Głośniki DAX na podszybie

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Głośniki DAX na podszybie

Post autor: Gringo_w » wt lut 15, 2005 19:52

Jak w temacie co o nich sądzicie. Nowe-cena 65 zł czy to nie za drogo.Chciałem takie władować do Golfa 2. Dajcie znać co o tym sądzicie. Pozdrawiam! Zaznaczam że to będą jedyne głośniki w tym aucie. Radio Blaupunkt sc 202.



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » wt lut 15, 2005 20:24

Dax.. eeee to nie jest doby wybór.

Na podszybie?? czyli z tyłu?? bo nie zrozumiałem.



Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Gringo_w » wt lut 15, 2005 20:32

Chodzi o podszybie z przodu. A co lepszego polecisz ? Na razie nic innego w tej cenie nie znalałem.



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » wt lut 15, 2005 20:34

No bo przykro mi to mówić ale w tej cenie nic nie kupisz.



Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Gringo_w » śr lut 16, 2005 03:33

Może wyjaśnisz dlaczego te DAXy są do bani i dlaczego nie warto ich kupować, szukałem w necie i znalazłem tańsze Vtronic http://www.vtronic.com.pl/index.php/cPath/30_37_45 ale nie wiem czy bardziej się je opłaca kupić tym bardziej, że będę się musiał ich trochę naszukać .Audifilem może nie jestem ale też słoń mi na ucho nie nadepnął. Radio ma grać, na ile to możliwe przyzwoicie (wiem że na bass nie ma co liczyć). Chcę tylko dokonać najwłaściwszego zakupu raz a dobrze na długi czas a nie kupić bubel i stwierdzić, że kumpel za to samo ma o niebo lepszy dźwięk.Wiec co poradzicie ?



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr lut 16, 2005 08:28

W tej cenie są same buble. Tu nie ma czego tłumaczyć: Przestery, niska jakość, awaryjność, słabe wysokie, srednie tony, Brak niskich. Nieliniowe granie. To tylko niekóre z niespodzienek które mogą cięspotkać po zakupie takich głośników. Bubel w dokładnym tego słowa znaczeniu. Nie ma cudu z g.. bata nie ukręcisz. Nie da się zrobić czegoś z niczego - a wtym przypadku głośników za 65zł.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr lut 16, 2005 09:23

Koledzy mają racje w tej cenie są tylko buble przez duże B. Musisz mieć co najmniej około 200 zł. Wtedy doradze ci zestaw dwudrożny Boschmanna lub gms i bedziesz zadowolony. usłyszysz wszystko basik, średni i sporan.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
guli
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 262
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 12:07
Lokalizacja: Wlkp

Post autor: guli » pt lut 18, 2005 16:13

http://jtp.ldc.pl/JTP/car_audio/ A którą z firm z tego sklepu polecicie, chodzi o głośniki 87mm i 4/6 cali. Nie jestem zainteresowany w tej chwili szeroką rozbudową audio w samochodzie, nie będzie to musiało głośno grć - ot tak, żeby dwie osoby mogły spokojnie rozmawiać.



Hoover
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt paź 12, 2004 16:09
Lokalizacja: VaWa VaWer

Post autor: Hoover » wt lut 22, 2005 21:23

Ja kupiłem do siebie Boschmanna G-3032S, kosztują chyba 50 czy 60 zł ale grają przyzwoicie....idealnie pasują do golfa II



Gringo_w
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:09
Lokalizacja: śląsk

Post autor: Gringo_w » śr mar 02, 2005 21:33

Fajnie sam od początku szukałem Boshmany ale nigdzie nie wiem gdzie na śląsku można je dostać a w wysyłki się nie bawię. Jeśli chodzi o te DAXy miałem okazję je usłyszeć w akcji.Mieliście całkowitą rację - większego bubla w życiu nie słyszałem, ten co był w strzępach chyba od początku intnienia tego auta (mk2) grał o niebo lepiej.Pewnie poczekam na wiekszą kaskę i zastanawię się nad kupnem 13cm do drzwi.Mam tam teraz kieszenie czy trzeba coś przerabiać czy wystarczy w jakoś wyjąć te kieszenie, puścić kabel i wkręcić te głośniki ? Co polecacie Sony,Pioneer, Alphard ? Pewnie już wiecie że ze mnie sknera :p



DoodieIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob lut 05, 2005 17:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DoodieIV » czw mar 03, 2005 01:27

Jeśli chodzi o 13cm w drzwi (rozumiem że + tweeter) firmy sony, pioneer, boshmann, alphard puść w niepamięć! Poczekaj, dozbieraj kasę (no w przypadku pioneera i sony to moze nawet nie będziesz musiał), jeśli masz możliwość to odwiedź najbliszy zakład CA i posłuchaj sobie phonocara, signata, kicxa, hertza. Napewno znajdziesz cos dla siebie......... :bigok:
W głośniki do przodu naprawde warto zainwestować, a zakupy w sklepie z pralkami, lodówkami itp. odradzam : :satan:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 03, 2005 12:07

DoodieIV chyba tak naprawdę jeszcze mało słuchałeś I musze cię wyprowadzić z błędu że boschmann naprawde od pewnego czasu znacznie nawet powiedziałbym że bardzo znacznie poprawił swoje produkty nie tylko jak większość sądzi wizualnie ale i technicznie jakościowo. Montuje sprzęt już od paru lat i boschmanków zamontowałem już znaczną część i nie widze żadnych sprzeciwów aby zainwestować w nie tak małe pieniadz. W tym przedziale cenowym nie znajdziecie lepszego sprzetu a kloga Gringo w powinien w niego zainwestować. W golfi II nie musisz przerabiać kieszeni są na allegro dostępne panale które montuje się właśnie w te schowki i jusz masz miejsce na głośniczki. Piszesz że chcesz kupić głosnik w formacie elips więc ja ci odradza dlatego że żaden głośnik jak już pisałem na łamach forum car audio o kształcie innym niż okrągły nie oddale impulsów dźwiękowych w postaci fali w poprawny sposób. Na rzadnych zawodach car audio nie spotkałem się z elipsami w profesjonalnej zabudowie i swoim klientą nie montuje tych bubli. Więc postaw na zestaw dwudrożny odseparowany. acha nie zwracaj uwagi na moc głosnika zainteresij się jego padmem przenoszenia i sprawnościa. Dobre głosniki charakteryzują się pasmem przenoszenia od 70 - 22000 Hz i sparwnością od 90 db.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 03, 2005 12:33

kolega chyba naprawdę ma jakiś interes w zachwalaniu boschmannów... to jest liga podwórkowa.

skoro je montrujesz to nic dziwnego ze je zachwalasz - twoi klienci poczuliby się oszukani.. każdy chwali swoje



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 03, 2005 13:15

Nie koniecznie chwale boschmanny ale również gms które też są warte swojej ceny jednak znacznie mniejszą ilość montowałem tych głosników więc nie znam ich na tyle dobrze. Nastepną firmą godną uwagi i nie drogą która jest na naszym rynku jest firma rocker. Też warto je wziąś pod uwagę w wyborze głosników kwesia gustu i finansów. Acha klienci nie muszą się czyć oszukani sami oceniają końcowy efekt i sam im nie doradzam bo u mnie w mieście znaczna ilość osób przyjeżdża z głosnikami ja biore pieniadze tylko za montaż nie sprzedaja głosników doradzam na podstawie własnych odczuć.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości