Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Kamilion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:56
Lokalizacja: Włocławek

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Kamilion » czw wrz 13, 2012 11:22

Witam. Posiadam Vw Bore. Zakupiłem niedawno radyjko Pioneer AVH-1400DVD , wzmaka Kicx'a model kap-21 który napędza Subwoofer JBL'a GT5 1204BR, oczywiście jest jeszcze kondensator 1,2F. Obecnie mam z przodu fabryczne głośniczki, które mnie nie zadowalają. W tylnych drzwiach brak głośników. Chciałbym prosić o poradę odnośnie dobrego zestawu woofery + tweetery wraz ze zwrotnicami, oczywiście drzwi pójdą do wygłuszenia. Interesowałby mnie zestaw, który dobrze komponowałby się z moim teraźniejszym sprzętem. Mój budżet to ok 1500 zł. Zastanawiałem się nad głośniczkami Focal, Hertz bądź też PowerBass lub Helix. Liczę na wasze doświadczenie w tych sprawach i pomoc. ;)



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: bogib184 » czw wrz 13, 2012 11:48

Przy Twoich klockach, 1500 zł na przód to zdecydowanie przerost formy nad treścią... Zresztą tematów o zestawach odseparowanych jest trochę, dlatego odsyłam do lektury Forum. Nie ma różnicy, czy ktoś chce zestaw do Golfa, inny do Passata, Vento, Bory itd. Zasada panuje zawsze ta sama. Zresztą nic nie piszesz o wzmacniaczu pod nie, więc tym bardziej kupowanie takich już drogich głośników i zasilanie radiem, to pomyłka (zresztą reszta klocków przedstawia się przeciętnie, a taki zestaw wyprzedzał by je jakością, której na obecną chwilę po prostu byś nie wykorzystał)... Poczytaj trochę jednak, później zadawaj pytania.



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Raadek » czw wrz 13, 2012 12:29

Bogib184, prawdopodobnie budżet jest na głośniki i wzmacniacz.W takim wypadku już nie jest tak kolorowa jak mówisz.Przy okazji dodam że lepiej mieć lepszy system przedni...z czasem reszta się zmieni a system zostaje i zadowolenie z niego nie mija.
Kamilion, pomyśl o Focalach,DLSach,Morelach...abo coś złożyć ciekawego na MP 5.16+np. scanspeak :hmm:


Natural Sound

bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: bogib184 » czw wrz 13, 2012 15:31

Ja tam domyślny nie jestem :banghead: , widzę, że ma być zestaw na przód za całe 1500 PLN, w bagażniku JBL pod jakimś Kicxem, z przodu jakiś grajek, to ogólnie odpowiedziałem, że to trochę bez sensu. Domyśliłem się za to, że człowiek raczej melomanem na obecną chwilę nie jest, więc na start głośniki za sporo grosza (przesiadka z serii), to jednak mija się z celem. Podejrzewam, że jakby człowiekowi zrobili te wrotka, zapodał powiedzmy R6A, czy może jakieś Morele, czy Dego - budżet do 900 - 1000 i zapodał wzmacniacz (widziałem Kenwooda Kac-1023 - pewnie około 450 PLN wart :food: ), to mogło by się zrobić już Koledze miło, że cho cho :helm: ). Jeżeli Kolega ma większe zapędy Audiofilskie, niech napisze, że same głośniki za 1500 PLN, później jak wybierze głośniki zakupi napęd odpowiednio dobrany do nich, a reszta klocków zostanie wymieniona na jakieś szlachetniejsze komponenty - o, wtedy można rozmawiać, a póki co to wróżenie z magicznej kuli :smoke: Przesiadka z serii na porządnie zaaplikowane głośniki w przedziale do 1000 + wzmacniacz i tak może być szokiem dla Niego, więc taki budżet na sam start zabawy z Car Audio nie jest najgorszy (żeby wszyscy zaczynali od 1500 za zestaw + wzmacniacz (w używce), to by było na prawdę dobrze :hmm: ).



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Raadek » czw wrz 13, 2012 16:31

Potencjał jest...zobaczymy jak go wykorzysta :smirk:


Natural Sound

Kamilion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:56
Lokalizacja: Włocławek

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Kamilion » czw wrz 13, 2012 23:48

Kolego Bogib184, dlaczego zakładasz że to mój start zabawy z Car Audio? Zacząłem się w to bawić , zakładając Helixy B 62.C do Golfa Mk3, wygłuszając drzwi taśmą dekarską Tytan , oczywiście był dystans z MDF'u ;P Ale to już tak nawiasem pisząc ;P
Zastanawiałem się gdzie miałbym zamontować owy wzmacniacz, bo z przodu zbytnio miejsca nie ma ... chyba że ktoś ma ciekawy pomysł jak go zabudować ewentualnie. Co do moich wymagań - nie są one zbyt wygórowane. Sprzęt ma grać czysto, głośno, bez przesadnych wysokich tonów i tyle. Mam nadzieję że pomogłem kolegom i sprecyzowałem swoje wymagania.
Proszę o konkretne propozycje : albo zestaw odseparowany , który by ładnie zagrał pod samym radiem , albo zestaw + wzmak i miejsce w którym mógłbym go zamieścić. Z Góry dzięki ;)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: powalla » pt wrz 14, 2012 00:36

Kamilion pisze:ma grać czysto, głośno, bez przesadnych wysokich tonów i tyle.
Kamilion pisze:zestaw odseparowany , który by ładnie zagrał pod samym radiem

mission impossible



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Raadek » pt wrz 14, 2012 08:02

Mając 1,5tysia należałoby zamontować wzmacniacz.Można zrobić nimi zabudowę z boku bagażnika tak żeby nie przeszkadzała w codziennym użytkowaniu auta a zapewniała zabezpieczenie.Pamiętaj o bezpieczeństwie...musi to być przemyślana konstrukcja!


Natural Sound

Kamilion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:56
Lokalizacja: Włocławek

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Kamilion » pt wrz 14, 2012 10:39

Ok. Więc będe poszukiwał zestawu i wzmacniacza. Teraz tylko nasuwa się pytanie : jaki zestaw i wzmacniacz kupić ? Co polecacie ?



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Raadek » pt wrz 14, 2012 10:45

Żeby cokolwiek Ci polecić/poradzić musisz napisać jakiej muzyki słuchasz,jakie masz preferencje oraz oczekiwania względem systemu.


Natural Sound

Kamilion
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:56
Lokalizacja: Włocławek

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Kamilion » pt wrz 14, 2012 11:02

Przeważnie jakiś clubbing : house, electro house , trance i również hip-hop.
Oczekiwania co do systemu - ma grać czysto, głośno, bez przesadnych wysokich tonów i tyle.
Co myślicie o takim zestawie ? : http://allegro.pl/zestaw-morel-tempo-6- ... 54279.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: powalla » pt wrz 14, 2012 11:44

Pomyśl o DLS R6a , bo lepiej się sprawdzą w szeroko pojętej "muzyce rozrywkowej" .



bogib184
Forum Master
Forum Master
Posty: 1441
Rejestracja: czw gru 31, 2009 17:50
Lokalizacja: Pułtusk/Maków Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: bogib184 » pt wrz 14, 2012 16:38

Jak będziesz umiał operować Gainem, to za napęd ten Kenwood KAC-1023 :food: Chyba jeszcze jest, ale pewny nie jestem :smoke:



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Zestaw odseparowany na przód do VW Bora do 1,5tys

Post autor: Raadek » pt wrz 14, 2012 17:23

R6a to dobry system pod muzykę rozrywkową,ewentualnie coś z Rainbow'a.Morel tempo też da radę.Skoro masz wzmacniacz na sub'a to lepiej na przód poszukaj 2 kanałówki.


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości