Sony Xplod - wyłącza się od głosnej muzyki

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony Xplod - wyłącza się od głosnej muzyki

Post autor: Rudy Hiszpan' » pn lut 11, 2013 20:45

Hej, mam problem z moim radiem.

Od kiedy kupiłem samochód miałem radio Sony XPLOD 4x50W CDX-MP40 + standard świstki w desce 2x + 2x normalne głośniki VW/Seat w drzwiach + 2x JBL GTO 75W z czego pamiętam.

Problem w tym, że gdy głośno słucham muzyki, przy większym basie mi się wyłącza. Wcześniej tak nie było. Polutowałem kable przy kostkach, niby jest lepiej z jakością dźwięku, nie przerywają głośniki, ale wyłącza się nadal. Macie jakieś pomysły?

Z góry dzięki,
Pozdravwiam, Sebastian.



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Sony Xplod - wyłącza się od głosnej muzyki

Post autor: bogib184 » pn lut 11, 2013 22:56

Zakładając, że zachowałeś bezpieczną impedancją na każdym kanale (4-8 Ohm), to może być to spowodowane zbyt cienkim przekrojem kabla zasilającego oraz masowego radia. Poprowadź na próbę do radia grubsze kable (2 x 4 mm2) z aku i sprawdź co wtedy będzie się działo, jak problem zniknie, to połóż nowy + i - do radyjka.



Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony Xplod - wyłącza się od głosnej muzyki

Post autor: Rudy Hiszpan' » wt lut 12, 2013 13:07

Nie wiem nawet jak sprawdzić tę impedancję, sorry niestety nie siedzę kompletnie w car audio, po prostu lubię słyszeć w uchu coś lepszego niż szum płaskich serii, ale nic poza tym. Ale z chęcią posprawdzam te kanały, tylko jak? To są kable przechodzące w kostkę?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Sony Xplod - wyłącza się od głosnej muzyki

Post autor: bogib184 » wt lut 12, 2013 13:52

Wiesz, ja Ci za wiele nie podpowiem, bo ja tego nie widzę jak masz zrobione, podłączone. Wszystko zależy, czy poprawnie wpiąłeś się w instalację fabryczną, czy robiłeś nową... Tłumaczenie teraz krok po kroku będzie zbyt mozolne. Jeżeli nic się nie orientujesz w CA, podłączeniach - podjedź do kogoś, kto montuje radyjka i niech przejrzy kabelki.



Awatar użytkownika
Rudy Hiszpan'
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony Xplod - wyłącza się od głosnej muzyki

Post autor: Rudy Hiszpan' » wt lut 12, 2013 13:57

Ok, dzięki. Podjadę do osiedlowych elektryków i może mi coś podpowiedzą. Potem powiem, to co Ty mi tu przekazałeś powyżej i może się z tym uporamy. Dzięki wielkie! :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości