mkIII projekt

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Bonq

mkIII projekt

Post autor: Bonq » śr mar 23, 2005 01:31

Witajcie,

posiadam mkIII 5d i z uwagi na aktualne naprawy blacharskie i brak dostepu do auta postanowilem przymierzyc sie do zmiany audio.

Pomysł jest taki zeby zapodac w przednie drzwi i deske glosniki Hertz DSK 165.

Glosniki zamocowane beda do pierscieni z MDF - wg opisu z innego postu.
Dodatkowo mam zamiar wytlumic drzwi przednie.

Ok, a teraz moje pytanie i wątpliwości:
1. Czy podłanczając nowe głoścniki mogęwykorzystac istniejącą instalacje (chodzi o kable) czy lepiej zapodac nowe?
2. Czy deska pod pierscieniami z MDF powinna byc wykonana z tego samego materiału (mam problem z dostanie takich małych deseczek z MDF-u 10 mm) a nie ma problemu ze zwyklymi płytami wiórowymi 8mm?
3. Czy autor posta o mocowaniu głośników na pierścienich mógłby w przybliżeniu podać wymiary tej deseczki (nie moge pomierzyc tego ze wzgledu na brak dostepu do auta a chcialbym sie przygotowac)?
4. Co sądzicie o pomyśle wytłumienia drzwi w następujący sposób:
- zewnętrzną blachę na drzwiach (ale wewnątrz drzwi) pokrywam pastą (np. taka: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=44800251 , lub taka: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45621960 )
- zostawiam piankę na drzwiach pokrywając ją matami APP (np takimi: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45192483 )
- wewnętrzną stronę tapicerki pokrywam pastą oraz jakąś gąbką,
- to samo robie z tylnymi drzwiami (to znaczy tylko wytłumienie bez głośników)
- podłogę w bagażniku i pod tylną kanapą wyklejam matami w celu wytłumienia

To by było chyba na tyle z moich pomysłów ...
Jeszcze jedna wątpliwość .... odwiedziłem dziś Praktikera i widziałem tam maty dekarskie w wymiarach 10m/15 cm ale pokryte folią aluminiowa z jednej strony .... co sądzicie o zastosowaniu ich zamiast mat APP?

Pozdrawiam

Bonq



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr mar 23, 2005 10:23

Pierwsza sprawa że nie pamietam dokładnie wymiaru tych pierścieni ale w mk3 coś mi mówi że to były 4 po 20mm. Wygłuszenie pastą jest dobre ale jak napisałęś znalazłeś maty z folia aluminiową. Jedna rolka wystarczy na 2 drzwi bez oszczędzania. Z boczkiem się wstrzymaj jeśli zrobisz tak jak masz w moim poście o montarzu głośników w drzwiach to boczek nie będzie ci latał. Kable nie wiem jakie masz ale polecam beztlenówki 1,5 - 2,5 na przód lepiej te cieńsze żeby oporu dużego nie stawiały. Cena od 2 do 3 zł sztuka (nakamischi, jamo). Deska wiórowa jest cięższa od MDF i siąknie wilgoć poza tym ciężko się obrabia i przy pierścieniu jest łamliwa.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » śr mar 23, 2005 12:42

z tego co wiem mata lepiej pochlania drgania niz pasta - pasta jest dobra do uzupelnienia szczelin - podobno te pasty na allegro sa duzo tansze w sklepach motoryzacyjnych - tak mi qmpel mowil ;)



Bonq

Post autor: Bonq » czw mar 24, 2005 21:24

TUTENHAMON - THX
z tymi pierscieniami powinienem tak celowac na wysokosc (ich liczbe) tak, aby glosnik znajdował się jak najbliżej boczka (jak rozumiem od jego spodu ?
Skoro wiórowa pije wode to odpada .... gdzie ja jednak zalatwie sobie cenki MDF w tak małych ilosciach?
Chyba faktycznie zapodam tą taśmę dekarską, co sądzisz o tym żeby wykleic tez nią tą piankę, która jest oryginalnie pomiedzy boczkiem a blachówą drzwi?
Acha no i czy poszczególne kawałki tej taśmy przyklejać "na styk" czy "na zakład"?
Kable - ok, ale powiedz mi jak rozwiązałeśproblem doprowadzenia ich do drzwi skoro w mkIII są wtyczki w kanałach kablowych?

Pozdrawiam

Bonq



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt mar 25, 2005 10:09

Tak pierścienie tak jak mówisz. Taśme z małym zakładem 1 cm. Pianka jest juz zbędna. Ja poprostu zrezygnowałem z wtyczek tylko ciągnołem przywody przez peszle która jest między karoserią a drzwiami i to wsztstko.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » pt mar 25, 2005 10:49

mdf u stolarza albo w jakims sklepie car-audio gdzie buduja skrzynie itp



Bonq

Post autor: Bonq » pt mar 25, 2005 11:16

Jakoś nie rozumiem jak zrezygnowałeś z wtyczek ... przecież tam idzie cała masa roznych przewodów - od szyb, lusterek, glosnikow i nie wiem od czego tam jeszcze .... jak to zrobiles?
A co sądzisz o pomysle zamontowania dodatkowej peszli? - mozna takie uniwersalne kupic np w sklepach z alarmami w ta peszla puscic rozne dodatkowe przewody (ja mam jeszcze przewody od dodatkowego oswietlenia)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości