Radio sie wylącza ( i nie mieści)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Radio sie wylącza ( i nie mieści)

Post autor: pilot mk2 » śr kwie 13, 2005 16:02

Witam!
Posiadam radio SONY CDX-4000R. Do tego mam podłączoną skrzynie. Pierwszy problem jest taki, ze jak zrobie głośnośc na dość wysoką, to przy uderzeniu basu - radio wyłącza się. Po chwili znów się włącza i musze przyciszyć. Czy to objaw przypalonych końcówek? Czy może zbyt cienkiego kabla + ?

Drugi problem to to ze nie moge tego radia wepchnac do konca w półkieszeń. Mam zamontowane w standardowym miejscu, a z tyłu przeszkadzają jakieś puszki, czy kostki (nie od radia)


PILOT MK2

Awatar użytkownika
Misza
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 524
Rejestracja: pt gru 17, 2004 11:51
Lokalizacja: Józefów
Kontakt:

Post autor: Misza » śr kwie 13, 2005 16:49

odpal samochód i zobacz czy jest tak samo
tak sie dzieje gdy jest za mało prądu
-mogą być za cienkie przewody zasilające
-słaby akumulator, może masz słabe ładowanie

podobno zamocowanie kondensatora pomaga( tak słyszałem) ale jeszcze tego nie testowałem :)


http://misza1982.digart.pl
www.fotomisza.yoyo.pl
moje wypociny :)

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr kwie 13, 2005 19:49

Pierwsze to słaby akumulator ile daje wzmacniacz w rms? Odpal samochód i zapal światła póść tbas na max jeśli gasną (mie przygasają)to zalecam kondensator aha jeszcze jakie przewody zasilające masz?


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: pilot mk2 » śr kwie 13, 2005 20:44

Radio ma podane 4x50W. Możecie mieć rację bo tej zimy miałem problemy z akumulatorem. A o kondensatorze pomysle. Nie wiecie jaki to koszt? W sumie to tylko 200W radia i 300 głośników. Plus mam grubości 2,5mm. Jak coś to będę jeszcze pytał, ok?

Aha! I co zrobić żeby radio weszło mi do końca? zagiąłem przewody z kostką ISO na dół ale i tak coś przeszkadza mi żeby radyjko weszło do końca. Tam głęboko są jakieś kostki i puszki przykręcone. Już nie wiem czy nie zmieniać miejsca instalacji radia! :grrr:

Dzieki za wypowiedzi!

Pozdro!


PILOT MK2

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » śr kwie 13, 2005 21:27

moim zdanem to zwalona koncowka mocy w radio...


Obrazek

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr kwie 13, 2005 21:32

Zaraz zaraz ciagnie suba tylko z radia jesli tak to nic dziwnego sony mają kiepskie zasilanie góra 15 watt w rms na takim wyjściu nie pociagniesz basuu bo radyjko już bedzie przygasać jak posłuchasz troche muzyki to wyciagnij radyjko i zobacz jakie jest gorące. CHyba że ta skrzynia ma wbudowany wzmacniacz to co innego.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr kwie 13, 2005 22:54

Już słyszałem o magikach którzy podłączali suba pod radio, ale pierwszy raz mam styczność "face to face" z takim okazem.

Gratuluję wyobraźni... brak mi słów.



Awatar użytkownika
pilot mk2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: wt lut 08, 2005 00:31
Lokalizacja: Wlkp
Kontakt:

Post autor: pilot mk2 » śr kwie 13, 2005 23:28

To jest nieduża skrzynia z wbudowanymi dwoma głośnikami 6*9 i zwrotnicami - takze nie ma różnicy czy podłączyłbym je w półce tylnej pod radio, czy są zabudowane w skrzyni.

Dzieki za wypowiedzi!


PILOT MK2

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw kwie 14, 2005 09:25

Co to za wynalazek masz elipsy w skrzyni i to jest w bagażniku brak mi słów Zapraszam na FAQ. SZkoda się rozpisywać.


TUTENHAMON

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw kwie 14, 2005 13:45

A dlaczego nie mozna suba podłączyc do wolnego kanału w radio?
Osobiście uważam to za bardzo dobry pomysł jako alternatywe dla prostej instalacji. Tym bardziej ze niektóre radia mają mozliwośc filtrowania sygnału do zasilania pasywnego suba za pomocą jednej z wbudowanych końcówek.
Miałem przyjemnośc słuchania takiej instalacji i efekt był naprawdę dobry. Powiem, że spodziewałem sie kichy ale zostałem pozytywnie zaskoczony.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw kwie 14, 2005 16:54

Ale czy ten subik nie dawał gdzieś około 100 w rms i czy nie chodził na końcówce wyposażonej w mosfecik. Poza tym tu mamy elipsy zwykłe elipsy czyli jedne z najgorszych kształtów do odtwarzania dźwięku poza tym w jakieś skrzynce i dodatkowo w bagażniku. Czy to ci się nie wydaje dziwne.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw kwie 14, 2005 18:09

Radio ma 15W na kanał - najsłabsze subwoofery około 125W. Czyli jakieś 8 razy więcej. Zasilanie suba z radia to kuriozalny pomysł. A co do elips... tutenhamon już napisał.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pt kwie 15, 2005 09:29

Pisałem o radio Kenwooda (nie pamiętam modelu ale proste) końcówka Mosfetowa ale to przecież wcale nie oznacza ze oddaje 100 W (z zasilania 13,8V bez uzycia przetwornicy jest to niemożliwe)
Radio wyposażone było w filtr (wbudowany) który umozliwiał taki konfig.
A to że radio ma 20W a głosnik moze przyjąć 100 to co ? Nie widze zadnych dziwactw.
Przecież jak podłącze go do wzmacniacza dedykowanego 100W i będe słuchał na pół gwizdka to wyjdzie na to samo. Przecież nikt nie słuchja cały czas radia na fula.
Dlaczego, w przypadku kiedy mnie to wogóle nie interesuje musze zasilac suba tyloma watami ile jest w stanie on przyjąć.
Odsyłam do mojego posta o projektowaniu obudów, tam wyraźnie wypowiadam sie na temat mocy. Jest dużo więcej parametrów niż moc proponuję skupić się na nich.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt kwie 15, 2005 11:19

Nawet nie chce mi się tłumaczyć jak bardzo mijasz się z prawdą. Radio NIE JEST w stanie wysterować nawet najsłabszego subwoofera i nawet na niskim poziomie głośności. A takie praktyki to WIOCHA.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości