Wygłuszenie drzwi...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Wygłuszenie drzwi...

Post autor: Panther » czw kwie 14, 2005 14:23

Witam. Sorki ze pisze po raz ktorys na ten temat ale przeczytalem FAQ i niestety dokladnie nie dowiedzialem sie jak wytlumic drzwi. Tzn, konkretnie chodzi mi o to gdzies klade te maty wszystkie. Tam jeszcze za szyba (gdy jest schowana) na blache[?] czy na te zebra ktore sa w drzwiach (wzmocnienia)??? Sory za lamerke ale nie kazdy wszystko wie :crazy: :kac:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw kwie 14, 2005 16:43

Jesli masz sporo tych mat to możesz wewnątrz drzwi też wygłuszyć i z zewnątrz na konstrukcji tj. pod tapicerką.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » czw kwie 14, 2005 19:18

Jak narazie to nie mam wogole tych mat. Chce sie dowiedziec poprsotu czy wystrczy tylko miedzy tapicerka a wzmocnieniem. I czy jako totalny nowicjusz dam sobie z tym rade. Drzwi juz rozbieralem wiec z tym nie bedzie problemu ale chcialem wygluszyc i zrobic pierscienie z MDF`u.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt kwie 15, 2005 16:19

Zrobisz to bez problemu nawet pod kilku browarach.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » sob kwie 16, 2005 23:23

Problem jest w tym ze zabardzo nie wiem jak to wygluszyc. Czy wystarczy oblepic te wzmocnienia czy za tez trzeba i czy jak zrobie pierscienie to czy konieczny jest panel do glosnikow. Bop ja chce tylko wygluszyc i z tego co wyczytalem to dorobic pierscienie tak zeby przykrecic glosnik w oryginalne miejsce. Jest to jakis sens???



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz kwie 17, 2005 08:26

Tak sens jest i to ogromny jeśli chcesz oszczędniej to możesz wygłuszyć tylko wzmocnienia czyli miedzy boczkiem nie wśrodku w drzwiach panel zrób taki jak masz na FAQ wtedy jak załozysz na wszystko boczek to nic nie widać te osłonki w boczkach ładnie wszysko zamaskują.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Panther
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: wt mar 01, 2005 23:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Panther » pn kwie 18, 2005 11:47

ale to nie wystarczy jak zrobie pierscienie????musze panel tez robic...z tego rysunku na FAQ to ja nic nie rozumiem...wywnioskowalem z tego rysunku ze ten panel to jest na tapicerce (hehe..mowilem ze jestem "zielony"), a z tego co mowisz to on ma byc w srodku w drzwiach. Jak masz czas to moze jakies bardziej dokladne instrukcje???Sorki ze tak truje ale chce to sam zrobic. Nie lubie oddawac komus, raz ze bedzie trzeba za to placic a dwa ze zero satysfakcji. Z gory dzieki. Moze jakies dokladniejsze rysunki albo cus. Cos totalnie dla laika:)



Awatar użytkownika
Michał CarAudioReda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 16:37
Lokalizacja: Reda / Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Michał CarAudioReda » śr kwie 20, 2005 16:56

to ja może dam wskazówke małą > całe to wytłumienie robi sie po to aby stworzyć komore rezonansową dla woofera , czyli wyklejasz wewnetrzną strone drzwi (płaskie powierzchnie) i zaklejasz żebra/otwory .
A samo wytłumienie jest jakgdyby skutkiem ubocznym choć tez porządanym .
Oczywiście nie zapomnijmy o solidnym pierścieniu pod woofer , który montujemy bezpośrednio do blaszanej konstrukcji drzwi . Wtedy to ma wszystko dopiero sens .

Jak mi ktoś wytłumaczy jak tu sie wkleja foty to moge zapodać jakieś poglądowe z moich robótek ;)

i btw ... to był mój pierwszy post u was , więc ello wszystkim ;)


..::trza robić swoje::..

biznesshop

Post autor: biznesshop » śr kwie 20, 2005 17:24

Im więcej mat tym lepiej. Wtedy z zewnątrz mniej dzwięków będzie przeszkadzało :)



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » śr kwie 20, 2005 17:35

Michał CarAudioReda pisze:to ja może dam wskazówke małą > całe to wytłumienie robi sie po to aby stworzyć komore rezonansową dla woofera , czyli wyklejasz wewnetrzną strone drzwi (płaskie powierzchnie) i zaklejasz żebra/otwory .
A samo wytłumienie jest jakgdyby skutkiem ubocznym choć tez porządanym .
Oczywiście nie zapomnijmy o solidnym pierścieniu pod woofer , który montujemy bezpośrednio do blaszanej konstrukcji drzwi . Wtedy to ma wszystko dopiero sens .

Jak mi ktoś wytłumaczy jak tu sie wkleja foty to moge zapodać jakieś poglądowe z moich robótek ;)

i btw ... to był mój pierwszy post u was , więc ello wszystkim ;)
foty możesz wkleiać urzywając załącznika ewentualnie wpisując sobie w treści link i korzystając z funkci phpbb img,
jak masz zapodaj jakieś fotki i schematy, zawsze to lepiej zobrazuje wszytkim ten proces
pozdrawiam


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Michał CarAudioReda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 16:37
Lokalizacja: Reda / Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Michał CarAudioReda » śr kwie 20, 2005 18:30

no to macie na przykładzie Golfa ll

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i tu mam jeszcze ładną . to jest akurat Skoda Felicja

Obrazek


..::trza robić swoje::..

Awatar użytkownika
Michał CarAudioReda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: śr kwie 20, 2005 16:37
Lokalizacja: Reda / Trójmiasto
Kontakt:

Post autor: Michał CarAudioReda » śr kwie 20, 2005 18:32

pomyłka , tu jest Felicja

Obrazek


..::trza robić swoje::..

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » śr kwie 20, 2005 18:41

no no o to właśnie mi chodziło teraz to chyba będzie wiadomo o co chodzi i jak to ma wyglądać
dzięki za fotki :)

o 200'setny :)


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości