Montaż tunera DVB-T

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

TymoteuszS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 29, 2012 20:47

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: TymoteuszS » ndz lip 14, 2013 17:54

Hej, mam do Was małe pytanie, a mianowicie jestem posiadaczem A4 B5 z bliźniaczym radiem Navigation Plus RNS-D, posiadam oryginalny Tuner TV, ale niestety jest już brak odbioru z powodu wyłączenia sygnału analogowego, miałbym pytanie, co do podłączenia Tunera DVB-T, czy mogę dać przejściówkę Euro-Composite do Tunera DVB-T i kablami Composite wpiąć się do oryginalnego Tunera TV Audi, czy to zadziała? Wtedy zostałoby tylko zasilanie i antena, czy tak? Czy antena może zostać stara z poprzedniego oryginalnego zestawu, czy trzeba dokupić nową pod DVB-T? Z góry dzięki za pomoc!

EDIT:
Mam w samochodzie oryginalny Tuner TV, tak jak w aukcji poniżej:
http://allegro.pl/audi-a6-c5-a4-b5-tune ... 19035.html" onclick="window.open(this.href);return false; .
Obrazek



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: Jarek_NS » wt lip 16, 2013 14:00

Możesz podłączyć po fabrycznych Tyner TV. Z podlaczeniem przez kabel bezpośrednio do rns-d jest problem bo navi nie przełączy się na tuner.
Co do anteny. To lepiej kupić coś ze wzmacniaczem.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

adasiko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz paź 10, 2010 10:54

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: adasiko » śr lip 24, 2013 22:42

Własnie tez mam fabryczny tuner tv a w radiu mam opcje oprocz tv mam jeszcze av1, av1yc, av2, av2yc czyli moglbym zaszalec z kamerą cofania i tunerem dvb-t ?
radio rns-d
nawet pod tunerem w bagazniku mam juz jakies czincze, wyprowadzone ale dopiero zaczynam rozkminiac co tam siedzi



Awatar użytkownika
mar_ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 19:53
Lokalizacja: RKL/RZ
Kontakt:

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: mar_ek » ndz wrz 15, 2013 20:43

Witam!!!

Czy opisana modyfikacja będzie funkcjonować w navi starszej wersji bez napisu "MFD"


VRT in progress....

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: grg474 » ndz wrz 15, 2013 21:30

mar_ek pisze:Czy opisana modyfikacja będzie funkcjonować w navi starszej wersji bez napisu "MFD"
tak, będzie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
mar_ek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 19:53
Lokalizacja: RKL/RZ
Kontakt:

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: mar_ek » pn wrz 16, 2013 01:40

jeszcze jedno pytanko, chciałbym, abt po włączeniu tunera automatycznie przełączała się navi, skąd mam podać sygnał na pin 7 w nawi, gdzie go podłączyć w tunerze


VRT in progress....

Kryst1an
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 20:39

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: Kryst1an » pn wrz 30, 2013 21:29

Witam
Pozwolę się podpiąć pod ten temat. Również jestem posiadaczem MFD i ten artykuł zainspirował mnie do podłączenia tunera w moim VW. Postanowiłem jednak pójść trochę na skróty i za namową sprzedawcy wybrałem tuner NEW STAR DVBT203 a nie Wiwe tak jak polecał autor (nie musiałem przerabiać zasilania gdyż posiada oryginalny zasilacz na 12V/24V). No i wszystko było by pięknie bo obraz i dźwięk jest zadawalający ale kilka sekund po włączeniu obraz zaczyna migać jak szalony i tak już pozostaje :( Ma ktoś jakieś rady co mogłem zrobić źle w przeróbce mojego kabla Mini din 10 pin na Scart? (Bo podejrzewam że tu tkwi problem gdyż tumer jest na 100% sprawny) Poniżej daje link z filmikiem przedstawiającym mój problem (jak narazie tylko Mp3 z USB bo antenki jeszcze nie podłączałem)

" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
thomas1919
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: sob cze 16, 2007 15:57
Lokalizacja: Zawiercie woj. śląskie
Kontakt:

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: thomas1919 » pt lis 29, 2013 12:57

Sprawdź czy jest prawidłowo podpięty lub czy się nie wypiął przewód od pinu 4 - Videosignal (csync) wtyczki 10 pinowej w MFD



Szopenkg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 17, 2008 01:05
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: Szopenkg » sob sty 11, 2014 18:43

Jarek_NS pisze:Możesz podłączyć po fabrycznych Tyner TV. Z podlaczeniem przez kabel bezpośrednio do rns-d jest problem bo navi nie przełączy się na tuner.
Co do anteny. To lepiej kupić coś ze wzmacniaczem.
Witam wszystkich:-)
Za pomocą schematu próbowałem sie połączyć z tunerem dvb-t ale niestety nie chce mi przełączyć. Dawałem plus na 7pin ale niestety przez sekunde są jakies przeskoki na ekranie i to wszystko. Może byś mógł mi pomóc? Bylbym bardzo, ale to wdzięczny. Moja navi to rns-d dx soft listopad 2001.
Z góry dziękuje za pomoc



szczyku

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: szczyku » sob sty 11, 2014 19:49

UWAGA!!!

Opis pinów 10 DIN który znajduję się na pierwszych stronach tematu dotyczy się gniazda w radiu MFD, a nie wtyczki kabla. Wtyczka kabla będzie wtedy lustrzanym odbiciem gniazda.

Przez takie złe spojrzenie/podłączenie wychodzą takie numery jak: skaczący obraz, buczenie w głośnikach i nie działającego poprawnie tunera.
Nie ma możliwości aby coś nie działało, schematy są czytelne i prawidłowe.
Już kilkanaście użytkowników pisało do mnie w tej sprawie.
Dodam także że kabel 10DIN nie jest równy kablowi 10 DIN, tzn kolory nie pasują jeśli kable są z różnych źródeł.

Życzę przyjemnej lektury i podłączania. :bigok:



Szopenkg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw sty 17, 2008 01:05
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: Szopenkg » pn sty 13, 2014 18:27

Dziękować:-) wszystko działa na rns-d :-) dźwięk czysty, obraz wyrazisty:-)
Pozdrawiam



szczyku

Re: [Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: szczyku » pn sty 13, 2014 20:20

Szopenkg pisze:Dziękować:-) wszystko działa na rns-d :-) dźwięk czysty, obraz wyrazisty:-)
Pozdrawiam
Nie ma za co :pub: Wszyscy mieli problemy i pisali do mnie na gg, tylko jeden użytkownik miał miernik i z powodzeniem przedzwonił wszystkie piny kabla 10DIN, przesłał mi rozpiskę jak to ma podłączone do gniazda SCART. Dopiero po takich informacjach rozkminiłem co wszyscy robią źle. :los2:

Taka błahostka, a tyle problemów :jezor:



spirol108
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 09, 2014 14:32

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: spirol108 » pt maja 09, 2014 15:04

Witam, mam pytanie kupiłem na allegro kabel mini din i nie wiem który kolor jest podłączony do jakiego pinu mógł by mi ktoś pomoc ?

Posiadam juz wszystko teraz tylko podłączyć własnie kabel din z euro (scart)

Ma ktoś schematy bo niektóre ze pierwszych stron na forum nie działają.

Bardzo proszę o pomoc :)



szczyku

[Porada] Podłączenie tunera DVB-T pod MFD.

Post autor: szczyku » pt maja 09, 2014 22:28

musisz przedzwonić kabelek miernikiem, z różnych źródeł kable 10 din mają rożne kolory na różnych pinach :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości