KOSTKA ISO - nie kumam co do czego:)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

KOSTKA ISO - nie kumam co do czego:)

Post autor: Peterus » wt mar 29, 2005 22:10

Witam! Jestem zielony w sprawach audio :) Wiec sie pytam mam problem z zasilaniem tzn. mam kostke iso sa tam i glosniki i zasilanie nie wiem co podlonczyc do zasialnai mam je opisane nastepujaco: zolty na nim jest napisane +12v permanent ; czerwony - +12v Power; Pomaranczowy - illumination; niebieski - antena remote no i czarny bez opisu.
Wydaje mi sie ze te +12v power i pernament to poprostu stale 12v zgadza sie?A co to antena remonte co ja mam pod to podlonczyc? Aha no i ten czarny i poaranczowy to chyba masa czy cos?
Jak mi sie nie uda to poczekam na kolege wroci za pare dni on sie zna ale chce szybko radyjko podlączyc bo juz przez 2 miesiace bez niego jezdze i mam juz dosc :D
Pozdrawiam all



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » wt mar 29, 2005 22:18

wiec tak: zółty czerwony toz wykłe zasilanie tzn chodzi o toz e jedno utrzymuje pameic a drugie ejst od działania radia, czarne-masa, antena to obsługa anteny elektrycznej tzn pojawia sie tam + wtedy jaks ie właczy radio i wtey automatcznie wysywa sie tam antena.. mzona tam też np wzmaciacz podałczyć bo sie wąłczał automatycznie


Obrazek

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » wt mar 29, 2005 22:44

A pomaranczowy?to tez masa?Czyli pod niebieski z ta antena jak nei mam automatycznej nic nie musze podpinac prawda?Podepne stale 12v pod czerwony i zolty pod czarny mase i co z tym pomaranczowym wtedy jeszcze:)



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » wt mar 29, 2005 22:44

zolty - podtrzymanie
czerwony - staly plus
czarny - masa
niebieski - wzmacniacz antenowy
pomaranczowy - wydaje mi sie ze podswietlenie w nie ktorych mozna dac osobne na podstwietlenie i regulowac intesywnosc z deski lub gdy sie wlaczy swiatla.



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » wt mar 29, 2005 22:56

Czyli pomaranczowy i niebieski se daruje czy jak?:)Nie wiem od anteny iddzie wykly kabel z wejsicem do radyjka i to wszystko nie mam osobnego wzmaczniacza do anteny to zle czy jak?



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr mar 30, 2005 00:21

te dw mzoesz darowć a z antena jak piszesz..jest wzmacnaicz mzoe wbudowany antene


Obrazek

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » śr mar 30, 2005 07:25

Wielkie thx za pomoc :pub: ,dzisiaj albo jutro sie tym zajmie pewnie teraz to chociaz wiem co i jak hehe :-)
Pozdrawiam all



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr mar 30, 2005 08:20

Robisz tak żólty pod plus do stacyjki czerwony to stały plus do akumulatora albo bezpiecznik w samochodzie od radia. Niebieski antena lub wzmacniacz. Pomarańczwy podświetlenie klawiszy nie koniecznie podpinasz zależy czy chcesz czy nie ale lepiej nie poco mają ci się palić klawisze po wyłączeniu radyjka. Czarny masa pojazdu.


TUTENHAMON

Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » śr mar 30, 2005 16:09

ALe ja bym chcial miec bez przekrecenia kluczyka dostep do radyjka czyli moge pod staly + czerwony tez podlaczyc i bedie ok prawda?Pozdrawiam i wielkie thx jeszcze raz z apomoc!!



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr mar 30, 2005 16:14

bedzie OK i bedzie działaćbez przekrecenia kluczyka


Obrazek

Awatar użytkownika
GEORG
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: śr gru 22, 2004 10:55
Lokalizacja: TYCHY
Kontakt:

Post autor: GEORG » śr mar 30, 2005 18:18

TUTENHAMON pisze:Robisz tak żólty pod plus do stacyjki czerwony to stały plus do akumulatora albo bezpiecznik w samochodzie od radia. Niebieski antena lub wzmacniacz. Pomarańczwy podświetlenie klawiszy nie koniecznie podpinasz zależy czy chcesz czy nie ale lepiej nie poco mają ci się palić klawisze po wyłączeniu radyjka. Czarny masa pojazdu.
A nie czasem na odwrót?
żółty +12v stałe (podrzymanie pamieć)
czerwony +12v
pomaranczowy +12v ilumination (podświetlenie klawiszy nie w każdym radyjku a w nie których musi być podłączone)
niebieski +12v po załączeniu sie radia (do wzmacniacza antenowego lub elektrycznej anteny)
czrny - masa

:pub:



P!@sek

Post autor: P!@sek » czw mar 31, 2005 19:57

czarny to masa



Awatar użytkownika
paolo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 507
Rejestracja: śr sie 25, 2004 23:20
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: paolo » czw mar 31, 2005 21:10

P!@sek pisze:czarny to masa
naprawde ? :D spoko :pub: :pub: :pub:



Peterus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 02:25
Lokalizacja: Gdansk
Kontakt:

Post autor: Peterus » czw mar 31, 2005 22:47

Jeszcze raz wielkie thx wszystkim!!Juz podlonczylem se wszystko chodzi:)Wzmaczniacza antenowego nie podlanczalem bo po co jak chodzi ladnie bez :grin: ,Pozdrawiam all i jeszcze raz thx za pomoc!! :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości