Wzmacniacze....

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Kaczorek82

Wzmacniacze....

Post autor: Kaczorek82 » pt lut 18, 2005 09:47

Jestem lamem jeżeli chodzi o wzmacniacze i choćby juz na samym początku mam problem bo nie czaje tego , że działaja one w systemie 4 omowym i 2 omowym. Po co to i do czego to ma służyć? Z góry dzięki. człowiek nie rodzi się od razu z pełna wiedza... :jezor:



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt lut 18, 2005 10:05

Większość głosników dostępnych na rynku ma 4ohm, jesli podłączysz takie głośniki równolegle do wzmacniacza stabilnego w 2ohm to moc wzmaka teoretycznie wzrośnie np. dwa subwoofery 150W podłączone do w trybie 2ohm to wzmacniacz który normalnie ma np. 150W bedzie mógł dać głośnikom np. 250W Jest tylko kilka ale :) Nie można podłączać na 2ohm w mostku, wzmacniacz taki musi mieć dobre zasilanie, chłodzenie.. ogólnie musi być dobrej jakości. Niektóre wzamki są stabilne przy 2ohm tylko na piapierze.

Takich rozwiązań używa się najczęściej przy monoblockach zasilających subwoofery lub w przypadku podłączenia dwóch par wooferów w drzwiach.

Niektóre wzmaki używane do DbDragu są stabilne nawet prrzy 1ohm a nawet 0,5



Awatar użytkownika
Lisu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw sty 20, 2005 17:15
Lokalizacja: stolica
Kontakt:

Post autor: Lisu » ndz mar 27, 2005 13:30

MAM ZAMIAR WZMOCNIC MÓJ SYSTEM CZYLI ZAKUPIC WZMACNIACZ!CHCE DO NIEGO PODLACZYC PRZÓD ZESTAW WOOFER + TWEETER I SKRZYNKA Z SUBEM W BAGARKU!JAKI WZMACNIACZ KUPIC 2 CZY 4 KANALOWY?CO SADZICIE O WZMACNIACZACH BLAUPUNKT,KTÓRE SA PRZYSTEPNE CENOWO!



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » ndz mar 27, 2005 14:15

blaupunkt/magnat/sony itp to typowy zestaw dresika zalukaj za wzmakem Lanzar sa w miare dobre patrzac jakosc/cena a najlepiej znajdz forum zajmujace sie typowo naglosnieniem (najlepiej car audio) zapodaj nowy topic opisujac co chcesz napedzic tym wzmacniaczem i jaki jest twoj prog cenowy i ladnie zagadaj z prozba to newet ci wyszukaja na allegro propozycje i nie zdziw sie jak zaproponuja ci firme ktorej na oczy nie widziales :) pamietaj tez ze 100W RMS to nie to samo co MAX oraz ze 100W firmy np lanzar to nie 100W soniacza

jesli nie chcesz miec dyskoteki w aucie to polecam alpharda tanie to a napedzi ci ladnie spoko zestawik mam taki na tubie i chwale go ale jak mi szajba strzeli i cale osiedle slyszy ze jade to skubany glosniki pali (moj blad ze lubie delikatnie przesterowany dzwiek) :/


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz mar 27, 2005 16:24

Lisu pisze:MAM ZAMIAR WZMOCNIC MÓJ SYSTEM CZYLI ZAKUPIC WZMACNIACZ!CHCE DO NIEGO PODLACZYC PRZÓD ZESTAW WOOFER + TWEETER I SKRZYNKA Z SUBEM W BAGARKU!JAKI WZMACNIACZ KUPIC 2 CZY 4 KANALOWY?CO SADZICIE O WZMACNIACZACH BLAUPUNKT,KTÓRE SA PRZYSTEPNE CENOWO!
Juz troche opisałem w FAQ


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości