Prośba o pomoc w wyborze radia.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

karool.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 19, 2015 00:42

Prośba o pomoc w wyborze radia.

Post autor: karool.k » czw lut 19, 2015 01:08

Witam,
Jestem nowy, domyślam się że taki temat na pewno się przewinął, ale przeszukałem duży fragment forum i za Boga Ojca nie mogę znaleźć tego co mnie nurtuje. Kupiłem przed tygodniem Golfa V z 2005. Dziś okazało się że radio które mam (RCD 300) nie obsługuję mp3 ani prawie niczego poza czystym radiem. Chciałbym je wymienić na coś co conajmniej obsługuje mp3 a najlepiej miałoby wejście AUX. Myślę o RCD 500 lub RCD 310, tyle że po wpisaniu w wyszukiwarkę znalazłem miliony różnych linków z informacjami, że RCD 500 tylko w jakiś tam rocznikach, a natomiast RCD 310 to dopiero w autach po 2008r i jeszcze trzeba się bawić z komputerem i jakimiś przejścówkami. Prosiłbym o prostą informację dla totalnego laika w temacie, czy da się takie radio założyć, a jeśli tak to które z nich oraz czy polegało to będzie na "mechanicznym" zamienieniu czy będę musiał zrobić cuda wianki na kiju z komputerem a na koniec napluć 3 razy przez lewe ramie.
Z góry dziękuję za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Karol.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Prośba o pomoc w wyborze radia.

Post autor: Kamel » czw lut 19, 2015 11:11

karool.k zamontujesz zarówno starszą generację, tj. RCD300 z mp3 czy RCD500 jak nowszą generację, tj. RCD310, RCD510 czy RNS510.
Przy starszej serii zamieniasz radio jeden za jeden - po zmianie musisz oczywiście przy pierwszym uruchomieniu wpisać kod.
Przy nowszej serii oprócz zamiany i wpisania kodu na 99% będziesz musiał wymienić sterownik Gateway (1% bo być może ktoś już kiedyś wymienił Gateway na taki z końcówką L lub wyższą).

Wymiana Gateway wiąże się oczywiście z koniecznością podpięcia VCDSa i zakodowaniem nowego Gateway'a.


Jeśli natomiast chodzi o obsługę AUX, mp3 czy USB to Twoje obecne radio, tj. RCD300 możesz wykorzystać w następujący sposób:
1) wyprowadzić ze złącza radia przewody do złącza mini jack (czyt. złącze AUX) - koszt kilka/kilkanaście złotych,
2) dokupić fabryczny Media In, za pomocą którego będziesz mógł korzystać z muzyki na Pendrive'ie - koszt ok. 200-300zł,
3) dokupić ori zmieniarkę montowaną w podłokietniku (wiąże się to ze zmianą podłokietnika lub z montażem w innym miejscu) - koszt ok. 200-400zł,
4) dokupić zamiennik zmieniarki umożliwiający podpięcie USB, AUX czy kart SD (wybór jest dość szeroki) - koszt ok. 200zł,
5) dokupić urządzenie Phatbox posiadające dysk twardy, na który możesz nagrać muzykę w mp3 - koszt ok. 400zł.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

karool.k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lut 19, 2015 00:42

Prośba o pomoc w wyborze radia.

Post autor: karool.k » pt lut 20, 2015 01:29

Dziękuję za pomoc. Korci mnie ta RCD 310 dlatego spróbuje się podszkolić i założyć sobie takie cudo.



Awatar użytkownika
Kamel
VW Baron
VW Baron
Posty: 3278
Rejestracja: pt kwie 20, 2007 16:32
Lokalizacja: WB / WZ
Kontakt:

Prośba o pomoc w wyborze radia.

Post autor: Kamel » pt lut 20, 2015 09:45

karool.k pisze:Korci mnie ta RCD 310 dlatego spróbuje się podszkolić i założyć sobie takie cudo.
U siebie dokonywałem właśnie takiej zmiany, tj. z RCD300 na RCD310.
Ori Gateway'a miałem z końcówką H, wleciał z końcówką S.
Do tego w RCD310 jest troszkę inna wtyczka antenowa, bo przy RCD300 są dwie pojedyncze a w RCD310 jest jedna podwójnam. Na Allegro są dostępne przejściówki (cena ok. 30zł), ale u siebie poleciałem trochę po kosztach, tj. zdjąłem jedną plastikową osłonkę i spokojnie da się podłączyć wtyczki antenowe bez tej przejściówki czy zmiany plastiku.


. . . . . . . . . . MOJA BYŁA GOLFINA . . . . . . . . . . . . . MOJA OBECNA JETTA . . . . . . . . . .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości