Nokia DSP w Golfie III

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
djtom
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 32746
Rejestracja: wt sty 10, 2006 14:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: djtom » ndz sie 12, 2007 17:55

grill jest od dawna, tak samo felgi i teraz nokia ;) nie robie z niego 20J, po prostu pakuję wszystko co było oferowane, teraz np poluję na fabryczne webasto ;)


Nocne Mary Squad :partyman:
djtom w 2009 pisze:Sebastian.... gratuluję. :prayer:

Zlot w Nysie na dzień dzisiejszy jest najlepszym zlotem w kraju w całorocznym kalendarzu.

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt sie 14, 2007 10:05

meczy mnie jedno pytanie:
Jak kupowałem swojego (trzeciego już) golfa to powiedzialem sobie "dość badziwnego dzwieku z dwóch małych piszczałek w desce rozdzielczej)
warunkiem były przynajmniej miejsca na głosniki w drzwiach.
Jak kupiłem to pasmo niespodzianek, najpierw po zdjęciu maskownicy nie wycięty otwór w piankowej macie wygłuszającej (chyba ze miało tak zostac) i kable tylko w drzwiach (o odcinku łącze drzwi - radio fabryka nie myślała)
przykręcenie jakiejkolwiek 16 w drzwii i danie troche głosniej (osobny wzmak GTA-a) powoduje ze wszystko wibruje.
Nic dziwnego skoro VW przewidział mocowanie głosnika do tapicerki.
Oczywiscie wykonałem dystanse itp. duzo lepiej.
Wracając do pytania
czy standardowo głosniki w drzwiach mk3 sa montowane do tapicerki ?
a co za tym idzie czy tak skomplikowany system Nokii też zasila głosniki zamontowane w tak beznadziejny sposób?
Nie słyszałem nigdy tej nokii ale jesli tak to musi być kiszka przy daniu głośniej.
No chyba ze tapicerka drży bo zasilam głosniki większą mocą niz ta jaką dysponuje radyjko.
jak to jest?
Ostatnio zmieniony wt sie 14, 2007 10:06 przez ditomek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sie 14, 2007 10:42

ditomek pisze:Wracając do pytania
czy standardowo głosniki w drzwiach mk3 sa montowane do tapicerki ?
a co za tym idzie czy tak skomplikowany system Nokii też zasila głosniki zamontowane w tak beznadziejny sposób?
Nie słyszałem nigdy tej nokii ale jesli tak to musi być kiszka przy daniu głośniej.
No chyba ze tapicerka drży bo zasilam głosniki większą mocą niz ta jaką dysponuje radyjko.
jak to jest?
Tak standardowo głosniki w MK3 są montowane do tapicerki.
I nie jest to praktyka VW tylko wielu innych marek również.
Prawdopodobnie przy systemie nokii głosniki są zamocowane w ten sam sposób.
I to jest właśnie fabryczne audio, którym tak producenci chwalili się w salonach sprzedając MK3. Żenada :panna:
Aleeee marketing panie to podstawa ;)

Obecnie są auta, w których przykładają się trochę do fabrzycznego audio, ale nie są to tanie auta ;)



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt sie 14, 2007 11:37

w takim razie nie najlepiej sie przyłozyli.
w pracy mamy flote złlozona z toyot (rozne modele przewaznie nowe) i musze przyznac ze zestaw audio któty uwazam za beznadziejny pod wzgledem brzmieniowym przynajmniej jest solidnie zmontowany. nic nie trzeszczy i rezonuje.
po prostu solidnie
i to bez wzgledu czy to yaris czy korolla czy avensis



Awatar użytkownika
deSpool
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 85
Rejestracja: pt gru 03, 2004 12:01
Lokalizacja: Wa.
Kontakt:

Post autor: deSpool » wt sie 14, 2007 14:19

Faktycznie przy "bogatym" systemie Nokia mocowanie glosnikow nie rozni sie od innych mk3. Srobki do plastikowej tapicerki i jakos trzyma ;) Fakt faktem iz same oryginalne glosniki sa we wlasnej plastikowej obodowce ktora dokladnie pasuje w fabryczne zdjecia co powoduje iz po mocnym dokreceniu glosnik ani drgnie :)) Moze odpasc tylko z cala tapicerka. Pewnie stosujac nie fabryczne glosniki ze standard mocowaniem metal-tapicerka moze wyjsc to gorzej, moze latac itd. ...ale tego nie sprawdzalem ;)

Zaobserwowalem jednak, ze w mlodszych rocznikach Golfow, czyli 96-97 poprawiona zostala akustyka drzwi, wygluszenie jest zrobione lepiej, zrobione jest z pianki a nie gąbki. Dokladniej przyklejone, lepiej wyprofilowane. Generalnie drzwi mniej trzeszcza, mniej grzechocza niz w u starszych braci (mialem porownanie drzwi z rocznikow 93 i 94 - nie upieram sie iz moja obserwacja jest trafna w stosunku do wszystkich... ).

Probowalem z glosnikami wiekszej mocy i nie bylo zle w przypadku jak ktos mial nie rozbierane wczesniej drzwi.

[ Dodano: Wto Sie 14, 2007 2:28 pm ]
Generalnie nie jest tak zle z tym fabrycznym Nokii. Glosniki nie pierdza (jak sie nie przegnie na radiu :))), gra milo dla ucha, rownomiernie w calym aucie, nie zaglusza rozmowy przy glosnym sluchaniu (o ile ktos nie ma potrzeby mega glosnego lomotu sluchania). Jak by nie bylo robili to jednak spece i te kilka lat temu to bylo naprawde mile naglosnienie... No i zawsze mozna sobie powiedziec, ze w starszych porszakach takze montowano ten sam zestaw Nokii ;D


dawniej :: Golf mkI / Golf mkII / Golf mkIII "New Orlean" / Golf mkIII GT "Special" ...
_________________
VW Klub Polska #121

juziooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 24, 2007 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: juziooo » pt gru 07, 2007 20:10

Witam

Jestem włąsnie na etapie przerabiania tego systemu u siebie w samochodzie.
Jak dla mnie system jest troszke za słaby a głośniki swoje lata świetności maja juz za sobą

Czy ktoś z was orientuje sie jakiej mocy jest wzmacniacz ?
I w ktorym miejscu znajduje sie procesor DSP ?

pozdrawiam



TOMwp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: sob sty 28, 2006 20:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: TOMwp » pt gru 07, 2007 20:50

Wzmacniacz ma moc 6x40w przy impedancji głośników 2omy i 6x23W przy impedancji 4omy



juziooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob lis 24, 2007 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: juziooo » sob gru 08, 2007 21:35

witam

czy wzmacniacz nokii to nie jest cos w stylu boostera ?

czy ktos z was wkladał moze te radio do innego autka i jak grało ?

pozdro



Awatar użytkownika
klimat.gda
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 22:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: klimat.gda » pt maja 16, 2008 10:24

szukam takiego schematu ale do nokia dsp ale tego wiekszego od mk4


MKII 1.3>>>MK3 1.9TDI>>>MK4 1.6 16V>>>MK4 1.8t GTI

Awatar użytkownika
virus2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lis 22, 2007 20:50
Lokalizacja: Łeba
Kontakt:

Re: Nokia DSP w Golfie III

Post autor: virus2009 » śr sty 04, 2012 22:37

Witam! Mam nastepujący problem. Kupiłem Golfa III z systemem Nokia DSP jednak jakiś mądry człowiek odłączył od niego sterownik ktury znajduje się na desce rozdzielczej i zamontowany jest w pułce pod popielniczką. Ktoś tak podłączył teraz kable do radia ze jak na radiu dam głosność na 20 to robi się cisza, mogę dać głosniej ale musze zmniejszyć bas poniżej zera wtedy gra. Kiedy tylko zwiększam bass w radiu na max (+10) dźwięk ginie przy głośności 17. Prosze o pomoc w jaki sposób to podłaczyć aby było dobrze. Bo system ten naprawdę gra dobrze.


VW Power is BACK ;]

Awatar użytkownika
boss999
...
...
Posty: 359
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 12:03
Lokalizacja: Żywiec/Bogdanów/VrocłaW
Kontakt:

Nokia DSP w Golfie III

Post autor: boss999 » czw sty 05, 2012 09:40

virus2009 pisze:am nastepujący problem. Kupiłem Golfa III z systemem Nokia DSP jednak jakiś mądry człowiek odłączył od niego sterownik ktury znajduje się na desce rozdzielczej i zamontowany jest w pułce pod popielniczką.
jeśli chodzi o "pudełeczko" z przyciskami to w mk3 seryjnie jest w tunelu
virus2009 pisze:Ktoś tak podłączył teraz kable do radia ze jak na radiu dam głosność na 20 to robi się cisza, mogę dać głosniej ale musze zmniejszyć bas poniżej zera wtedy gra. Kiedy tylko zwiększam bass w radiu na max (+10) dźwięk ginie przy głośności 17. Prosze o pomoc w jaki sposób to podłaczyć aby było dobrze. Bo system ten naprawdę gra dobrze.
włącza się zabezpieczenie i temu przestaje grać,
napisz coś konkretnego bo na razie to nie bardzo mamy jak Ci pomóc, masz cały seryjny system(radio itd.) przejrzyj kable co było grzebane, jakieś fotki



Awatar użytkownika
virus2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lis 22, 2007 20:50
Lokalizacja: Łeba
Kontakt:

Nokia DSP w Golfie III

Post autor: virus2009 » czw sty 05, 2012 12:19

radio to LG LAC5900 LAC-5900 RN. Niestety serii nie było wnim jak kupywałem był jaki CDplayer sony. Zdjęcia moze dzisiaj porobię. kostki niby są w oryginale tak to wygladało przynajmniej jak wieczorem troszeczkę poszukałem u wujka google.


VW Power is BACK ;]

Awatar użytkownika
kamilsdz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 680
Rejestracja: pn sty 10, 2011 15:23
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nokia DSP w Golfie III

Post autor: kamilsdz » pt sty 06, 2012 13:21

Witam,
moze mi ktos pomoże z moim DSP.. Wymontowalem ORI Gamme IV i podlączylem swoje radyjko Clariona. Wszystko chodzi idealnie, póki stoję. Gdy zaczynam jechac pojawiają się zakłócenia coś jakby pik pik pik z czestotliwością zależną od prędkości. Pin pierwszy odpowiedzialny za GALA od radia odlączony, gdy to nie pomogło odlączyłem rónież GALE od wzmacniacza. Nie wiem już sam o co chodzi, miał może ktoś coś podobnego?

EDIT: Problem rozwiazany, wystarczyło podać do kostki głośnikowej mase z kostki od zmieniarki.



Awatar użytkownika
virus2009
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw lis 22, 2007 20:50
Lokalizacja: Łeba
Kontakt:

Re: Nokia DSP w Golfie III

Post autor: virus2009 » wt lut 28, 2012 21:42

Kolego podeślij zdjęcia kostek to powiem ci co i jak podłączyć :) żeby normalnie działało


VW Power is BACK ;]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości