[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: LeadPCT-V.A.G » ndz cze 26, 2011 01:31

Witam. Na dzień dzisiejszy mam radio jak w temacie. Do tego mam jakiś badziewny subwoofer i 4 głośniki 2-drożne. Generalnie wszystko gra jakoś tam w miarę. Ale do rzeczy w radiu jest opcja SW ( subwoofer ) i dokładnie nie wiem do czego ona służy. Nie zauważyłem żadnego wzmocnienia basu. Czy jest jakieś dodatkowe wyjście na sam subwoofer bez wzmacniacza ?



Awatar użytkownika
RA_FEEL_IT!
Administrator
Administrator
Posty: 2306
Rejestracja: pt gru 19, 2008 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Passat B5 FL 1.8T
Silnik: AWT

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: RA_FEEL_IT! » ndz cze 26, 2011 10:23

LeadPCT-V.A.G pisze:i dokładnie nie wiem do czego ona służy
Ta funkcja ma na celu podkręcenie bassu z opcji radia.
LeadPCT-V.A.G pisze:Nie zauważyłem żadnego wzmocnienia basu. Czy jest jakieś dodatkowe wyjście na sam subwoofer bez wzmacniacza
Jest na pewno podłączony? - Sprawdź to...



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: powalla » ndz cze 26, 2011 10:23

Tym zmieniasz wyjścia RCA z np. zwykłego REAR na SW i chyba masz potem w menu regulacje LPF i poziom głośności suba . Na zasilanie suba bez wzmacniacza nie licz :jezor:


PS: polecam lekturę instrukcji obsługi radia



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: LeadPCT-V.A.G » ndz cze 26, 2011 11:48

Sata, sub napewno podłączony ale bez wzmacniacza jako normalny głośnik.

powalla, nie liczę na to ;) a co do lektury nie ma tam opisanie właśnie do czego to służy



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: powalla » ndz cze 26, 2011 17:19

LeadPCT-V.A.G pisze:nie ma tam opisanie właśnie do czego to służy

Strona 10 po lewej , tak mniej więcej w połowie strony ... :hmm:



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: LeadPCT-V.A.G » ndz cze 26, 2011 18:09

no dobra to widziałem ale nic mi to nie mówi czy w radiu jest zainstalowane specjalne wyjście pod subwoofer , czy tylko pod wzmacniacz. Jeżeli jest jak to podłączyć ? nic takiego nie ma, tylko że można włączyć subwoofer i zakres Hz.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: powalla » ndz cze 26, 2011 20:09

W tej samej książeczce masz rysunki co i jak podłączyć , ba opis wyjść RCA również jest narysowany ;)



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: LeadPCT-V.A.G » ndz cze 26, 2011 20:36

no dobra ok ale wyjścia chinche które tam są służą do podłączenia aktywnego subwoofera bądź wzmacniacza. A nie zwykłego nieaktywnego suba



seba_radka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 22, 2011 01:48
Lokalizacja: Kraków

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: seba_radka » ndz maja 12, 2013 22:39

Witam
Podłącze się pod temat, ale z innym problemem. Mianowicie, również posiadam radio LG LCS500UR w swoim Golfie IV. Przez ostatnie 2 lata wszystko było wporządku. Ale od jakiś 2 tygodni dzieją się dziwne rzeczy. Radio działa normalnie (działają opcje, wybór kanałów, itd.), ale bez dźwięku. Wyjąłem radio i rozkręciłem, żeby zobaczyć czy coś się zjarało. Wszystko było OK, więc zamontowałem spowrotem i zaczęło normalnie działać. Minęły 3 dni i znów problem się powtórzył. Więc pomyślałem, wymontuje - zamontuje i będzie OK. Niestety nadal nie działało. Wymontowałem i postanowiłem się nad problemem zastanowić. Niestety nic mi do głowy nie przyszło i po jakiś 3 h je zamontowałem (nic przy nim nie robiłem, leżało na siedzeniu w aucie) i zaczeło normalnie działać :shock: . No i minęły 4 dni i problem come back.
Nie chce mi się co parę dni je wyciągać, co to może być ?!
Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: LeadPCT-V.A.G » ndz maja 12, 2013 23:13

zimne luty ? , coś z łączem no nie wiem tak szczelam bo z elektroniki nie jestem dobry , ja swoje mam 2 lata i pod nie jest podpiętych 10 głośników w tym 8 boschmann i 2 seryjne i podpięty wzmak carpower i sub boschmana i póki co daje radę i nic się nie dzieje ;)



seba_radka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob sty 22, 2011 01:48
Lokalizacja: Kraków

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: seba_radka » pn maja 13, 2013 21:42

No też myślałem, że to zimne luty. Rozkręciłęm go i wg mnie wszystko wyglądało wporządku. Możliwe, że coś z kością. Chyba będę musiał podskoczyć do jakiegoś "majstra". Dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: Gawior » czw maja 16, 2013 14:34

Pewnie radyjko dostawało nieźle w d...
Było mocno obciążane itp. przez np. podłączanie mocnych głośników, czy tam subwoofera, lub innych basowych głośników i nie wytrzymało.
Radio ma 4x18-20W mocy. Te 4x50W co widnieje na panelu można sobie wsadzić. To moc maksymalna, która nic nam nie daje, za to jest to fajny trik marketingowy - większe liczby robią lepszy efekt
Jak ktoś nie wieży, to niech odczyta oznaczanie z scalaka w radiu i przeczyta jego notę katalogową. Podane będzie tam około 4x18-20W przy zasilaniu w samochodzie.
Nieraz jest podane 4x24W, ale przy 14,4V, a takiego nie ma w aucie.

LeadPCT-V.A.G, zastanawia mnie jeszcze jak podpięte masz te cztery głośniczki dwudrożne i tego suba, jak radio ma tylko cztery wyjścia ? ( ogólnie to życzę powodzenia w dobijaniu radia, bo pewnie przeżywa katorgę w takiej konfiguracji ;) )

seba_radka oddaj radyjko gdzieś na diagnozę, bo może coś nie łączyć ( zimny lut i wcale nie musi być go widać ), albo scalak już mówi pa pa, lub jeszcze coś innego.
Nieraz nie opłaca się w tanim radiu wymieniać końcówki mocy, bo koszty samego scalaka mogą być sporawe ( stworzony specjalnie dla producenta i nie stosowany szerzej w innych produktach ) i kosztować może tyle co takie sprawne, używane radyjko.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
LeadPCT-V.A.G
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pt sie 13, 2010 13:24
Lokalizacja: Trzcianka

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: LeadPCT-V.A.G » czw maja 16, 2013 17:52

2 zestawy głośników boschmann (woofer+tweeter+ zwrotnica ) kable ori jak są rozłożone w pasku tylko zamiast głośnika wpięta zwrotnica i od zwrotnicy do głośników , wzmacniacz to wiadomo jak ;) wszystko gra dosyć ładnie ;) ale inne radyjko pewnie więcej by wyciągnęło z tych głośników :)



Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

[Radio+Subwoofer] LG LCS500UR i funkcja sobwoofer

Post autor: Gawior » czw maja 16, 2013 18:17

A jak masz podpięty ten sub, skoro masz zajęte wszystkie wyjścia z radia ?!

Poza tym jakie radio by z nich więcej wycisnęło ?! KAŻDE radio ma te 18-20W na kanał ( +/- te 2W ).
Bodajże któryś Clarion miał więcej mocy, ale całe radio to był wzmacniacz i nie miał napędu CD ( odczyt płyt poprzez zmieniarkę ) o ile dobrze pamiętam ( jak się mylę co da marki, to niech mnie ktoś poprawi ).

Także czy radio takie, czy inne to ma te 4x18-20W i nie przeskoczysz tego.
Nie wiem co za Buszmeny masz, ale niech mają po 50W, to wieszasz na radiu w sumie 200W, które może oddać powiedzmy, że te 80W i to jeszcze bardzo kiepskich W

Zobacz jak wygląda radio na którym pisze magiczne 4x50w od środka po wyjęciu mechanizmu napędu i odczytu płyty, a zobacz jak wygląda wnętrze wzmacniacza mającego prawdziwe 4x50W
Nie bez podstaw wzmacniacz taki jest sporo większy od radia.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości