Blaupunkt i wyjście na woofer

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
mufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:50
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: mufi » śr kwie 27, 2005 01:02

dzieki bardzo jutro probuje :D


www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
mufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:50
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: mufi » śr kwie 27, 2005 17:06

no i znalazlem :) z tym ze teraz mam nastepne pytanie jak sie tym wyjsciem steruje :crazy:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr kwie 27, 2005 21:50

Troszke nas tu zamotałeś ale już wiem o co ci chodzi więc tak wyjście na subik to czincze natomiast to co zaznaczyłeś to cienki kabelek który załancza wzmacniacz lub wzmacniacze a nie wyjście sygnałowe dźwiekowe. Poza tym nie wieadomo czy masz wyjście sub nisko tonowe czy tylko na dopała. Jeśli w radiu jest sterowanie subem to powinieneś mieć takowe wyście. Powinieneś mieć w ustawienia filtracje częstotliwościową np. 250 hz 150 hz 100 hz ( to tylko przykład mogący się sporo róznić.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr kwie 27, 2005 21:51

Troszke nas tu zamotałeś ale już wiem o co ci chodzi więc tak wyjście na subik to czincze natomiast to co zaznaczyłeś to cienki kabelek który załancza wzmacniacz lub wzmacniacze a nie wyjście sygnałowe dźwiekowe. Poza tym nie wieadomo czy masz wyjście sub nisko tonowe czy tylko na dopała. Jeśli w radiu jest sterowanie subem to powinieneś mieć takowe wyście. Powinieneś mieć w ustawienia filtracje częstotliwościową np. 250 hz 150 hz 100 hz ( to tylko przykład mogący się sporo róznić.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr kwie 27, 2005 21:51

Troszke nas tu zamotałeś ale już wiem o co ci chodzi więc tak wyjście na subik to czincze natomiast to co zaznaczyłeś to cienki kabelek który załancza wzmacniacz lub wzmacniacze a nie wyjście sygnałowe dźwiekowe. Poza tym nie wieadomo czy masz wyjście sub nisko tonowe czy tylko na dopała. Jeśli w radiu jest sterowanie subem to powinieneś mieć takowe wyście. Powinieneś mieć w ustawienia filtracje częstotliwościową np. 250 hz 150 hz 100 hz ( to tylko przykład mogący się sporo róznić.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
mufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:50
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: mufi » czw kwie 28, 2005 00:28

Mylisz sie bo w blaupunktach wlasnie w tym miejscu jest wyjscie na woofer, tez w to z poczatku nie wiezylem ale przekonalem sie jak to podlaczylem i nawet zadzialalo. A co do sterowania nim to w blaupunktach przynajmniej w tym co ja mam i starszych modelach tego poprostu chyba nie ma a czestotliwosc ustawia sie na equalizerze.


www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt kwie 29, 2005 08:40

Co ty gadasz niemożliwe więc jak załancza się wzmacniacz powiedz mi to skąd pierze napięcie załanczające.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
mufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:50
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: mufi » pn maja 02, 2005 00:30

A jednak to prawda , jesli bedziesz na majowce to ci to udowodnie a napiecie do pobudzenia wzmacniaczy biore z wyjscia na antene elektryczna .


www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn maja 02, 2005 10:52

O kurcze jednak z takim czymś się nie spotkałem jednak wole konwencjonalny sposób ale powiedz mi z tego wyścia na sub to muwisz o sygnale takim jak w rca?


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
mufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:50
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: mufi » pn maja 02, 2005 11:49

Jezeli rca to wyjsci e na wzmacniacz to tak normalne wyjscie sygnalowe tyle ze tylko ze niskimi czestotliwosciami . Jest tylko z tym jeden bol, jest ono jedno a jak 2 chincze podpiolem do tego wyjscia i to pod wzmacniacz to mi jakies dziwne bulgotanie zaczelo z glosnikow leciec. Tak na marginesie posluchalem waszej rady wywalilem pulke wsadzilem skrzynie .


www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn maja 02, 2005 12:17

Wiesz co, ja cały czas nie rozumie tego wyjścia o którym piszecie to jaki przewód idzie do tego suba zwykły głosnikowy rca jakiś pradowy, czy ten sub ma wpudowany wzmacniacz czy sterowany oddzielnym wzmacniaczem bo się naprawde zgubiłem albo źle was zrozumiałem.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
mufi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: ndz wrz 19, 2004 23:50
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Post autor: mufi » wt maja 03, 2005 00:42

A wiec tak zacznijmy moze od tego czym dla mnie jest wyjscie na suba. Tak wiec wyjscie na suba to wyjscie na wzmacniacz z tym ze wychadza przez niego tylko niskie czestotliwosci. Zgadza sie??? i własnie takie wyjscie radia firmy blaupunkt mają w kostce do ktorej jest podłączone zasilanie , masa, wyjscie na antene ,itd.


www.vwgolf.waw.pl MAZOWSZE SQUAD

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » wt maja 03, 2005 10:03

No tak zgadza się ale czy jest to zrealizowane w formie czincz czy jakiś kabelek bo tego nie rozumiem kostak prądowa i sygnał?


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Michał CarAudioReda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 16:37
Lokalizacja: Reda / Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Michał CarAudioReda » wt maja 03, 2005 10:40

Jeżeli radio ma "wyjście na subwoofer" to nie jest to filtrowany sygnał . Owszem są radyjka , które mają zwrotnice / filtry dolnoprzepustyowe obsługujące wyjście na sub ale tego nie należy generalizować , ponieważ nie każde radio wyposażone w takie wyjście ma też filtry .
Wyjście rca na sub jest wyjściem niezależnie od FADERA i "całego systemu" regulowanym w głośności i to wszystko .
Takie wyjście jest też czasami nazywane "nonfader" , tylko wówczas nie mamy również możliwości regulacji głośności suba , tzn. na faderze przestawiamy przód tył a sub gra bez zmian .


..::trza robić swoje::..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości