Car Audio pomoc

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » śr sty 12, 2005 21:04

sphinx pisze:ditomek nie zejdziesz w poblize 35 hz w skrzyni zamknietej.Uzyskasz dobre dynamiczne i szybkie brzmienie ale glosnik nie zejdzie tak nisko.Hetrz jest w tej chwili w tej klasie i cenie liderem w naglosnieniu, wyroby tej firmy zadziwiaja nie jednego profesjonaliste i dobrze sie o nim wypowiadaja.Co do mniejszych Hertzow nie musisz sie obawiac tez dobrze kontroluja tony niskie i potrafia zagrac naprawde dobrze.Ja proponuje sub es 200 hertza lub MDS 08 to najtansze dobre propozycje hertz 350 zł MDS 08 (intertechnik ).za 280 zł.Jezeli jednak sluchasz hip hopu itp proponuje hertza, potrafi zejsc troszke nizej. Jak juz bedziesz na cos zdecydowany wylicze skrzynie.
A czy jesteś w stanie zrobiś jakiś projekcik np w WINISD do któregoś z tych głosników (intertechnik mds08 lub ten hertz) tak żebym sobie tylko zbudował skrzynie? Dodam , że słucham techno,dance i troche hip hop. Bo ja jakos sobie jeszcze nie daje rady. Chodzi mi po prostu o wymiary skrzyni i żeby tylna scianka była nachylona(zeby do siedzeń mniej wiecej pasowała). Dzieki!



Awatar użytkownika
Rysiek1980
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 12:59
Lokalizacja: Krotoszyn
Kontakt:

Post autor: Rysiek1980 » śr sty 12, 2005 21:47

Wielkie dzięki za odpowiedź jutro z rana jadę do sklepu i kupuję te głośniki.Mam nadzieję że jeszcze nikt ich nie wykupił i będą pasowały do Golfika.Dam znać jak grają.Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Agamek12
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 863
Rejestracja: wt sie 24, 2004 08:53
Lokalizacja: Radzymin / Warszawa

Post autor: Agamek12 » czw sty 13, 2005 12:18

Sphinx, doradź mi taką rzecz: kupiłem w sobotę Panasonic 1120 4*45 W, do tego na tył głośniki Alpine 4*6", z przodu mam Boshmanny 87 mm. Podłączyłem to wszystko (bieguny są OK), ale jakoś ten dźwięk nie jest taki, jak chciałem (słabe basy). Co zrobić, aby możliwie tanim kosztem poprawić jakość dźwięku (nie chodzi mi o głośność). Chcę zachować głośniki w parapetach i na podszybiu, nie chcę wkładać głośników w półkę (złodzieje). Czy wycięcie "kratek" z parapetów poprawi jakość? Ewentualnie myślę o włożeniu głośników w drzwi przednie, ale to raczej ostateczność. Co radzisz i jakie to są koszty? Dzięki.
mój emil: 165512@interia.pl


Dawno temu był Golf mk2, potem cośtamcośtam, a teraz:
Ford S-max mk2 i Nissan Qashqai J10.

sphinx

Post autor: sphinx » czw sty 13, 2005 18:35

Dam rade, ale jesli sluchasz takiej muzyki jak napisałes to bierz hertza.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » czw sty 13, 2005 18:50

sphinx pisze:Dam rade, ale jesli sluchasz takiej muzyki jak napisałes to bierz hertza.
To bym poprosił bardzo;) Bo mam dobrego fachowca od stolarki ale jeszcze nie bardzo sobie radze z projektami ;) Plebit@poczta.onet.pl



Awatar użytkownika
1 6 D
_
_
Posty: 1950
Rejestracja: śr sie 18, 2004 09:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: 1 6 D » czw sty 13, 2005 23:16

Ja mam w Golfiku mk2 radio JVC KD-S71R 4*45 W. Do tego mam głośniki Sony Xpload. Dwa w podszybiu po 90 W i dwa w drzwiach 13cm po 130 W (narazie zamocowane nieorginalnie obok fotela, ale w weekend zamocuje je orginalnie zamiast skrytek). Myślę nad czymś małym do bagażnika (bass). Co mógłbym tam wstawić? Koszt do 500 PLN, ale może być deczko większy.



UPDATE:
Do muzyki uniwersalnie, ale lekko na house, club, rave.
Ostatnio zmieniony pt sty 14, 2005 16:11 przez 1 6 D, łącznie zmieniany 1 raz.



sphinx

Post autor: sphinx » pt sty 14, 2005 12:31

Tak jestem w stanie wyliczyc Ci taka obudowe.Jesli słuchasz takiej muzyki jak napisałes bezkonkurencyjny bedzie hertz.



sphinx

caraudio pomoc

Post autor: sphinx » pt sty 14, 2005 12:35

Tak moge obliczyć obudowe w winsd.Jezeli sluchasz takiej muzyki jak napisales to kup hertza.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Re: caraudio pomoc

Post autor: Michnik » pt sty 14, 2005 15:52

sphinx pisze:Tak moge obliczyć obudowe w winsd.Jezeli sluchasz takiej muzyki jak napisales to kup hertza.
To poprosze z tym Hertzem jakieś obliczonka na Plebit@poczta.onet.pl



Awatar użytkownika
jocker_slupca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 22:38
Lokalizacja: Słupca
Kontakt:

Post autor: jocker_slupca » sob sty 15, 2005 22:51

normalnie sphinks z nieba mi spadles:) wlasnie zamierzam zapodac sobie jakies naglosnienie do golfika tylko jest taki problem ze ja sie wogole na tym nie znam.. chc8ialbym na to pzxreznaczyc ok200 zl co moge za to miec??


http://s2.metaldamage.onet.pl/c.php?uid=176134 <-- METAL DAMAGE - ciekawa gra internetowa <-- ZAPRASZAM:)

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » sob sty 15, 2005 23:10

jocker_slupca pisze:normalnie sphinks z nieba mi spadles:) wlasnie zamierzam zapodac sobie jakies naglosnienie do golfika tylko jest taki problem ze ja sie wogole na tym nie znam.. chc8ialbym na to pzxreznaczyc ok200 zl co moge za to miec??
mozesz kupic np jakis system odseparowany na przod, ale 200pln to troche za malo jak mozesz to poczekaj troche i dozbieraj troszke.



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » ndz sty 16, 2005 00:32

k3fir pisze:
jocker_slupca pisze:normalnie sphinks z nieba mi spadles:) wlasnie zamierzam zapodac sobie jakies naglosnienie do golfika tylko jest taki problem ze ja sie wogole na tym nie znam.. chc8ialbym na to pzxreznaczyc ok200 zl co moge za to miec??
mozesz kupic np jakis system odseparowany na przod, ale 200pln to troche za malo jak mozesz to poczekaj troche i dozbieraj troszke.
Za te 200PLN to coś takiego chyba jedynie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38886065 . Ale trzeba wyciszyć/wygłuszyć drzwi bo inaczej telepanie tapicerki gwarantowane.



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » ndz sty 16, 2005 01:20

Michnik pisze:Za te 200PLN to coś takiego chyba jedynie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38886065 . Ale trzeba wyciszyć/wygłuszyć drzwi bo inaczej telepanie tapicerki gwarantowane.
i jak 16" wstawiac to bez paneli sie nie obejdzie, na allegro koles zprzedawal klp za ok 140pln



Michnik
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 623
Rejestracja: śr paź 20, 2004 20:46
Lokalizacja: Skarżysko
Auto: Golf IV TDI
Silnik: ARL

Post autor: Michnik » ndz sty 16, 2005 01:58

k3fir pisze:
Michnik pisze:Za te 200PLN to coś takiego chyba jedynie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=38886065 . Ale trzeba wyciszyć/wygłuszyć drzwi bo inaczej telepanie tapicerki gwarantowane.
i jak 16" wstawiac to bez paneli sie nie obejdzie, na allegro koles zprzedawal klp za ok 140pln
No tak, przegapiłem do MK2 to przecież 13nastki. Ale też można znaleźć jakis fajny systemik na 13nastkach.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości