Jakie głośniki polecacie pod ten zestaw???????

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Jakie głośniki polecacie pod ten zestaw???????

Post autor: Steryd126 » ndz sty 28, 2007 13:26

Witam wszytskich, mam do was małe pytanie. Nie mam pojecia jak dobrze zestroić audio w aucie żeby miało to ręce i nogi . kupiłem niedawno radio blapunkta san remo mp26 , na wiecej mnie narazie nie satć 4x45W . w podszybiu miałem głośniki alpine 180W 25RMS 10" , niestety nie mam głośnikow w drzwiach. był też w aucie mały wzmacniacz 2x70W i tu pojawia sie pytanie co moge wrzucić w tylnia półke bo mam dziury po głośnikach chyba po 16 wiec cos w podobie chciałbym kupić. w sumie chciałbym jakieś typowo basowe . co polecacie ale do kwoty max 200zł za 2 szt bo nie mam narazie iwecej funduszy. acha jak podłączyć sczki i pod co jakie polecacie. pozdro



Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » ndz sty 28, 2007 13:35

Twoje radio ma ok 4*25W bo moc ktora przczytales to moc maksymalna a rzeczywista oscyluje pomiedzy 20 a 30 W. Czy to znaczy ze nie masz juz zadnych glosnikow ani wzmaka?. Ja na twoim miejscu bym sprzedal polke i kupin bez dzior a za okolo 110 pln kupil phonocary (jest to system odseparowany wiec montujesz go w przednie drzwi 16cm i tweetery w slupek albo w trojkacik od lusterka...).
Jesli chcesz cos taniego zeby przyzwoicie gralo to musisz to jeszcze prawidlowo podlaczyc - mowie tu o miejscu. Poczytaj FAQ a przekonasz sie ze glosniki w polce to jest nienajlepsze rozwiazanie :bajer: Pozdrawiam


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz sty 28, 2007 13:38

ten wzmacniacz jest , a głośników nie ma z tyłu . no ale jesli juz bym musiał założyc cos z tyłu to poleciłbys mi cos??????



Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » ndz sty 28, 2007 13:46

jesli bedziesz mial tweetery z przody a elipsy z tylu to bedziesz sie czul jak by ci jakis menel pod uchem spiewal... To naprawde nie jest dobre rozwiazanie. Zadnych na tyl ci nie polece po nie znam takich ktore by byly tego godne. Kupuj phonocary, doloz do nowej polki, poswiec kilka godzin a efekt naprawde bedzie lepszy jak z elips za 500 w polce. Poprobujesz i zobaczysz ktore tweetery ci bardziej pasuja. Przemysl to bo mozesz pozniej zalowac wywalonych pieniedzy ...

[ Dodano: 28 Sty 2007 12:50 ]
Jest jeszcze opcja zeby wygluszyc drzwi-o wiele zwiekszy to rogana na buzi :bigok: . Bedziesz mial o wiele lepszy basik i wogole bedzie milsze sluchanie...



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz sty 28, 2007 16:10

jesli chodzi o tweetery to podłączyć je pod przednie głosniki?????

[ Dodano: Nie Sty 28, 2007 15:41 ]
A jeżeli już te phonocary to czy ktoś mógłby mi podać link np z allegro które by były warte uwagi



Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » ndz sty 28, 2007 17:10

glosniczki wygadaja tak : http://allegro.pl/item158077322_golf_3_ ... prany.html

A podlaczenie to zalezy jak lezy bo :
1. Jesli dajesz wszystko przez zwrotnice to puszczasz najpierw przez wzmacniacz, potem za wzmacniaczem zwrotka ktora ci oddzieli na sredni i wysoki.
2.dajesz tweetery prosto od radia (bo masz 4 kanaly) a srodek dajesz przez wzmaka (ewentualnie mozesz dac jeszcze zwrotke).
Co do zwrotnicy to musisz posluchac z nia i bez, bo nie jestem w stanie ci powiedzic jak bedzie lepie...(styl muzyki i wogole kazdy inaczej odbiera).


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
undertow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob lip 22, 2006 15:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: undertow » ndz sty 28, 2007 17:31

Właśnie jestem po instalacji podobnego zestawu.. tzn na przodzie tzn w podszybiu mam 10cm - Alpine - RMS 25W/max 180W, 4 Ohm, pasmo przenoszenia 100Hz-20kHz pewnie identyczne z Twoimi.. a ponieważ nie chciałem dziurawić tapicerki i wykorzystałem fabryczne miejsca do boków w drzwiach wrzuciłem 16,5cm - Clarion - RMS 40W/max 200W, 4 Ohm, pasmo przenoszenia 28 - 30,000Hz. Problem jest taki że w mojej wersji nie było fabrycznych miejsc na głośniki w przednich drzwiach, a więc Clariony są z tyłu. Ale korzystając z fejdera i balansu pięknie można sobie skonfigurować stereo :grin:

Polecam głośniki Clarion'a pięknie basują :bigok:


be quick or be dead..

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » ndz sty 28, 2007 17:40

a ile dałeś za te clariony???? jesli są takie na allegro podeslij mi linka jak możesz musze ocenić i rozważyć z tymi phonocarami .



Awatar użytkownika
undertow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob lip 22, 2006 15:47
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: undertow » ndz sty 28, 2007 17:57

Steryd126 pisze:a ile dałeś za te clariony???? jesli są takie na allegro podeslij mi linka jak możesz musze ocenić i rozważyć z tymi phonocarami .
Kupiłem je w Media na allegro ich nie widzę.. dałem 145 zeta, jeszcze 3 tygodnie temu były po 189,00 - zresztą warto się wybrać do Media Markt bo możesz tam porównać co i jak huczy :grin: ..chciałem zestawić głośniki przód i tył z Alpiny ale te 16,5cm grały bez porównania lepiej z Clariona przede wszystkim mają lepsze pasmo przenoszenia oraz sa z lepszych materiałów

zaraz wrzucę foto...

edit: już wrzucam :helm:

a wyglądają tak:

Obrazek


be quick or be dead..

Awatar użytkownika
mizuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 07, 2006 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mizuk » ndz sty 28, 2007 18:19

Mam Panasonica 4x50 W. Dobry odtwarzacz. Głośniki z tyłu eliptyczne, niestety nawet przy lekkich basach pierdzą jak szalone...
Chcę kupić coś średniego, nie za drogiego, aby bas był przynajmniej normalny.
Nie zamierzam montowac zerstawu 4 głośników, zwykłe stero mi wystarczy. Czy np.
głośniki o mocy rzeczywistej ok. 200 Watt wystarczą, na czystość dźwięku?
Jaką firmę, model polecacie?


pozdrawiam, mizuk

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sty 28, 2007 18:28

mizuk, zaloz osobny temat lepiej.
mizuk pisze:głośniki o mocy rzeczywistej ok. 200 Watt wystarczą
chyba zartujesz?80watt ci starczy 'rzeczywistej'



Awatar użytkownika
mizuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 07, 2006 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mizuk » ndz sty 28, 2007 18:38

piotr2 pisze:mizuk, zaloz osobny temat lepiej.
mizuk pisze:głośniki o mocy rzeczywistej ok. 200 Watt wystarczą
chyba zartujesz?80watt ci starczy 'rzeczywistej'
czy mój post jest nie na temat?
nic nie rozumiem...


pozdrawiam, mizuk

Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz sty 28, 2007 18:50

mizuk, napisz nowy temat a nie post dolanczasz do kogos.napisz ile masz kasy na glosniki czego sluchasz itp.a stereo to 2 glosniki nie 4 wiec z tylnej polki musi cos wyleciec obowiazkowo.i czy mozesz zamontowac glosniki16 w drzwiach.



Awatar użytkownika
mizuk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 07, 2006 11:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mizuk » ndz sty 28, 2007 19:15

Dzięki za poradę, otworzyłem nowy temat, opisałem moje problemy (5 RAZY PISAŁEM!) i ani razu nie udało mi się wysłąć na forum. Poradzę sobie gdzie indziej.


pozdrawiam, mizuk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości