Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

kuba170495
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 23:32
Lokalizacja: Poznań

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: kuba170495 » pt sty 25, 2013 07:14

Witam

Posiadam w swoim Golfie IV oryginalne radio Beta które fajnie komponuje się z klimatronikiem :D jednak jest to kaseciak a ja chciałbym czasem posłuchać "swojej" muzyki. Mam dylemat ponieważ nie chciałbym wydawać za dużo kasy ,nie stać mnie na porządne radio 2din z ekranem ,a z 1dinowych nic mi nie podchodzi tzn. za ok. 200zł nie ma nic co pasowało by do oryginalnej deski rozdzielczej (możliwe że za słabo szukałem).
W związku z tym pojawiło się parę pomysłów:
-oryginalna zmieniarka CD - niestety z tego co się orientuje to nie odtwarza MP3 a to w dzisiejszych czasach minus ,do tego koszt używki to +-150zł a to według mnie dosyć wysoka cena jak za takie możliwości i nie wiadomo w jakim stanie trafi się zmieniarka
-transmiter FM - nie mam pojęcia jak to się sprawuje ,a jednak chciałbym zachować jakość dzwięku. Ceny są atrakcyjne ale wiadomo że najtańsze transmitery po 10zł nie nadadzą się do tego ,jestem ciekaw jak z droższymi wersjami. Miałem na próbę kasetę z wyjściem na mini jacka i była to katastrofa ,wolałbym słuchać muzyki z telefonu :D
-dorobienie AUX - z tego co słyszałem to można do oryginalnego radia dorobić wyjście AUX ,jak dla mnie starczyło by ponieważ większość utworów i tak mam na telefonie. Niestety nie wiem kompletnie jak to działa ,jak się do tego zabrać ,czy jest to w 100% możliwe oraz jak to się sprawuje.

Prosiłbym o doradzenie ,której opcji najlepiej użyć oraz jakie są plusy i minusy wyżej wymienionych opcji.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: Jarek_NS » pt sty 25, 2013 08:55

Transmiter sobie odpuść.

Sensownym rozwiązaniem jest kabel aux lub emulator zmieniarki na karty sd lub usb.

Przy wejściu aux zmieniasz utwory na podłączonym odtwarzaczu i to jest wada tego rozwiązania, zaletą jest cena od 50pln.
Ja mam emulator zmieniarki dosyć drogi ale jestem z niego bardzo zadowolony, spokojnie kontrolujesz całą swoja kolekcję z panelu radia. Jedyna wada to brak obsługi ID3 TAG. Co do ceny to zaczynają się już koło 200pln. Jakość muzyki na moim densionie nie odbiega od innych odtwarzaczy MP3, wiadomo że cd zagra lepiej.

Jak będziesz zainteresowany to w temacie o moim aucie są zdjęcia jak to wygląda.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

kuba170495
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 23:32
Lokalizacja: Poznań

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: kuba170495 » sob sty 26, 2013 02:14

Jarek_NS, widziałem Twój emulator i jestem w kropce :D z jednej strony sterowanie z radia (chociaż ciężko to widzę mając np. 500 utworów) ,a z drugiej cena i rozsądek póki co trzymają mnie przy kablu aux. Wklepałem na szybko "emulator zmieniarki" i w sumie nic poniżej 300zł nie znalazłem.

Wie ktoś jak z jakością na takim kablu aux? Jak w ogóle się za to zabrać? Jak to się później obsługuje?

Bawiąc się w takie opcje zastanawiam się czy już nie lepiej kupić jakieś radio za 200zł i mieć spokój ze wszystkim :D



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: Jarek_NS » sob sty 26, 2013 08:59

Kabel AUX podpinasz w miejsce zmieniarki. Na radiu włączysz zmieniarkę a utwory zmieniasz na telefonie. Co do jakości to zależy od telefonu.
Jeśli chodzi o emulator to za około 250 pln już kupisz.

Polska Zmieniarka
http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-usb-sd ... 60000.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I Yatour
http://allegro.pl/zmieniarka-usb-sd-aud ... 63318.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co do innych radi to grają ok ale zazwyczaj kiepsko to wygląda


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

kuba170495
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 23:32
Lokalizacja: Poznań

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: kuba170495 » sob sty 26, 2013 12:29

Jarek_NS, ten Yatour bardzo mi się spodobał i w sumie myślę że lepiej będzie zakupić coś takiego niż jakieś pierwsze lepsze radio :D jak coś to zawsze można schować do schowka jak np. u Ciebie :) dzięki za pomoc ;)



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: JacekTDI » sob sty 26, 2013 19:20

Gwarantuje Ci ze zaden transmiter czy emulator nie da Ci takiej jakosci jak zmieniarka CD, generalnie to powodzenia z tymi cudakami empeczy.



kuba170495
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 23:32
Lokalizacja: Poznań

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: kuba170495 » sob sty 26, 2013 23:12

JacekTDI, czyli co ,lepiej kupić jakieś radio np. Peiying czy coś innego w tej klasie? Np.: http://allegro.pl/radio-samochodowe-cd- ... 44482.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Audiofilem nie jestem ,żadnej tuby wsadzać nie będę :D w przyszłości pewnie wrzucę jedynie trochę mocniejsze głośniki na przód i może o tyle się pomyśli skoro już są miejsca :D



Awatar użytkownika
Poper
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 175
Rejestracja: sob gru 22, 2012 14:35
Lokalizacja: Ełk

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: Poper » sob sty 26, 2013 23:24

W tej samej cenie można kupić Kenwood KDC-U30R który o wiele lepiej by się komponował z deską :D Czerwone podświetlenie i niebieski wyświetlacz

Obrazek



Awatar użytkownika
Jarek_NS
Forum Master
Forum Master
Posty: 1886
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 19:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: Jarek_NS » sob sty 26, 2013 23:46

Jak niemasz klimatronika to jeszcze to jakoś wygląda. Ale jak masz to straszna lipa jest.


Moje MK4 AXR+ Pakiet V6 MFD+FULL FIS EVOLO STP viewtopic.php?f=89&t=483752
Obrazek

Awatar użytkownika
Viriss
Diesel Power
Diesel Power
Posty: 1858
Rejestracja: czw sty 08, 2009 23:09
Lokalizacja: Nienacko
Auto: Audi
Silnik: 1z

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: Viriss » ndz sty 27, 2013 00:01

kuba170495, Ja bym proponował poczekać i dozbierać kasy do zmieniarki yatour. Mam taką u siebie w Audi + radio scala z seata z czerwonym podświetleniem i jestem bardzo zadowolony. Jakościowo nie odbiega od płyty cd.



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: JacekTDI » ndz sty 27, 2013 00:03

Jarek_NS pisze:Jak niemasz klimatronika to jeszcze to jakoś wygląda. Ale jak masz to straszna lipa jest.
Nie przesadzaj juz z tym komponowaniem sie:) mam dekory z R32 i clariona dxz958r i jakos to wyglada nienajgorzej, chociaz jak to mowia "gust jet jak ch..j, kazdy ma swoj", mi np nie podoba sie golf z antena CB;) wyglada... Niesymetycznie.



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: JacekTDI » ndz sty 27, 2013 00:12

Viriss pisze:kuba170495, Ja bym proponował poczekać i dozbierać kasy do zmieniarki yatour. Mam taką u siebie w Audi + radio scala z seata z czerwonym podświetleniem i jestem bardzo zadowolony. Jakościowo nie odbiega od płyty cd.
Chyba w mlodosci za duzo walkmana sie sluchalo i sluch przytepiony? Jakosciowo od CD emulator nie odbiega? A przepraszam z ktorej strony? Chyba w WMA, ale juz widze jak kazdy przerabia "obciete" empeczy na superjakosciowe WMA;) nie oszukujmy sie, dzwiek mp3 jest plaski, może na seryjnych glosnikach tegonie slychac az tak zauwazalnie, ale juz przy lepszych przetwornikach przy odpowiedniej aplikacji od razu slyszalne sa braki jakosciowe.



kuba170495
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz sie 05, 2012 23:32
Lokalizacja: Poznań

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: kuba170495 » ndz sty 27, 2013 00:34

Właśnie mam u sb klimatronik dlatego zależy mi na tym by to się jakoś komponowało :D ten Kenwood wydaje się dosyć ciekawą opcją ,nie wygląda najgorzej ;)
Jak to w końcu jest z tym w końcu jest z tym emulatorem? Widzę że zdania są podzielone :D co do muzyki to z reguły będą to MP3ki więc i tak jakość średnia :P



JacekTDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: ndz sie 08, 2010 12:34
Lokalizacja: Jaworzno

Transmiter FM ,zmieniarka CD czy nowe radio?

Post autor: JacekTDI » ndz sty 27, 2013 00:37

Wiec bierz emulator i po ptokach, empeczy swiatem rzadzi. Lubie takie szybkie tematy, przynajmniej zainteresowany jest szczery.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości