Sprecyzowane pytania o tweetery...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Sprecyzowane pytania o tweetery...

Post autor: baaq » sob kwie 30, 2005 00:26

Witam. Posiadam Golfa mk3. Radio JVC KD-SH909R oraz te głośniki
www.macrom.caraudio.com.pl/macrom/speakers/m3s60.html
O ile z zamontowaniem głośników pod fabryczne okablowanie nie miałem problemów to mam
pytanko co do tweeterów. W desce rozdzielczej golfa byly fabryczne tweetery podlaczone przez "kondensatorek". Czy powinienem poprostu zamienic tweetery - stare na nowe ? Czy kondesatorek pozostawic tak jak byl ? Czy moze potrzeba jakis "konkretny"? Jesli tak to moze ktos poda mi odpowiednia wartosc jaka powinien miec kondesatorek ? Czy kondesatorek to to samo co zwrotnica ? Moze powinienem miec zwrotnice wlasnie ? Fabryczne tweetery zamontowane byly w okroglm plastiku pasujacym w 10cm otwory , w owym plastiku tweeter zamontowany byl pod kontem.... Czy montowac je tak samo (zakladajac ze nie bede przerabiac slupkow) ? Czy moze zamontowac je "na plasko" ? Dzieki za wszelkie sugestie



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob kwie 30, 2005 09:34

A w tym zestawie nie miałeś kondensatora czy zwrotnicy bo jesli nie miałeś to może być kondensatorek bezpośrednio przylutowany do tweetera w środku w obudowie . tweeter powinien byś rozbieralny zobacz sobie. Najlepiej zestawy pracyją pod zwrotnicą.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » ndz maja 01, 2005 15:45

z tego co wiem to kondensator "blokuje" pasma a zwrotnica je rozdziela - jezeli sie myle to mnie poprawcie ;)

dziwne ze nie miales zwrotnicy w komplecie - powinna byc w kazdym zestawie tego typu - skoro nie bylo to tak jak mowi tutenhamon kondzio powinien byc na tweeterze

a co do zamontowania to powinny byc skierowane w ierunku twarzy wiec raczej montuj pod skosem



Awatar użytkownika
pkirylcz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: pn sty 03, 2005 21:25
Lokalizacja: Wolfsburg
Kontakt:

Post autor: pkirylcz » czw maja 05, 2005 01:10

I jeszcze jedno.
Co do montowania w standardowe miejsca.
Lepiej usunac wszystko co tam miales. Auto po pierwsze nie jest nowe, pojawily sie na rynku dobre kable i wcale niedrogie.
Te seryjne sa raczej kiepskie. Tu wszystko musi "grac". Nie zapomnij o wytlumieniu i stabilnym montazu.
http://powe.pl/tuby_basowe.html

Kondensator sluzy do podtrzymania mocy w przypadku jej spadkow, kiepskiego wzmaka albo jego braku.


Pozdrawiam,
Piotrek

baaq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:49

Post autor: baaq » czw maja 05, 2005 11:03

Dobrzy ludzie jestescie, nie denerwujecie sie na czlowieka, to sie rozpisze :chytry:

Gdy jeszcze nie mialem pojęcia ze istnieje forum, gdy zmienialem glosniki w przednich drzwiach (na te wspomniane w pierwszym poscie) poprostu przykercilem je w miejsce starych. Zamienilem seryjne radio na JVC KD-SH909R .... A potem wszedlem na forum i sie zaczelo :bajer:

Postaram sie siebie opisac i to jak slucham muzyki :P
Po pierwsze ciesze sie ze mam uszy i bylem w stanie zauwazyc kolosalna roznice w dzwieku miedzy seryjnymi glosnikami i radiem a nowszym sprzetem. W zasadzie nie slucham techno, disco, house itp, chyba ze przypadkowo, raczej rock.... Nie wiem jak opisac glosnosc przy jakiej slucham muzyki , ale jest to 25 w skali na radiu, przy ustawieniu adj. na 0.... Wtedy NIE WYSTEPUJA zadne trzaski, trzepanie tapicerki itp...

Dlatego zastanawiam sie nad koniecznoscia wytlumienia drzwi i robienia tych wszystkich rzeczy o ktorych piszecie.... Traktujcie te wypowiedz jak pytanie a nie jak krytyke....

Niestety nie znam nikogo, kto mialby jakiekolwiek auto (nie wspominajac o mk3) z pozadnie wyciszonymi drzwiami i dobrze zamocowanymi glosnikami. Nie wiem, czy powinno sie to robic zawsze (nawet jak wydaje sie ze slychac "czysto", bez rezonansu w drzwiach), czy tylko gdy tapicerka byla zdejmowana Xnascie razy i trzeszczy gdy muzyka gra glosniej. Zastanawiam sie tez, czy zastosowanie odpowiedniego mocowania, mdf itd .... zwiekszy "jakosc basu" ? Jesli zwiekrzy to jakosc dzwieku to zrobie jak piszecie... Moze jest ktos w Lodzi kto moglby pokazac mi co i jak dziala .... ? Moze jest planowany jakis zlot w okolicach lodzi gdzie moglbym "uslyszec roznice" ?

Jeszcze jedna sprawa: przy montarzu okazlao sie ze jeden tweeter nie dziala. Biorac pod uwage, ze aktualnie mam podlaczony jeden Macrom i jeden seryjny, a oba przez kondesatorki.... Moze polecicie mi zestaw 2 tweeterow wraz z wrotnicami ?

Jesli ktos dotarl do tego miejsca to dziekuje za cierpliwosc i prosze o komentarz .... :chytry:



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » czw maja 05, 2005 16:43

w Tuning Klub Łódź jest kilku maniakow ca wiec u nich mozna posluchac jak sprzet gra :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości