audio do mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » śr mar 23, 2005 23:26

ditomek pisze:Budowa instalacji CA to nie lot na księzyc.
Po co rozbebeszac auto pięc razy jak można raz i po sprawie. Dlaczego jesli kogos na to stąc miałby nie kupic sobie wszystkiego od razu. Co da komuś nieposiadanie przez kilka miesięcy subwoofera. To tak jakby kupować najwierw lampe a po miesiącu zarówki. Jesli ktoś poszukuje SYSTEMU to nie oferuje mu sie klocków.
W jakim studio CA proste instalacje wykonuje sie etapami. Prucie auta, składanie, prucie, składanie. Tapicerka nie jest na zawiasach.
Podobno na sprzet jest 2 tysiące.
k3fir, czy potrafisz nie zaglądając do bagażnika powiedzieć co wnim gra (rodzaj skrzyni)?
Tak sie składa ze w necie przeczytałem sporo i zawsze dziwili mnie ludzie którzy słyczeli np róznice między kablami cyfrowymi itp.
Pozdrawiam
kazdy uslyszy roznice miedzy skrzynia, a tuba



p3emob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05, 2005 12:25
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Post autor: p3emob » czw mar 24, 2005 00:43

KACJEN:
nie rozumiem co masz przeciwko mojej instalacji??
uważam,ze nie przepłaciłem za sprzet, wszystko zrobiłem sam od początku do końca. ci,którzy słyszeli jak to gra byli dość mocno zdziwieni,że za taką kase można osiągnać taki dzwięk (i nie mówi tu o radiu, które tez fajnie gra)



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 24, 2005 00:54

Po pierwsze i najwazniejsze Boschmann...

po drugie nie buduje się skrzynek ze sklejki tylko z MDF'u



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw mar 24, 2005 02:33

kacjen pisze:Po pierwsze i najwazniejsze Boschmann...

po drugie nie buduje się skrzynek ze sklejki tylko z MDF'u
zgadzam sie z powyzszym w 100!!
I dodam jeszcze, TYLKO NIE BOSCHMANN!!!


Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw mar 24, 2005 02:40

Sorki ze tak to skrytykowalem, ale Boschmann nie jest kiepskim sprzetem.
On jest po prostu nie do uzytku. Na kazdym lepszym forum gdzie ludzie maja troche pojecia odradza ci go i poleca kupic cokolwiek innego.
Z kolega montowalismy i po 2 tygodniach trzeba bylo zwrocic do sklepu bo nie dalo sie tego normalnie sluchac. Zaznacze ze montaz byl 1 klasa. Wygluszenie, MDFy itd.
Wlozylismy w to miejsce "jakies tam" soniacze i w koncu mozna bylo muzyki w samochodzie sluchac.
Sorki zaznaczam ze to nie jest antyreklama, ale jak mi ktos powie ze Boschmann produkuje dobre glosniki to nie mam slow. Nie wiem kto takie ploty puszcza.


Pozdrawiam,
Piotrek

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw mar 24, 2005 11:56

A ja z uporem maniaka bede drążył temat róznicy brzmienia tego samego głosnika włożonego do "tuby" i do "kostki" wykonanych z tego samego materiału.
Zastanawiam sie w jakiej to mądrej książce albo jaka to instalacja wskazuje wtedy róznice w brzmieniu.
Dlaczego tak ganione "tuby" są ganione za brzmienie?
Czy głosnik w obudowie walcowej schodzi niżej, impuls jest gorszy, wytrzymałość mocowa mniejsza?
Co do ciemnej śróbki jest inne ze dyskwalifikuje walec jako kształt obudowy???
Pozdrawiam



p3emob
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob lut 05, 2005 12:25
Lokalizacja: pl
Kontakt:

Post autor: p3emob » czw mar 24, 2005 15:43

a co jest nie tak ze sklejką??? mi sprzet gra bardzo fajnie. mam sub i piec. wszystko wybrałem, obliczyłem, zbudowałem sam i gra tak jak miało, może nawet lepiej!mam to w aucie juz dobre 3 miechy i nie ma najmniejszych problemów.u mnie nie ma zadnych drgań ani rezonansów. ciekawe,ze kilka z osób które słyszały jak to gra proponowały mi wykonanie dla nich zabudowy bagażników. wszyscy byli zdumieni,że za prawie 1000zl można nieć taki dzwiek.porównywaliśmy ze skrzynia Axton 12" + piec JBL + radio Alpine. u mnie jest wieksze ciśnienie w kabinie, a sprzet z którym porównywaliśmy bardziej kopie, nie daje takiego ciśnienia. nie wierzysz...myśle,że nie. wybierz sie na jakis spot wlkp to posłuchasz. tak wógóle to ciekawe co wy macie w autach ???



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 24, 2005 16:56

Nie mam zamiaru się licytować, ale skoro pytasz.

Przód DLS R6A
Wzmak przedni STEG QM 45.2
Wzmak do basu Crunch mxb4100
Subwoofer w zamknietej krzynce u-dimension Jr. 1004 (jeszcze nie dokupiłem drugiego)
Kondensator z elektroniką Pantom 1F
Jednostka sterująca to narazie niższy model JVC, ale niedługo beedzie SH albo jakiś Alpine.

Niezaleznie od tego jaki kto ma sprzęt w samochodzie.. są pewne zasady montażu budowy idt które obowiązują. Nie można usprawiedliwać "ja tak mam więc tak jest dobrze" i w drugą stronę "sam tak nie masz to co sięmądrujesz"



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw mar 24, 2005 17:01

Zapytam z ciekawości.
Możesz przyblizyć suba (głosnik i w ilu litrach)?
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Lothar
Car programmer
Car programmer
Posty: 40
Rejestracja: śr lut 16, 2005 10:10
Lokalizacja: WwW.Plock.INFO
Kontakt:

Post autor: Lothar » pt mar 25, 2005 00:44

A ja mam pytanie trochę z innej "beczki". Jaka jest średnica głośników w drzwiach MK III. No i jak to wszystko zamontowac, bo ja mam w drzwiach jakieś badziewne atrapy maskownic.


Książka Serwisowa - http://www.realitycom.pl (pełna wersja programu)

k2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 03:59

Post autor: k2 » pt mar 25, 2005 02:25

pkirylcz pisze:Sorki ze tak to skrytykowalem, ale Boschmann nie jest kiepskim sprzetem.
On jest po prostu nie do uzytku. Na kazdym lepszym forum gdzie ludzie maja troche pojecia odradza ci go i poleca kupic cokolwiek innego.
Z kolega montowalismy i po 2 tygodniach trzeba bylo zwrocic do sklepu bo nie dalo sie tego normalnie sluchac. Zaznacze ze montaz byl 1 klasa. Wygluszenie, MDFy itd.
Wlozylismy w to miejsce "jakies tam" soniacze i w koncu mozna bylo muzyki w samochodzie sluchac.
Sorki zaznaczam ze to nie jest antyreklama, ale jak mi ktos powie ze Boschmann produkuje dobre glosniki to nie mam slow. Nie wiem kto takie ploty puszcza.
sorry ale kupa wiesz o sprzecie.
Nie oceniej marki po niektórych produktach. Sprzet boszmanaka nie jest zly jak za ta cene o ile lepszy od alpcharda. fakt ze produkuje kupe błuszczacego szajsu ale jak ktos sie zna to tego nie kupuje.

Osobiscie mam wzmiacniacz boschmanna i głosnik niskotonowy 12calowy w skrzymi 40litrowej bassreflex. Gra bardzo ladnie i mocno, nie buczy nie pierdzi, po prostu gra. Co moge powiedzec o tupach, nie preferuje ale to rzecz gustu. Tuby robia BUUUUUUUU BUUUUUUUUUU BUUUUUUUUU a ja lubie krótki szybki bass. Na cala instalacje wydalem 400zł [skrzynia z mdf, przednia siaciana 2cm wygluszona, z refleksm, wzmacniacz na mosfecie 400WAtt mostkowany, z filtrami itp, kable i bezmieczniki]
Plus do tego mam radio blaupunkta los angeles mp72 16-stki 50wattowe w drzwiach, i piszczalki na masce. Gra łądnie i czysto

I zeby mie bylo ze to tylko moje zdanie o boschmanie kilka linków:
sorry linki pozniej bo sie forum.tuning.pl wysypalo.

p.s i nie ma co porwnymac sprzedtu JBL, JL, EarthQuake i Boschmannem ,alphardem, magnatem bo to sa sprzedtu w innej klasie cenoewej, ale z tych tanszych boschmann robi najwiecej porzeadnego sprzetu.



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt mar 25, 2005 02:35

boshmann jest ponizej granicy krytyki - to bazar. Ludzie zrozumcie że minimum przyzwoitości to 300-400złza przód.

Oczywiście można się oszukiwać, ale proponuję pogadać z pierwszym lepszym profesjonalistą rozwieje wasze watpliwości. Mam dosyć słuchania ludzi którzy zachwalaja boshmanna tylko dlatego że jest tani. Trabanty tez były tanie... nawet byli tacy co je chwalili. A jak chawali je człwiek który mówi na tweetery "piuszcałki" to juz w ogóle NO COMENTS.

do digitomka: u mnie u-dimension jest zabudowany w 23 litrach - to srednia obudowa dla niego, ani mała ani duża.



k2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz paź 10, 2004 03:59

Post autor: k2 » pt mar 25, 2005 02:44

kacjen pisze:boshmann jest ponizej granicy krytyki - to bazar. Ludzie zrozumcie że minimum przyzwoitości to 300-400złza przód.

Oczywiście można się oszukiwać, ale proponuję pogadać z pierwszym lepszym profesjonalistą rozwieje wasze watpliwości. Mam dosyć słuchania ludzi którzy zachwalaja boshmanna tylko dlatego że jest tani. Trabanty tez były tanie... nawet byli tacy co je chwalili. A jak chawali je człwiek który mówi na tweetery "piuszcałki" to juz w ogóle NO COMENTS.

do digitomka: u mnie u-dimension jest zabudowany w 23 litrach - to srednia obudowa dla niego, ani mała ani duża.
smiem twerdzic ze najlepszy i najbardzej szanowany elektryk od audio w szczecinie który współpracuje m.in, z GRYF TUNING szczecin montuje tylko boschmany bo dobre i tanie [tanie to np ok 300-500 za przód, wamazniecz zaczynaja sie od 400zł] Jak wstanie forum.tuning.pl dam ci namiery na watki.
Tez mialem takie zdanie o boschmanie dopuki nie podgadlem znim i z jesze jednym gosci ktory nie parzy na marke tylko na wykonanie, ktory tez dziala na car-audio w wyjez wyminienum forum.

Jedno sie z toba zgodze teraz 300zł za przód to min. Ja ma przód GMS 2600 [16 i piszczalki na zwrotnicy]za 270zł i jestem niezadowlony słyszac jak gra boschman za ta cene, choc to filma niby lepsza od baszmanaka

"na tweetery "piuszcałki" to juz w ogóle NO COMENTS"
?????????? bo tak sie na nie popularnie mowi o co ci chodzi czlowku, za to do mnie nie trafiaja argumenty ze trabanty tez byly tanie bo co ma piernik do wiartaka.



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt mar 25, 2005 03:56

są też tacy kórzy montują sony x-plode - nie zmienia to faktu ze wciskają ludziom paździerz.

300-500zł za boschmanna - nie dośc że kiepsko to jeszczed drogo?? Chyba ze źle zrozumiałem i ten system kosztuje tyle ze zwzmacniaczem skoro tak to tylko potwierzdza fakt że boschmann to bazar.

500zł to prawie Vifa... A o forum.tuning.pl lepiej nie wspominaj bo tam spędziłem sporo czasu... tam nikt któ sznuje pojęcie "Car Audio" nie wypowiada się tam pozytywnie o boschmannie.

"najlepszy i najbardzej szanowany elektryk od audio w szczecinie " nie obrazaj Szczecina.

Jeśli yślisz że mnie oświecisz to musze cię zasmucić - wiem więcej niż ci się wydaje o tych bazrowych wynlazkach.

"PISZCZAŁKI" to popularna nazwa??? jaki dialekt j.polskiego reprezentujesz?? Tak na marginesie - z trabantem to była przenośnia. ale widzę że zbyt trudna.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości