mam 1000 co znim zrobic:)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

mam 1000 co znim zrobic:)

Post autor: orzel12 » czw kwie 21, 2005 06:57

jak w temacie :jezor: mam przeznaczone na audio 1000 zl przynajmniej na razie moze za miesiac bedzie wiecej ale puki co musze sie zadwolic tym co mam wiec doradzcie jak dobrze go spozytkowac a potzrebuje radyjko i cos w drzwiczki ewentualnie jeszcze jakis subik(skrzynke wykonam sam)



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw kwie 21, 2005 09:22

pioneer/blaupunkt z mp3 cena zalezna od modelu
hertz dsk/esk 165 na przodzio miedzy 270 a 3xx
sub na stx'e 27/150/SS mapedzany alfredem glosnik 55 zyla wzmachol 200

do cen dolicz przesylki
co do suba kto by ci czego nie mowil sub na tym stx'ie i skrzynce 45l strojonej na 35Hz daje rade i zagra lepiej od tonsilkow itp a alfred mf2 spokojnie go ciagnie wiem bo sam mam takie cus. Jezdzilem z roznymi tubami ale ta skrzynia bije je na glowe ladna odpowiedz i bass a nie pierdzenie tub


kto hamuje ten przegrywa

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw kwie 21, 2005 13:24

Ja jak zwykle stane w opozycji.
Jesli na horyzoncie pojawia sie opcja zakupu całego systemu na raz to radzę czekać. Zakup kawałka (np radio i przód) teraz wcale nie da Ci mozliwości stwierdzenia jaki bas preferujesz bo suba i tak nie masz. Dopiero cały system daje obraz tego co można w nim zmienic.
Jak mozesz jeszcze wytrzymac to kup wszystko na raz.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » czw kwie 21, 2005 14:29

a co myslicie o JBL GTO
jeszcze pyt co to jest ten stx i alfred bo chyba nnie moge znalezc czegos takiego na allegro a radyjko to jestem nastawiony na pionka tylko wlasnie nie wiem jaki model wybrac pojde tez raczej w strone cd bez mp3 i rzcej bedzie to urzywka nie nowy mogli byscie pomoc mi cosik wybrac mysle ze chce sie zmiescic od 400(co myslicie o tym modelu
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=48467448

a reszte przeznaczyc na glosniki i suba tylko tu tez potrzebuje pomocy



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » czw kwie 21, 2005 15:04

moim zdaniem najlepiej by bylo qpic radyjko z mp3 i hertz'e + wygluszenie sam sie zdziwisz jak to gra. suba i wzmak kupic potem jak dojedzie kasa. tym sposobem nie stracisz kasy i zrobisz extra zestaw.

STX to firma zadko znajdziesz ich produkty na allegro a alfred to alphard :)

ja wyrwalem pionka mp3 uzywke koles sprowadzal z niemieckich komisow radyjko jak nowe zero rysek na panelu bez pokrentel (wszycho na miekko) tak jak chcialem eehh same plusy a cena 450 czy 550 sam nie pamietam bo 3 radia kupowalem w tamtym okresie z allegro


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Re: mam 1000 co znim zrobic:)

Post autor: TUTENHAMON » czw kwie 21, 2005 15:55

orzel12 pisze:jak w temacie :jezor: mam przeznaczone na audio 1000 zl przynajmniej na razie moze za miesiac bedzie wiecej ale puki co musze sie zadwolic tym co mam wiec doradzcie jak dobrze go spozytkowac a potzrebuje radyjko i cos w drzwiczki ewentualnie jeszcze jakis subik(skrzynke wykonam sam)
Witaj kolego za 1000 możesz kupić pionka (radyjko) bez Mp3 chyba że jeździsz tirem w długie trasy i jest ci niezbędnę. Z pionka proponuje używkę poczynając od modelu 6300 kończąć na 9300 ale wystarczy ci ten pierwszy. Idelany do sterowania całym późniejszym zestawe. Głościczki Hertz lub JBL. To wszystko co warto kupić za te piniadze reszta w przyszłości.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: mam 1000 co znim zrobic:)

Post autor: prozak » czw kwie 21, 2005 17:04

TUTENHAMON pisze:
orzel12 pisze:jak w temacie :jezor: mam przeznaczone na audio 1000 zl przynajmniej na razie moze za miesiac bedzie wiecej ale puki co musze sie zadwolic tym co mam wiec doradzcie jak dobrze go spozytkowac a potzrebuje radyjko i cos w drzwiczki ewentualnie jeszcze jakis subik(skrzynke wykonam sam)
Witaj kolego za 1000 możesz kupić pionka (radyjko) bez Mp3 chyba że jeździsz tirem w długie trasy i jest ci niezbędnę. Z pionka proponuje używkę poczynając od modelu 6300 kończąć na 9300 ale wystarczy ci ten pierwszy. Idelany do sterowania całym późniejszym zestawe. Głościczki Hertz lub JBL. To wszystko co warto kupić za te piniadze reszta w przyszłości.
ja robie krotkie trasy (na uczelnie 20-30 minut lub do 2 domu 30km) mp3'ki wybieram jedna plyte z 3 do 5 giga mp3'jek a i tak po tygodniu plyta zaczyna sie nudzic no chyba ze komus wisi czy bedzie zmienial plytki ja wole po zamknieciu panelu na trasie nie bawic sie w nic innego jak podglosnienie lub sciszenie :P :pub:


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » pt kwie 22, 2005 06:59




Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pt kwie 22, 2005 07:36

magnat dobry sprzet dla dresika :P
a masz czym napedzic suba?? nie problem wstawic cokolwiek jako sub problem to napedzic tak by zagralo ladnie zreszta najpierw pomysl o radyjku potem glosniki a na koniec sub co ci da najlepszy sub jak przod bedzie ci pierdzial i denerwowal??


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » pt kwie 22, 2005 12:38

ja tak tylko pytalem co sadzicie wogole o tej firmie i ich sprzecie bo obijala mi sie juz wiele razy nazwa magnat i ze niby taki super sprzet robia wiec chcialem zapytac a narazie pozostaje przy radyjku i przodzie tylko nie wiem jakie to radyjko wybrac wlasnie bo na przod idzie hertz albo jbl ktores z tych na 100% tylko wybor jeszcze tez nie podjety do konca bo nigdy nie slyszalem ani jednego ani drugiego

a tak z ciekawoscie to co musialo by napedzac tego suba magnata?

P.S prozak widze ze obcykany w wielu tematach jestes najpierw wydechy teraz car audio :jezor: a tak apropo suuuuper mruczy ten ala mugen km ktorego polecales wiec sprzet audio tez pewnie niezle bedzie mruczal w koncu to muzyka i to muzyka :bigok:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt kwie 22, 2005 15:34

Widzisz są klasy budżetowe i do nich zalicza się Magnat, Boschmann, GMS, Rocker itp. Jeśli ja osobiście miałbym wybierać z pośród wymienionych firm zakupiłbym Boschmann oczywiście wybrane modele. To są zabawiki dla ludzi którzy nie przeznaczają na sprzęt sporych pieniedzy a chcą żeby coś im grało. Jak widze ty planujesz zbudować całe audio za 1000 zł a to niestety niemożliwe nawet jakbyś kupował sprzęt z w/w firm to się w tej sumie nie zmieścisz.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pt kwie 22, 2005 17:13

zapodam kilka linkaczy i to jak ja bym to zrobil

glosniki przod http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48002550 290 zl najtaniej widzialem 270 zl gwizdki umieszczone na slupkach

radyjko http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48810449 429 zl mam z wygladu takie same nie pamietam czy ten sam model calkiem mozliwe ze tak gra super bajeczka pelna

piecyk http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=48639728 189zl jest tez za 160 ale uzywka chyba

sub zrobic samemu na tym glosniku http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMe ... SubPage=54 w skrzyni z wiorowki 22mm, 45l strojona na 35 hz cena glosnika 55 zl material na skrzynie miedzy 20 a 45 zl razem 75 do 100 zl sam ostatnio go zrobilem poprzednio spalilem 2 glosniki w tubie alfredy jakies a ten uuuffff nie doszlem do momentu gdzie byl by przestrojony a nie stroilem go nawet tylko zostawilem ustawienia z poprzedniego strojenia na alfredach

koszt ogolny 1008zl liczone na gornych cenach bez przesylki
dzwiek z hertza na 100% cie zadowoli co do suba kazdy bedzie pytal co tam wozisz a wygoda z mp3 eehhh bosko ;]

ja wlasnie taki koncowy zestaw bede mial, ale nie sluchaj mnie bo golfiki beda zbyt podobne :P

ups zapomnialem o matach bitumicznych ponoc 100 zl na caly przod ale sa tez inne mozliwosci i kombinacje ;)


kto hamuje ten przegrywa

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » pt kwie 22, 2005 18:01

Wzmacniacz który podałeś to padaka jeszcze gorsza od boschmanna.

a subwoofer za 55 zł - nawet nie chciało mi się czytać specyfikacji.



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » pt kwie 22, 2005 19:13

kacjen porozmawiaj w sprawie tego wzmaka z kolesiami z elektrody powiedza ci ze ma dobra koncowke pozatym ciagnie bez problemu ten glosnik.

a co do stx'a to poczytaj sobie forum aiyaudio ludziska tam robia od lat takie konstrukcje badaja glosniki profesjonalnym sprzetem itd racja ten glosnik nie zagra tak jak es300 ale orzel chce siedziec w aucie jak bedzie grala muza zreszta i tak trudno usiedziec ja lubie dudnienie ale przy tym stxie nie moge na maxa sluchac bo nie widze nic w lusterkach ludzie glowami kreca a bebechy zmieniaja swoje miejsce co chcesz wiecej?? pobaw sie winISD a zobaczysz ze ten glosnik przebija niektore "firmowki"

pozatym rozumie ze slyszales jak to gra skoro taka opinie dajesz???
krytykowac tez potrafie a zamiast tego wysil sie i poszukaj czegos podobnego za te 1000 zl


kto hamuje ten przegrywa

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości