[Radio] Nie zachowuje mi stacji w pamięci

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

muha5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob paź 20, 2007 17:03
Lokalizacja: Konin & Krotoszyn
Kontakt:

[Radio] Nie zachowuje mi stacji w pamięci

Post autor: muha5 » ndz sie 15, 2010 23:29

Witam
Mam małe problemy z radyjkiem, mianowicie włączane jest poprzez prze kluczenie kluczyka jednak po ustawieniu i zakodowaniu stacji i wyjęciu kluczyka nie pamięta wcześniej zapisanej stacji. Próbowałem rady kolegów z forum aby zmostkować czerwony przewód z żółtym - moje obserwację są takie że radio cały czas gra wyłączam poprzez wciśnięcie off przy radiu, radio zapamiętuje stację- ale są efekty uboczne nie działa mi wówczas brzęczek zapalonych świateł podczas postoju , antynapad nie otwiera drzwi po zakończonej jeździe oraz nie mruga dioda w drzwiach kierowcy po zamknięciu. Dodaje poniżej zdjęciu kostki przy radiu. Radio Sony CD. Może ktoś potrafi to zrobić?? Najlepiej by było włączać je kluczykiem. Z góry dziękuje za odpowiedź

[IMG=http://img101.imageshack.us/img101/9313/img1161c.jpg][/IMG]

Uploaded with ImageShack.us


Moje cacko:)
[img]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=226667[/img]

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Nie zachowuje mi stacji w pamięci.

Post autor: mag2k3 » pn sie 16, 2010 07:56

Radio nie obsługuje logiki zapłonu, niestety opcja z uruchamianiem go z kluczyka odpada.
Mostek nie jest dobrym rozwiązaniem z uwagi na to że dzieją się rzeczy o których pisałeś, wyjściem będzie zamienienie przewodów miejscami czerwony z żółtym.
Auto będzie pracowało normalnie ale radio trzeba będzie z wyłącznika uruchamiać i wyłączać za to będzie pamiętać stacje.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Nie zachowuje mi stacji w pamięci.

Post autor: koz3r » pn sie 16, 2010 10:23

mostek bedzie rozwiazaniem , ale zmostokowane kable czerwony+żółty od strony radia trzeba podpiąć tylko pod stałego plusa ze strony instalacji samochodu - wtedy nie bedzie zadnych komedii z elektronika samochodu


Obrazek

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Re: Nie zachowuje mi stacji w pamięci.

Post autor: mag2k3 » pn sie 16, 2010 22:13

koz3r pisze:mostek bedzie rozwiazaniem , ale zmostokowane kable czerwony+żółty od strony radia trzeba podpiąć tylko pod stałego plusa ze strony instalacji samochodu - wtedy nie bedzie zadnych komedii z elektronika samochodu
Tak też można. ja wolę mniej inwazyjne metody bez ucinania przewodów ale fakt też zadziała.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Nie zachowuje mi stacji w pamięci.

Post autor: Rogal7 » czw cze 30, 2011 08:30

Witam,
Panowie ze mnie taki elektryk jak..... jednak wczoraj nabyłem radyjko pioneer 2300ubb i mam ten sam problem nie zapamiętuję stacji.
Chcę tylko potwierdzić czy dobrze myślę. Nie chcę dotykać wiązki wychodzącej z auta tylko kostkę, którą dostałem razem z radiem. I rozumiem, że mam po prostu zobaczyć gdzie wchodzą kabel żółty i czerwony z wiązki auta i zamienić je analogicznie miejscami w kostce ISO jaką otrzymałem z radiem ?
Może mi ktoś podpowiedzieć jak miło sprawnie i szybko zamienić miejscami te piny ? to się śrubokrętem jakoś podważa ?


MK4 ASZ Variant

koz3r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 474
Rejestracja: pn maja 07, 2007 14:41
Lokalizacja: Białystok

Nie zachowuje mi stacji w pamięci.

Post autor: koz3r » czw cze 30, 2011 09:01

Rogal7, http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=119559" onclick="window.open(this.href);return false; , albo poprostu przeciac odizolowac i odpowiednio "skrecic' lub zlutowac


Obrazek

Rogal7
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: sob sie 07, 2010 09:35
Lokalizacja: Warszawa

Nie zachowuje mi stacji w pamięci.

Post autor: Rogal7 » czw cze 30, 2011 09:05

dzięki dzisiaj będe próbował w takim razie, ale cięcia chce uniknąć właśnie, a lutowanie to czarna magia :)

no i jednak okazało się, że kostka, którą dostałem do radia jest przygotowana na taką ewentualność i wystarczyło porozczepiać kabelki i pozczepiać odwrotnie bo są już do tego przygotowane takimi złączkami.
radyjko poki co smiga, niestety rozcięty palec przy wyjmowaniu kieszeni na jakieś 0,5cm, ale cóż :)


MK4 ASZ Variant

JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

[Radio] Nie zachowuje mi stacji w pamięci

Post autor: JacekTDI » czw cze 30, 2011 21:21

Panowie tniecie/skręcacie/mostkujecie... druciarstwo....
przecież w tych wiązkach które są z radiami w kostce ISO można banalnie zamienić piny, wustarczy mały klucz imbusowy by dogiąć blaszkę kontrującą w danym styku (od środka gniazda ISO) i zamienić je miejscami, no wyjątek to 2 kable w jedno miejsce pod warunkiem że na wiązce nie ma fabrycznej możliwosci spięcia ich razem. Przepinamy piny wszystko jest jak fabryka i nie mamy obawy, że coś może z czasem się poluzować.
Oczywiście wyłączam z tego radia, które mają w obudowie wejścia na kostki ISO ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości