[radio] problem z podłączeniem

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

M4R71N
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 07, 2006 22:26
Lokalizacja: Gdańsk - Banino
Kontakt:

[radio] problem z podłączeniem

Post autor: M4R71N » czw lis 23, 2006 22:46

Witam. Dzisiaj kupiłem radio JVC KD-G321. Niestety mam problem z jego montażem :/. Do radia mam 7 kabelków. 4 złączone razem czarne (sadze ze to do głośników) oraz 3 kabelki luźne: czarny, brązowy i żółty z taka końcówką. Oczywiście nie licze jeszcze anteny. Podłączyłem antenę, kabel żółty z żółtym w radiu oraz czarny z czarnym (kabli od głośników nie ruszałem). Niestety jest problem. Radio ruszyło, coś tam zaczął czytać, włączył się panel i po chwili wygasł... nie mogłem go już uruchomić. Jak odłączyłem kable i znowu podłączyłem działo się to samo... Pomóżcie bo nie wiem jak podłączyć te radyjko :(

Pozdrawiam



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt lis 24, 2006 09:46

na mój gust wychodzi, że masz żle podłączone kable od zasilania.
Zamiast opisywać sytuację i zastanawiać sie co robisz zle opisując nam coś o czym ciezko miec pojęcie poczytaj trochę "teorii"
Nowoczesne radio do pracy potrzebuje 3 przewodów:
Masa - to chyba nie wymaga wyjasnienia,
+12V - (duzy prad) napiecie przez cały czas, to napięcie zasila w zasadzie całe radio, służy do podtrzymywania pamięci, zasila prądożerne końcówki mocy,
+12V - (mały prad) to napiecie jest w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce. po tyn napieciu radio poznaje czy jest ktoś w samochodzie dla kogo warto grać :-)
Jak to uwaznie przeczytach, sprawdzisz jeszcze raz instrukcję to na pewno znajdziesz wyjście z problemu.



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lis 24, 2006 14:55

Kablologia stosowana jest tu http://elektron.pol.lublin.pl/users/djl ... dolkab.htm (lepiej 3x sprawdź niż włączysz radio,bo spalić końcówki mocy łatwo ! ).



M4R71N
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: sob paź 07, 2006 22:26
Lokalizacja: Gdańsk - Banino
Kontakt:

Post autor: M4R71N » pt lis 24, 2006 22:35

ditomek pisze:Nowoczesne radio do pracy potrzebuje 3 przewodów
tylko powiedz mi jak ja mam odroznic te kable ktore sa juz przez kogos kiedys poprowadzone?
powalla pisze:lepiej 3x sprawdź niż włączysz radio,bo spalić końcówki mocy łatwo !
nawet go nie wlaczalem... samo sie uruchomilo i samo wylaczylo :P



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości