Głośniki

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Macina

Głośniki

Post autor: Macina » pt maja 13, 2005 09:37

Witam.
Czy Koledzy podpowiedzą mi dlaczego dodatkowo zaistalowane zainstalowane głośniki w boczkach z tyłu Golf IV grają bardzo cicho?
Dzięki za podpowiedzi.



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » pt maja 13, 2005 10:31

moze fader na radiu masz przestawiony



Macina

Post autor: Macina » pt maja 13, 2005 11:19

Fader mam ustawiony dobrze, na obsłudze radia się znam, niestety na głośnikach i instalacjach nie a dostałem do wypróbowania i ewentualnego kupienia (za 50zł) od kolegi głośniki no i niestety nie grają tak jak przednie. Podłączyłem je tak normalnie, do instalacji a niestety nie grają tak jak chyba powinny, domyślam się tylko że może te głośniki muszą być podłączone pod jakiś wzmacniach. Głośniki te to Boschman
MOC MAX 230 WAT
MOC RMS 120WAT
PASMO 55HZ. -23.000 HZ
SKUTECZNOSĆ 90 DB
IMPEDENCJA 4 OHM

Dziękuję za wszelkie podpowiedzi.



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » pt maja 13, 2005 12:00

hm qmpel tez ma wlasnie w drzwiach boschamny - 3 albo 4 drozne - i tez graja bardzo cicho i nic sie nei da z tym zrobic - moze to te same - tamte jego chyba niebieskie sa



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt maja 13, 2005 12:02

Bo to już spora moc 120 rm powinny być zasilane ze wzmacniacza


TUTENHAMON

Macina

Post autor: Macina » pt maja 13, 2005 12:18

W związku z tym co mi radzicie: czy kupić wzmacniach (za ile zł, i jaki) czy oddać głośniki?
Zamontować głośnik to ja jeszcze potrafię ale wzmacniacZ? nie,,, nawet nie wiem ile taki wzmacniacz kosztuje.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt maja 13, 2005 12:55

Sprzedać głosniki bo głosników się z tyłu nie montuje Poza tym boschmann nie robi dobrych głośników współosiowych jest tylko pare modeli wartych uwagi. To że miejsca na głosniki są w tylnich drzwiach to tylko wymysł producenta ale w dobrej instalacji audio nie montuje się nic z tyłu tylko sub w bagazniku. Jeśli dodasz głośniki w tylne drzwi to popsujesz sobie scene zmieszasz fale akustyczne.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » pt maja 13, 2005 14:08

TUTENHAMON pisze:Sprzedać głosniki bo głosników się z tyłu nie montuje Poza tym boschmann nie robi dobrych głośników współosiowych jest tylko pare modeli wartych uwagi. To że miejsca na głosniki są w tylnich drzwiach to tylko wymysł producenta ale w dobrej instalacji audio nie montuje się nic z tyłu tylko sub w bagazniku. Jeśli dodasz głośniki w tylne drzwi to popsujesz sobie scene zmieszasz fale akustyczne.
DOKŁADNIE!!!!!!!!Praqdziwy sytem to porzadne głosniki z przodu(system odseparowany)i sub z tyłu...do tego wygłuszone drzwi a najlepiej całe auto(to juz połowa suksesu)....i masz fajnie grające audio



Macina

Post autor: Macina » pt maja 13, 2005 14:14

Poczytałem sobie na temat montowania głośników, a raczej nie montowania ich z tyłu samochodu, jednak u mnie sytuacja wymusza zamontowanie głośników z tyłu samochodu gdyż dużo czasu spędzam w samochodzie razem z synem który slucha swoich płyt których z kolei ja nie bardzo chciałbym słuchać więc tylne głośniki potrzebne są o tyle by cały dźwięk przenieść do tyłu samochodu a tym samym zminimalizować słuchanie (czasami) muzyki która mi w żaden sposób nie odpowiada.
Dziękuję za podpowiedzi.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt maja 13, 2005 14:29

Jesli dobrze pamiętam to w IV masz miejsce na 16 i sopranik zakup więc skoro juz musisz zestaw dwudrozny odseparowany


TUTENHAMON

Macina

Post autor: Macina » pt maja 13, 2005 15:04

Wiem, że moje pytania są "lamerskie" ale nie znam się na tych wszystkich terminach, pisałem wyżej, że dostałem na wypróbowanie głośniki, ale po podłączeniu jakoś słabiutko grają więc zadałem pytanie co może być nie tak,, czy głośniki dupowate czy coś źle zamontowałem.



Macina

Post autor: Macina » pt maja 13, 2005 17:42

Słuchajcie, a może w moim radiu spalone są końcówki mocy czy coś w tym rodzaju i dlatego przód gra a tył słabiutko, co Wy na to, możliwe to jest?



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob maja 14, 2005 14:36

Raczej by wszystkie grały tak samo


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » ndz maja 15, 2005 14:39

TUTENHAMON pisze:Raczej by wszystkie grały tak samo
Nie zgodzie sie z toba..mi kiedys padła jedna końcówka i nie grał tylko prawy tył!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości