Maskownice głośników

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Maskownice głośników

Post autor: Bobek » pn wrz 15, 2008 19:47

Witam, robiłem przymiarkę głośników (Helix DB 62.1) i natrafiłem na problem.Oryginalne maskownice tych heliksów nie pasują w miejsce tych maskownic VW. Średnica zewnętrzna maskownic Helix jest większa od dystansu Mdf :otepienie: i co mam teraz zrobić? Bo w tych maskownicach VW nie ma żadnej siateczki i myślałem, aby malutkim wiertłem ponawiercać otwory , ale to osłabi tą maskownicę i jestem teraz w kropce.


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » pn wrz 15, 2008 21:45

Bobek pisze:Bo w tych maskownicach VW nie ma żadnej siateczki i myślałem, aby malutkim wiertłem ponawiercać otwory
możesz rozwinąć ten temat?? bo nie bardzo rozumiem po co robić dziury w maskownicach??


Obrazek

miroooo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: czw kwie 28, 2005 22:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: miroooo » pn wrz 15, 2008 22:08

po co robić dziury w maskownicach??

zapewne kolega chce zrobic dziurki i przykrecic je do mdfu



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn wrz 15, 2008 22:11

Były różne maskownice oryginalne w MK3, niestety były też takie, które nie miałmy dziurek. Po prostu kup z allegro, takie, które te dziurki mają...



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » pn wrz 15, 2008 22:41

Najłatwiej będzie tak jak Kubus20 radzi zmienić na siatki.W autach bez fabrycznych głośników były pełne maskownice a czasem wcale nie było miejsc montażowych.
Ostatnio zmieniony pn wrz 15, 2008 22:42 przez Raadek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » wt wrz 16, 2008 08:11

..:VoyteQ:.. pisze:
Bobek pisze:Bo w tych maskownicach VW nie ma żadnej siateczki i myślałem, aby malutkim wiertłem ponawiercać otwory
możesz rozwinąć ten temat?? bo nie bardzo rozumiem po co robić dziury w maskownicach??
W oryginalnych maskownicach VW nie ma tzw ,,siateczki" i chciałem zrobić taką siatkę, aby dźwięk sie lepiej wydobywał (one są po prostu pełne)

No oki można kupić z alegro, a co z tymi maskownicami od helixów? Nic nie da rady z nich zrobić? :wink:


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt wrz 16, 2008 09:12

aaaa teraz rozumiem... Ty nie masz maskownic głośników, tylko zaślepki miejsc na głośniki :P z tego co ja patrzyłem, to nic nie wykombinujesz z maskownicami z helixów, tak jak koledzy wyżej napisali - kup sobie fabryczne maskownice i będzie ok :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » wt wrz 16, 2008 09:23

..:VoyteQ:.. pisze:aaaa teraz rozumiem... Ty nie masz maskownic głośników, tylko zaślepki miejsc na głośniki :P z tego co ja patrzyłem, to nic nie wykombinujesz z maskownicami z helixów, tak jak koledzy wyżej napisali - kup sobie fabryczne maskownice i będzie ok :)
No no no no heh będę musiał sie za takimi rozejrzeć, a jakby wyciąć ten plastikowy pierścień do którego mocowana jest zaślepka głośników to może wpasowałaby się maskownica od heliksów?i przykręcić ją do dystansu mdf, ale to już trochę kombinowania nie?


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
Wojtek
VW Baron
VW Baron
Posty: 3002
Rejestracja: sob cze 17, 2006 14:06
Lokalizacja: Wieliczka
Kontakt:

Post autor: Wojtek » wt wrz 16, 2008 09:36

po pierwsze pierścień i tak musisz wyciąć zakładająć dystanse (uważaj, żeby nie uszkodzić mocowań maskownic) a po drugie maskownice z helixów są większe niż otwór na głośnik w drzwiach


Obrazek

Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » wt wrz 16, 2008 09:43

..:VoyteQ:.. pisze:po pierwsze pierścień i tak musisz wyciąć zakładająć dystanse (uważaj, żeby nie uszkodzić mocowań maskownic) a po drugie maskownice z helixów są większe niż otwór na głośnik w drzwiach
Wyciąć pierścien?ale przecież maskownice do tego pierscienia są mocowane hmm to jak to zrobic? A powiedz jeszcze czym to najlepiej wyciąć? wyrzynarką? nie będzie zbyt brutalnie?


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » wt wrz 16, 2008 10:23



Natural Sound

Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » wt wrz 16, 2008 10:28

Raadek pisze:Tu masz krok po kroku opisane:
http://www.audiotuning.pl/car-audio,golf_3.html
Wiem wiem widziałem już tą stronkę. A można by nie odcinać tego plastikowego oringa? Głośnik zamocować przed załozeniem tapicerki? czy to nic nie da i ten plastikowy rant będzie przeszkadzać?


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Raadek » wt wrz 16, 2008 10:36

Bobek pisze:A można by nie odcinać tego plastikowego oringa? Głośnik zamocować przed załozeniem tapicerki? czy to nic nie da i ten plastikowy rant będzie przeszkadzać?
Będzie przeszkadzał,tapicerka nie powinna dotykać głośnika.


Natural Sound

Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » wt wrz 16, 2008 10:45

Raadek pisze:
Bobek pisze:A można by nie odcinać tego plastikowego oringa? Głośnik zamocować przed załozeniem tapicerki? czy to nic nie da i ten plastikowy rant będzie przeszkadzać?
Będzie przeszkadzał,tapicerka nie powinna dotykać głośnika.
No trudno czeka cięcie, a czym najlepiej, wyrzynarką? czy macie jakieś inne sprawdzone sposoby?aby nie uszkodzić niczego :wink:


VW Golf mk 3 93r

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości