mkII zabudowa opadających drzwi

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
szyki
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: śr mar 23, 2005 19:54
Lokalizacja: pyrlandia
Kontakt:

mkII zabudowa opadających drzwi

Post autor: szyki » śr gru 07, 2005 00:00

coraz bliższy jest moment zabudowy drzwi w moim mkII.

planuję zastosować pastę wygłuszającą na zewnętrzną blachę i maty na wewnętrzne.
głośniczki 16 na odpowiednich dystansach, itp. tak, żeby to wszystko w miarę ładnie (jak na tak skromną zabudowę) grało.

niestety, drzwi kierowcy mam lekko opadnięte od jakiegoś czasu. zastanawiam się, czy dodatkowe ich obciążenie przez wpakowanie w nie tego wszystkiego, o czym wspomniałem powyżej nie spowoduje, że drzwi mi opadną jeszcze bardziej...

jak myślicie?
może najpierw spróbować je jakoś podregulować na zawiasach?
jeżeli tak, to w jaki sposób?

z góry dzięki za pomoc
pozdro
szymon



Awatar użytkownika
orzel12
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 279
Rejestracja: pn gru 20, 2004 02:08
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Post autor: orzel12 » śr gru 07, 2005 07:49

no nie a tu kolejny temat czemu zasmiecasz zamist ujac to w jednym poza tym temacik opadajacych drzwi to chyba nie do tego dzialu sie kwalifikuje :chytry:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr gru 07, 2005 12:30

No maty, pasta, głośnik itd. to jest ciężar więc lepiej napewno nie będzie :>
Ale drzwi możesz spróbować wyregulować tymi dwoma śróbami którymi są przykręcone do zawiasów. Wszystko można pdregulować tylko trzeba trochę się nakombinować, bo raz ustawisz tak, że drzwi się podiosą ale będą odstawać troszkę od uszczeli i na odwrót, więc parę kombinacji należy wypróbować :D . Najlepiej robić to we dwie osoby.

A już najlepszym rozwiązaniem byłoby podjechać do dobrego blacharza i on Ci powinien wszystko ładnie wyregulować.
orzel12 pisze:no nie a tu kolejny temat czemu zasmiecasz zamist ujac to w jednym poza tym temacik opadajacych drzwi to chyba nie do tego dzialu sie kwalifikuje
Uważam, że moznaby ten temat zaliczyć do tego działu, ponieważ kolegi opadające drzwi są powodem rokminek na temat czy wkładać sprzęcik w drzwi czy nie :chytry: Więc jakby nie było chodzi o Car Audio :grin:



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr gru 07, 2005 15:18

Ja mialem lekko opadniete drzwi kierowcy i zalatwilem to dosyc prosto podnoszac je na lewarku :helm: z pomoca ojca i dobrego lewarka w ksztalcie romba to robota na kilkanascie minut :hmm:
Niektorzy zalecaja podlozenie podkladek pod dolna srube w zawiasie.

Nie przejmuje sie ciezarem wygluszenia, to nie jest duzo, tylko wyrownaj je i baw sie :pub:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Re: mkII zabudowa opadających drzwi

Post autor: TUTENHAMON » śr gru 07, 2005 18:44

szyki pisze:coraz bliższy jest moment zabudowy drzwi w moim mkII.

planuję zastosować pastę wygłuszającą na zewnętrzną blachę i maty na wewnętrzne.
głośniczki 16 na odpowiednich dystansach, itp. tak, żeby to wszystko w miarę ładnie (jak na tak skromną zabudowę) grało.

niestety, drzwi kierowcy mam lekko opadnięte od jakiegoś czasu. zastanawiam się, czy dodatkowe ich obciążenie przez wpakowanie w nie tego wszystkiego, o czym wspomniałem powyżej nie spowoduje, że drzwi mi opadną jeszcze bardziej...

jak myślicie?
może najpierw spróbować je jakoś podregulować na zawiasach?
jeżeli tak, to w jaki sposób?

z góry dzięki za pomoc
pozdro
szymon
Witaj nie stosuj żadnego giecia ani lewarków. dorub podkładki które kładzie się między zawias drzwi i zawias karoseri autka. Nie obiązaj drzwi więcej niż 2,5 kg jesli masz 3 drzwiówkę.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr gru 07, 2005 21:18

TUTENHAMON pisze:Witaj nie stosuj żadnego giecia ani lewarków. dorub podkładki które kładzie się między zawias drzwi i zawias karoseri autka. Nie obiązaj drzwi więcej niż 2,5 kg jesli masz 3 drzwiówkę.
Tutenhamon, w które miejsce chcesz w MK2 takie podkładki wkładać, bo powiem szczerze oglądałem zawiasy w swoim Golfie i ni cholery nie mam pojęcia gdzie tam włożyć tą podkładkę. Jak to ma wyglądać :?:

Tu masz zapożyczone zdjęcie z tematu Mortasa, widać na nim dolny zawias, pokaż mi dokładnie gdzie mam wpakować tą podkładkę.
Obrazek
Ostatnio zmieniony śr gru 07, 2005 21:21 przez Kubus20, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr gru 07, 2005 21:21

Gdzie ta fatka

[ Dodano: Sro Gru 07, 2005 8:26 pm ]
Nie widać dokładnie zawiasu jutro jak nie zapomnę to zrobie fotke swojego zawiasu i ci przesle

[ Dodano: Sro Gru 07, 2005 8:33 pm ]
TUTENHAMON pisze:Gdzie ta fatka

[ Dodano: Sro Gru 07, 2005 8:26 pm ]
Nie widać dokładnie zawiasu jutro jak nie zapomnę to zrobie fotke swojego zawiasu i ci przesle
Tak prowizorycznie ci narysowałem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr gru 07, 2005 21:52

Kubus20 pisze:Tutenhamon, w które miejsce chcesz w MK2 takie podkładki wkładać, bo powiem szczerze oglądałem zawiasy w swoim Golfie i ni cholery nie mam pojęcia gdzie tam włożyć tą podkładkę. Jak to ma wyglądać
jeśli można coś ci poradzę, ja to zrobiłem w ten sposób że zdjołem drzwi i zplanowałem tą częś zawiasu co jest razem z drzwiami o jakieś 3 mm, bo podkładając podkładkę w dolny zawias to jeszcze bardziej będą opadać
dotyczy się to wszystko co napisałem do dolnego zawiasu


:-k ...

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr gru 07, 2005 22:01

ach bo źle narysowałem sorry to ma być na odwrót zrobie fote to pokaże


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr gru 07, 2005 22:07

Spox czekam.



Awatar użytkownika
Goofi
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: ndz lip 03, 2005 19:10
Lokalizacja: WarszaVWa
Kontakt:

Post autor: Goofi » śr gru 07, 2005 22:42

Podkladajac podkladke w dolnym zawiasie jeszcze bardziej obnizy sie drzwi, do gornego nie ma sensu bo to dolny sie dogina :chytry: Jakos nie widze mozliwosci kombinacji z podkladkami, mozna zjechac na dolnym zawiasie, jak to napisal misiek10111, ale nie kazdy ma sprzet i mozliwosci... Numer z lewarkiem mam od znajomego mechanika i nie widze w nim nic zlego, choc jest troche drastyczny. U mnie drzwi ladnie wrocily do swojego polozenia :helm:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » śr gru 07, 2005 22:47

Skoczyłem zrobić fotkę. Robiona na szybko i po ciemku więc jest jaka jest.

Obrazek



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw gru 08, 2005 16:56

No zrobiłem fotke ale widze po twoim zawiasie że patencik się nie sprawdzi. Wszyski II mają takie zawiasy wydawało mi się że u kumpla były takie jak moje i to samo zrobił.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » czw gru 08, 2005 18:02

TUTENHAMON pisze:No zrobiłem fotke ale widze po twoim zawiasie że patencik się nie sprawdzi. Wszyski II mają takie zawiasy wydawało mi się że u kumpla były takie jak moje i to samo zrobił.
No raczej wszystkie dwójki mają takie zawiasy, dlatego dziwiłem się i cały czas myślałem gdzie Ty chcesz tą podkładkę pakować :)
W każdym razie w mk2 drzwi da się tylko wyregulaować tą śrubą, którą widzisz na zdjęciu mojego zawiasu.

[ Dodano: Czw Gru 08, 2005 17:06 ]
misiek10111 pisze:Kubus20 napisał/a:
Tutenhamon, w które miejsce chcesz w MK2 takie podkładki wkładać, bo powiem szczerze oglądałem zawiasy w swoim Golfie i ni cholery nie mam pojęcia gdzie tam włożyć tą podkładkę. Jak to ma wyglądać

jeśli można coś ci poradzę, ja to zrobiłem w ten sposób że zdjołem drzwi i zplanowałem tą częś zawiasu co jest razem z drzwiami o jakieś 3 mm, bo podkładając podkładkę w dolny zawias to jeszcze bardziej będą opadać
dotyczy się to wszystko co napisałem do dolnego zawiasu
misiek10111 teraz masz zdjęcie mojego zawiasu więc zaznacz mi na rysunnku, którą część zawiasu należałoby splanować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości