audio do mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt mar 25, 2005 09:28

Kacjen, z uporem maniaka nazywaja mnie DJ tomek, ale DIGItomek to jeszcze nikt :-)
Jak jest f3 takiego suba jak Twój ?



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt mar 25, 2005 17:04

sorki za przekręcenie nicku :)

F3.. dosyć wysoko to nie jest mistrz "głębin". Ale nie pamiętam wykresów bo liczyłem to dawno.

To jest bardzo precyzyjny młotkowy bas. Bez buczenia i zbyt niskich tonów. Ale jak potrzeba to potrafi dać z siebie conieco :)



p3emob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05, 2005 12:25
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Post autor: p3emob » pt mar 25, 2005 19:03

KACJEN:
Po pierwsze.
Jeśli uznajesz tylko zabudowy z MDF to co powiesz na plexi.Pioneer, MDS, Lanzar robią z tego skrzynie.Według ciebie to kicha???Ja na sub dałem 300zl a na piec prawie 600.
Po drugie.
Ja nie śmiem twierdzić,że Boschmann gra lepiej od Infinity, JBL, czy czegokoliwiek innego.
(Tyle pojęcia na ten temat jeszcze mam).
Po trzecie.
Piszesz,że są pewne zasadyw budowie skrzyń...Podstawa jest taka,że każda skrzynia musi być ożebrowana, mieć wzmocnienia ścianek. U mnie tak jest. A sklejka zajmuje mi troche mniej miejsca, niż gdybym miał to budować z MDF (wtedy ściany byłyby 2x grybsze).
Po czwarte.
Jak ktoś śpi na pieniądzach to nie spojrzy na sprzet,który jest alternatywą dla produktów z wyższej półki. I bedzie wybierał tylko to co ma wysoką cenę. Chyba,że trafi sie komuś kupic sprzet z kradzieży za grosze.
Po piąte.
Ja nie twierdze,że tak jak ja tak mam to jest dobrze. Ja zrobiłem no tak, ale przedtem przeczytałem kilka mądrych artykułów.Nie mądruje się!!!
Po szóste.
Gdybym miał znacznie więcej kasy to może kupiłbym sprzet innej marki. Ale nie żałuje wydanych pieniędzy!!!
Po siódme.
Jeśli chodzi o zestaw na przód to wybiorę inną firmę.Teraz mam Nokię midbas (16,5cm)i tweeter.Raczej nie bedzie to Boschmann, tylko coś bardziej uznanego.
Po ósme.
Możemy tak tu sobie gadać. A prawda jest taka,że nie wiemy jak czuj sprzet gra.Najlepiej byłoby po prostu sie spotkać i porównać

Pozdrawiam wszystkich z forum.



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt mar 25, 2005 21:28

plexi to efekciarski zabieg i nie wpływa pozytywnie na właściwosci skrzynki.
Pioneera lepiej za przykład nie podawać bo oni nie potrafi robić głośników (więc subwoofery też nie kwalifikują sięjako przykłqad) Poza tym jeśi jest pleksa to tylko okienko nie ma skrszynek zubudwanych w całości z plexy.

Przy zastosowaniu odpowiedniego mdfu ożebrowanie nie jest takie ważne (zależy też od głośnika) Sklejka natomiaśt jest bardziej giętka od MDFu i dlatego jest nieodpowiednim materiałem



k2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 03:59

Post autor: k2 » ndz mar 27, 2005 01:34

kacjen pisze:są też tacy kórzy montują sony x-plode - nie zmienia to faktu ze wciskają ludziom paździerz.

300-500zł za boschmanna - nie dośc że kiepsko to jeszczed drogo?? Chyba ze źle zrozumiałem i ten system kosztuje tyle ze zwzmacniaczem skoro tak to tylko potwierzdza fakt że boschmann to bazar.

500zł to prawie Vifa... A o forum.tuning.pl lepiej nie wspominaj bo tam spędziłem sporo czasu... tam nikt któ sznuje pojęcie "Car Audio" nie wypowiada się tam pozytywnie o boschmannie.

"najlepszy i najbardzej szanowany elektryk od audio w szczecinie " nie obrazaj Szczecina.

Jeśli yślisz że mnie oświecisz to musze cię zasmucić - wiem więcej niż ci się wydaje o tych bazrowych wynlazkach.

"PISZCZAŁKI" to popularna nazwa??? jaki dialekt j.polskiego reprezentujesz?? Tak na marginesie - z trabantem to była przenośnia. ale widzę że zbyt trudna.
nie bede sie z toba licytowal bo nie o to mi chodzi, a jezeli taki jestes biegły na forum.tuning.pl to nie wiem jakim cudem umknol ci ten wątek:

http://forum.tuning.pl/viewtopic.php?t= ... =boschmann

polecam lektóre postu:

"Na początek witam wszystkich.tak się niestety składa iż to właśnie ja jestem właścicielem firmy AUDION, na ul. Bukowej. jest mi ogromnie przykro z powodu niezadowolenia niekórych członków klubu którzy z nieznanych mi przyczyn przypisują mi czyny których nigdy się nie dopuściłem.mianowicie nigdy nie powiedziałem iż produkty BMBOSCHMANN bo tak naprawdę nazywa się linia produkcyjna firmy BM AUDIO LABS to jest high end.(zainteresowanych odsyłam na stronę www.bmboschmann.com ) tam znajdziecie troszkę więcej o tej firmie i ich lini ,niestety duża część jest nadal poza naszym zasięgiem , pozostaje nam dokładnie strefa budrżetowa i na szczęście nie jest to żadne dno o czym można się przekonać w wynikach testów przeprowadzonych przez ekspertów niezależnych ( patrz np AUTO HI-FI & TUNING ) gdzie jasno wynika że można z tych produktów coś niecoś osiągnąć trzeba tylko to lubić i wiedzieć co się robi . żadna muzyka nie zabrzmi bez nakładu pracy toteż pisanie bzdur o tym ,że coś jest lub było słabe świadczy tylko o nie dobraniu parametrów pracy dla danych produktów.( 70% sukcesu to niestety nakład pracy , a nie sprzęt choć i to ma znaczenie) oparłem swoją działalność o produkty tej lini gdyż od 8 lat nie mam z tymi produktami żadnych problemów( nie znam problemów członków forum) , niestety na zapiaszczenie głośników na półce ( najczęściej tzw jaja ,owala to najczęstrzy przypadek ) jedynym sposóbem jest obszycie półki odpowiednim materiałem.zawsze staram się służyć wszytkim radą , na pewno nie stosuję żadnych srodków przymusu do zakupu . nikt nie kupuje tego czego nie chce , to chyba oczywiste. myślę , że to wystarczy do rozpętania burzy na temat bmboschmann ( a nie buszmenów itp.)najlepszą formą reklamy jest antyreklama. dziękuję i pozdrawiam wszystkich. zbigniew jakutowicz."

i nadal twerdze ze ten gosc o car audio wie wiecej niz my oboje razem wzieci on montuje to na co dzien, a jezeli nadal twerdzisz ze boschmann jest "bazarowym wynalazki"..... to trudno, niektórzy sa uparci.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » ndz mar 27, 2005 15:36

przeczytałem ten topic... Nie wypowiadał się tam żaden z autorytetów tego forum. Druga sprawa to fakt że gość który montuje boschmanna nie jest obiektywny bo nie może być.

Nie przekonałeś minie. To nie wynika z tego że jestem uparty tylko raczej z tego że wiem jak to gra. Poza tym nie da się fizycznie zrobić przyzwoitego głośnika za tak małe pieniądze. BM nie jest instytucją charytatywną i nie doklada do swoich produktów.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt mar 29, 2005 08:40

A ja uważam ze pojecie "przyzwoity głosnik za tak małe pieniądze" to termin niejasny.
Zawsze powtarzałem ze dla mnie np w subie liczy się zejscie a dopiero póżniej impuls (choć oczywiście w granicach zdrowego rozsądku). Jak pokazuje życie (i to forum) niektórzy w autach woża suby closed które jak wiadomo ... są zaprzeczeniem mojej idei budowy tych urządzeń.
I co?
Z boszmana także możńa być zadowolonym.
Co wogóle znaczy ze głosśnik jest zły?
To ze buczy??
To że buczy jest wynikiem tego ze taki dostaje sygnał (sam z siebie nie gra), a to ze taki sygnał to wina operatora.
Sprawa ciężka do wyważenia bo choc duzo lepszych rzeczy to jednak jestem przekoanany ze i z buszmena (coć go nie słyszałem) da się coś zrobić.
Kiepski konstruktor potrafi tylko aplikowac JBLe i tp. A dobry konstruktor potrafi ukręcić przysłowiowy bicz z piasku.
Myślę ze z tym zgodzi się większość.
Pozdrawiam



p3emob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05, 2005 12:25
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Post autor: p3emob » wt mar 29, 2005 17:56

Ja zrobiłem zabudowę z głośnikiem koszem umieszczonym na zewnątrz. Po zamontowaniu i zestrojeniu wszystkiego pojechałem do gościa,który profesjonalnie zajmuje się budową głośników. Po obejrzeniu wszystkiego powiedział,że nie ma żadnych zastrzeżeń co do wykonania i uzyskanych przez to rezultatów. Wszystkim,którzy chcieliby kupić te produkty firmy Boschmann, te które ja zakupiłem, mogę polecic. Mam piec PCH-990ATX oraz sub AZX-W10Nuke.
Zgadzam sie też z tym że nawet sprzet AUDISON może zagrać jak shit jeśli zostanie nieumniejętnie zabudowany i zestrojony. Jeśli ktoś wie co i jak na temat budowy audio to może uzystac na prawdę przyjemne rezultaty. Wszystkich,którzy chcieliby posłychać co mi udało sie osiągnąć zapraszam na spoty WLKP. Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt mar 29, 2005 18:16

Hmm mój nik jest już troche znany na forum gdyż to ja zamieściłem testy głośniczka i piecyka boschmann. Powiem tylko tyle że jak dotąd jestem zadowolony z tych produktów gdyż za te pieniadze nie kupicie nic lepszego poza tym to kwesti odpowiedniej zabudowy i zestrojenia. Wszystko poisałem po krótce w FAQ.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw mar 31, 2005 18:59

kacjen pisze:są też tacy kórzy montują sony x-plode - nie zmienia to faktu ze wciskają ludziom paździerz.

300-500zł za boschmanna - nie dośc że kiepsko to jeszczed drogo?? Chyba ze źle zrozumiałem i ten system kosztuje tyle ze zwzmacniaczem skoro tak to tylko potwierzdza fakt że boschmann to bazar.

500zł to prawie Vifa... A o forum.tuning.pl lepiej nie wspominaj bo tam spędziłem sporo czasu... tam nikt któ sznuje pojęcie "Car Audio" nie wypowiada się tam pozytywnie o boschmannie.

"najlepszy i najbardzej szanowany elektryk od audio w szczecinie " nie obrazaj Szczecina.

Jeśli yślisz że mnie oświecisz to musze cię zasmucić - wiem więcej niż ci się wydaje o tych bazrowych wynlazkach.
Do K2:
Nie wiem czemu sie tak uparles na te "Buszmeny", nie wiedzialem ze sa takie drogie, 300 - 500 zl to przeciez mnostwo kasy. Za ta cene kupisz Mangata, Hertza a nawet JBL czy Focal (widzialem takie promocje tylko ze w Niemczech)
a to ze montuje najlepszy elektryk w Szczecinie to mi nic nie mowi, to swiadczy tylko o tym ze ludzie nie maja pieniedzy i zamontuja albo Boschmany albo nic. A jak ktos ma gumowe ucho to niech montuje cokolwiek.
Spojrz na glosniki ponizej.
Rainbow SLX 265 (99-100€)
Test CAR&HIFI: hervorahngenehm
(rewelacja, lepiej niz bardzo dobrze)
Sa to glosniki z gornej polki. Lansuja sie pomiedzy najlepszymi firmami, firmami tak cienko ci znanymi, bo kupa wiesz o sprzecie.
[/b]


Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości