7000 pln i zestaw dla początkującego.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

HKSdriftk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 02, 2013 23:44

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: HKSdriftk » śr sty 08, 2014 21:27

Cześć :)

Tak robię sobie po woli Octavię , i zaczynam się rozglądać za nowym audio do niej. Mam na wydanie ~ 7 tysięcy złotych +/- .

Co polecicie? Może być z używek, nie mam żadnych oporów :) Jeżeli chodzi o muzykę, to House, DUBSTEP , i pochodne :) Ale też coś z popu czasem wpadnie :)

Dzięki za każdą pomoc :)

EDIT:

Oczywiście fajnie, jak by można go z czasem fajnie rozbudowywać :) Nie zależy mi na wielkości a na jakości, nie potrzeba mi DVD ITP (mogę sobie zawsze Ipada podłączyć i oglądać tam filmy :bigok: )



Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: LopezoS » śr sty 08, 2014 22:01

Po pierwsze najważniejsza jest jednostka sterująca:

Ja bym polecił coś Alpine (ok 1000 wyrwiesz coś fajnego)

Głośniki przód: najlepiiej zestaw odseparowany trójdrożny pokroju Morel Tempo 2 lub Maximo

Waznym punktem jest wygłuszenie auta czyli drzwi, podłogi bagażnik itp. (to wbrew pozorą zabiera sporo funduszu) najlepsze maty do wygłuszania to STP lub SINUS Live.

Ewentualnie jak bd ci za mało basu to możesz zainwestowac w skrzynie basową firm takich jak ROCKFORD

pamietaj tylko o dobrym okablowaniu.


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

darecki666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 10, 2010 01:21
Lokalizacja: Chełm

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: darecki666 » czw sty 09, 2014 01:01

LopezoS pisze:Głośniki przód: najlepiiej zestaw odseparowany trójdrożny pokroju Morel Tempo 2 lub Maximo
a podaj link do tych trzech dróg od Morela, bo ja chętnie zobaczę :chytry:



darecki666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lip 10, 2010 01:21
Lokalizacja: Chełm

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: darecki666 » czw sty 09, 2014 01:11

LopezoS pisze:Ja bym polecił coś Alpine
A co byś polecił z Alpine?



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: 7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: bogib184 » czw sty 09, 2014 08:48

Spory budzet, wiec warto by bylo cos wczesniej posluchac. Jednostka, np cda-9835 teraz zachwalana, nie slyszalem, ale mialem cda-9855 i bardzo dobrze grajace radio. Przod to by trzeba podjechac na jakis spot w okolicy, posluchac swoich plyt, choc bardzo dobrze spisywal sie u mnie Dls R6a w elektronicznej muzyce (juz nie ma chyba, ale ponoc! nastepca nie gorszy), sub dobrac na koncu, szybka 10" w zamknietej by zalatwila sprawe (Audio System hx10sq, Helix p10), wzmacniacz - dobrej jakosci i mocniejszy 4 kanaly zasili wszystko.

Tylko nie traktuj tego jak doslowna odpowiedz i gotowe rozwiazanie, a jako przyklad. :pub:



pawelppr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt sty 07, 2014 21:21

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: pawelppr » czw sty 09, 2014 09:44

co do radia najlepsze radio to CDA-9886R lub z 7 na koncu. Radio z wyzszej polki. Mam je ma wyjscie na usb i iphona. Dodatkowo wyjscia 6x rca. przod dls r6ai jest wysmienicie na tyle na tyle ertz hv ;) i do tego jakies 2 wzmacniacze i bedziesz mial juz dobre granie ;) 4 kanalowke na glosniki i mono na skrzynke i bedzie w sam raz



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: 7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: bogib184 » czw sty 09, 2014 10:06

Przepraszam, ze sie czepie, ale to, ze ma wiecej "bajerow" nie znaczy, ze lepiej gra i jest lepsze, bo to bzdura. Druga sprawa, dlaczego polecasz glosniki do tylu, a juz zupelnie z innym profilem grania? To nie dobre granie sie robi, a dobry balagan, taka jest prawda.



Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: LopezoS » ndz sty 12, 2014 17:27

auto789 co do tego zostanie nie byłbym tego taki pewny. Jesli chce sie mieć na prawde fajne granie to 60% sukcesu to wyciszenie, daje cholernie dużo a to niestety najdroższy zabieg, same drzwi przednie tylne to już koszt ok 400zł do tego idzie podłoga, bagażnik, ścianka grodziskowa, no ogólnie wygłusza się co się tylko da :) W octavii nie jest cicho bo pewnie jest tam takie wygłuszenie jak u mnie w borze czy innych vagach czyli zwykła mieszanka "odpadów" materiałowych, które niby wygłuszają, ale chłoną bardzo wilgoć przez co z czasem może się zrobić nie ładna woń :P
Tak, że wygłuszenie to podstawa ! DO tego dobre kable o odpowiednim przekroju.. w przypadku porządnego sprzętu używa się nawet kabli spawalniczych, ale myślę, że aż tak high-endowego granie nie będziesz robił ;p
Jak dla mnie to tak jak mówiłem:
- Radio - Coś z Alpine w jednostach sterujących są mistrzami
- głośniki przód- Tutaj odseparowany zestaw najlepiej pod wzmakiem, Hertz HSK bardzo dobry wybór ew. Morel też sa doceniane Maximo lub Tempo II, ew. DLS też dobra firma, lecz leopsza chyba w robieniu wzmaków. Tak, że wooferki w drzwi, tweetery w słupki tak by były ustawione na tzw." 3 pasażera" możesz zawsze dać nad wooferami średniotonówki i to ładnie pod zwrotki spiąć i pod wzmaka.
-głośniki tył - tutaj nic :helm: na tył zero żadnych głośników a nie daj boże "jajek" na półce tak więc tył zostawiasz w spokoju
-bagażnik- tutaj dajesz ładnego suba możesz sobie ładnie z boku zabudować w mdf'ik i obić tak by nie gracić bagażnika co do suba to muisz sobie obsłuchać czy wolałbys zamknietego czy z BR (bass-reflexem) ale myślę, że firma RockFord była by ok seria Punch jak dla mnie wymiata i daje ładne odczucia. Do tego wzmak minimum pół mocy rms tego co ma napędzać bys mógł to kontrolować bez przesterów co do pieca no to właśnie DLS ew. GrounZero

No i git. I gra muzyka :P Najlepiej jak byś zaproponował konretny sprzet to łatwiej będzie obrać jakiś kierunek :)


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: 7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: bogib184 » ndz sty 12, 2014 18:11

LopezoS, stek bzdur i wyrywcze teksty zaczerpniete z googli, a nie z doswiadczenia. Tyle.



Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: LopezoS » ndz sty 12, 2014 18:26

Bodib184 nie jest to stek bzdur, ale może uzasadnisz swoją krytyke, tylko krytykujesz a nie uzasadniasz, każdy ,,mądry" tak potrafi :)


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: bogib184 » ndz sty 12, 2014 19:05

Doradzasz, a karzesz napisac swoje propozycje, zeby obrac kierunek? Toz to niedorzecznosc, na jakiej podstawie bedziedz pozniej ocenial jego propozycji? Bedziesz w googlach szukal opinii i Koledze wklejal, czy powielal?

Druga sprawa, sluchales Tempo 6, czy Maximo i porownales do chocby zwyklego Dls R6a? Twoim zdaniem to wyzsza polka od Dls? No to gratuluje, R6a bije Hsk rowniez, moca, kikiem, gora tez przyjemniejsza.

Sredniotonowki, czyli sredniaki dla poczatkujacego? W jaka zwrotnice bys je wpial, jak ogarnal podzial? Chyba, ze zwrotka szyta na miare, ale oczywiscie i przetworniki trzeba spasowac, a nie na palke. Zwrotka pincet niewyjete.

Skad wytrzasnales teorie o polowie mocy wzmacniacza wzgledem glosnikow?

Zestawiasz piece DLS z GZ, podaj przyklad konkret pieca GZ, bo mi z jeden przychodzi do glowy.

Wystarczy, czy jeszcze cos?



Awatar użytkownika
LopezoS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: ndz wrz 16, 2012 11:12

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: LopezoS » ndz sty 12, 2014 19:33

WIdze, żę źle odebrałeś mojego posta.. Ja nie daje konkretnego wymiaru sprzetu.. Kolega chce pomocy to tylko mu ją wskazuję w co może pójść w czym może przebierać. POnadto to wiesz każy chwali to co ma a widze, że DLSa masz, więc nie dasz na niego złego słowa powiedzieć może i tak jest, ale ja słuchałem i dls'a i moreli i wiadomo, że wszystko zależy od jednostki centralnej, od pojemności litrażowej auta itp itd. Mega dużo rzeczy się na to składuje. Kazałem podac w co on chce celować by zobaczyć jakim tokiem myslenia idzie a ni, żeby szukac pomocy w googlach :crazy: Trochę siędziałem w CA, po za tym znam się dobrze z ludźmi z Bassera , też chciałem iść w to grubiej, ale to droga zabawa więc dałem sobie spokoj :)


".. Powoly bo sie rozpierdolyy..''

Vw Bora Us Stance Project 2k14
Obrazek

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: 7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: bogib184 » ndz sty 12, 2014 20:35

Mialem hsk 165.3, 165.4, tempo oraz wiele by wymieniac, bo wiekszosc hitow do 1000 mialem, wiec nie ma mowy, ze chwale co mam, a zostalo, co mi sie podobalo, zagralo najlepiej, 3 way bez dobrego instalatora to bardzo kiepski pomysl. Co do radia, wzmacniaczy, to konkrety, nie ogolniki. End Ot.



HKSdriftk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lut 02, 2013 23:44

7000 pln i zestaw dla początkującego.

Post autor: HKSdriftk » ndz sty 12, 2014 21:03

To może po kolei, zacznę od wygłuszenia na początek (bo jednak dużo czytałem o tym,że to podstawa)

Co polecicie do wygłuszenia drzwi przednich, tylnych i bagażnika ? Jakie marki? Ori maty wygłuszające czy może maty dekarskie które są tańsze, ale czy dużo gorsze (zależy mi jednak na jakości )



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości