Montaż radia i głośników

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

hazardmusic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 10:02

Montaż radia i głośników

Post autor: hazardmusic » pt sty 23, 2015 10:33

Cześć Wam,

Chciałbym zamontować nowy zestaw głośników i radia (jeśli zajdzie taka potrzeba) w Golfie 5.
Słyszałem od znajomych wiele ciekawych historii o tym jak montuje się zestawy w różnych firmach audio car, dlatego pomyślałem, że może lepiej będzie jak sam to zrobię.
Chciałbym jak najmniej ingerować w plastyki, dlatego na początek mam pytanie, gdzie mogę znaleźć informacje na temat tego, jakie w mojej wersji samochodu zamontowano radio?
Obecnie mam głośniki tylko z przodu i zastanawiam się, czy z tyłu mam pociągnięte przewody, to raz, a dwa, czy radio obsłuży zestaw 8 głośników?

W załączniku znajdziecie zdjęcie, którego rodzaju mam radio.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Montaż radia i głośników

Post autor: Kamel » pt sty 23, 2015 12:06

hazardmusic pisze:Słyszałem od znajomych wiele ciekawych historii o tym jak montuje się zestawy w różnych firmach audio car, dlatego pomyślałem, że może lepiej będzie jak sam to zrobię.
Tam pracują tylko ludzie, którzy robią przy cudzym aucie, więc... :bigok:
hazardmusic pisze:W załączniku znajdziecie zdjęcie, którego rodzaju mam radio.
To jest RCD300 z mp3.
hazardmusic pisze:Obecnie mam głośniki tylko z przodu
Jesli masz głośniki tylko z przodu to obstawiam, że masz zestaw dwudrożny (woofery i tweetery, a za maskownicą przy uchwytach masz pustkę).
hazardmusic pisze:i zastanawiam się, czy z tyłu mam pociągnięte przewody, to raz,
Jeśli ori nie miałeś głośników to na 100% przewodów tam nie masz - ekonomia VW.
hazardmusic pisze:a dwa, czy radio obsłuży zestaw 8 głośników?
Obsłuży. Fabrycznie były montowane zestawy składające się z:
- 4 głośników - dwudrożny zestaw na przodzie - tak jak zapewne masz obecnie,
- 8 głośników - dwudrożny zestaw na przodzie i dwudrożny zestaw na tyle,
- 10 głośników - trzydrożny zestaw na przodzie i dwudrożny zestaw na tyle.
hazardmusic pisze:Chciałbym jak najmniej ingerować w plastyki,
I słusznie :-)

Radio, które posiadasz nie ma wyjścia liniowego, więc podpięcie ewentualnego wzmacniacza musiałoby nastąpić poprzez konwerter sygnału lub też wyprowadzenie wyjść liniowych (jest na forum opis), no chyba, że miałbyś wzmacniacz z wejściem Hi-Level.

Wszystko zależy co chcesz uzyskać, co zrobić, ile wydać, itd, itd., itd..
Jeśli chcesz pozostać na fabrycznych głośnikach to już wymiana radia na radio nowszej serii, tj. RCD310 poprawi odsłuch. Wymiana taka będzie się prawdopodobnie wiązała z koniecznością wymiany Gatewaya (RCD310 ciągnie prąd na postoju przy Gatewayach poniżej końcówki L).
Jeśli natomiast chcesz iść dalej to:
1) wygłuszenie drzwi matami,
2) montaż zestawu 2- lub 3-drożnego w przednie drzwi (niskotonowy - 20cm (potrzebny dystans), średniotonowy - ok. 11cm (standard 10cm, więc trzeba pokombinować, ale spokojnie się da), wysokotonowy - 2,5cm (trzeba ściąć nity przy ori gwizdkach i zamontować w trójkątach te z zestawu),
3) montaż wzmacniacza, który zasili zestaw w przednich drzwiach,
4) montaż subwoofera - bo skoro jest wzmacniacz to aż szkoda go nie wykorzystać do zasilenia suba (dobrze jest również okleić matami bagażnik),
5) jesli już chcesz głośniki z tyłu to siedzą tam 16,5cm (potrzebny jest dystans), przy czym podpiąłbym je jedynie pod radio, a niech sobie coś tam brzęczy dla pasażerów z tyłu (ja tak mam, przy czym na codzień raczej są wyciszone, a jak jadę z dzieciakami czy pasażerem/ami to delikatnie je podgłośniam).

U siebie mam zamontowany zestaw 3-Way Hertza i sub w bagażniku zasilone wzmakiem oraz głośniki tył jedynie pod radiem (RCD310).
Gdybyś coś jeszcze chciał wiedzieć to pytaj :bigok:
A i jeśli byś chciał jakieś fotki z audio w MK5 to daj znać, postaram się coś tam zapodać.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości