Podłączyłem wzmacniacz i coś świszczy

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Podłączyłem wzmacniacz i coś świszczy

Post autor: MichalMys1 » pt cze 02, 2006 14:15

Witam,
jak w temacie podłączyłem wzmacniacz i coś świszczy w tubie jak samochód jest zapalony(świst jest zależny od obrotów silnika).Przy wyłączonym silniku wszytsko gra ok.Ktoś podpowiedział mi zebym kupił filtr przeciwzakłoceniowy-podłączyłem -gra jakby troche lepiej ale świst jest nadal!Co to moze być??Czy mozliwe jest ze jakoś jest źle podłączona masa??Pzdr



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt cze 02, 2006 14:49

Alternator do sprawdzenia. Poza tym kable prądowe do wzmaka puść po lewej stronie samochodu, a chinche od radia do wzmaka prawą stroną samochodu. Dodatkowo zamontuj wzmak w bagażniku tak, aby nie stykał się z karoserią nawet przez śruby.

A Przede wszzystkim zamiast tuby zbij skrzynię



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » pt cze 02, 2006 14:52

Kubus20 pisze:Poza tym kable prądowe do wzmaka puść po lewej stronie samochodu, a chinche od radia do wzmaka prawą stroną samochodu.
Tak by było najlepiej.
Powodem takiego efektu jest właśnie to że kable sygnałowe masz położone za blisko kabli prądowych.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » pt cze 02, 2006 17:20

kabel od akumulatora leci po lewej stronie natomiast chinche i kabel zaislania od radia razem po prawej stronie-przełoze tak jak mówiliście i zobacze czy to coś pomoże. Zastanawia mnie tez jedna rzecz-jak odłącze chinche od wzmacniacza to też słychać świst w tubie?? :grrr:



Awatar użytkownika
MrSalieri
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 833
Rejestracja: wt gru 28, 2004 18:06
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: MrSalieri » pt cze 02, 2006 21:28

Tak jak koledzy radza popraw przewody czyli sygnal z dala od przewodow pradowych to podstawa. Oczywiscie czincze ekranowane.
Ja mialem to samo okazalo sie ze po prostu mialem juz walniety wzmacniacz. Porzycz od kogos wzmacniacz podepnij i porownaj.


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=45061]Moj Mk3[/url]
[img]http://img233.imageshack.us/img233/9594/golf1tot51om6.jpg[/img]

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pt cze 02, 2006 21:43

MichalMys1 i pamiętaj by sygnałowe(chinche) puścić prawą stroną samochodu, bo lewą stroną idzie fabryczna wiązka, a tam jak wiadomo sa przewody raczej prądowe :D



Awatar użytkownika
MichalMys1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:16
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: MichalMys1 » sob cze 03, 2006 00:34

Kubus20 pisze:MichalMys1 i pamiętaj by sygnałowe(chinche) puścić prawą stroną samochodu, bo lewą stroną idzie fabryczna wiązka, a tam jak wiadomo sa przewody raczej prądowe :D
a ta fabryczna wiązka to jest po lewej stronie w kazdym samochodzie-bo tutaj rozchodzi sie Toyote Carine??

[ Dodano: Sob Cze 03, 2006 00:38 ]
Pojawiła sie też sprawa alternatora-ale świst słcyhać tylko w tubie w pozostałych 4 głośnikach podłączonych do radia jest wszystko ok.Mam nadzieje ze to tylko źle ułożone kable-bo sie zdenerwuje jak bedzie zpsuty wzmacniacz(chocciaż przy wyłączonym silniku jest wszystko ok).Pzdr



Awatar użytkownika
Chmielu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2331
Rejestracja: śr lip 06, 2005 10:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Chmielu » sob cze 03, 2006 01:03

MichalMys1 pisze:Pojawiła sie też sprawa alternatora-ale świst słcyhać tylko w tubie w pozostałych 4 głośnikach podłączonych do radia jest wszystko ok.Mam nadzieje ze to tylko źle ułożone kable-bo sie zdenerwuje jak bedzie zpsuty wzmacniacz(chocciaż przy wyłączonym silniku jest wszystko ok).Pzdr
Tak naprawdę alternator ma niewiele wspólnego z tym. Najważniejsza sprawa to poruszane już kilkakrotne odseparowanie kabli sygnałowych od prądowych - zacznij od tego.


Człowiek może bez końca patrzeć na dwie rzeczy. Na lewego cycka.... i na prawego.

Passat 1.8T - projekt K04

Awatar użytkownika
Pawel_ss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lut 25, 2006 13:10
Lokalizacja: Goszcz
Kontakt:

Post autor: Pawel_ss » sob cze 03, 2006 07:45

tak jak wszyscy piszą osobno kabelki muszą iść a jak dalej będą zakłucenie to kup sobie taki filtr http://www.allegro.pl/item107927604_jes ... filtr.html
pomaga bo zakładałem z kuzynem w pasku i było o wiele lepiej pzdr.



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » sob cze 03, 2006 09:14

MichalMys1 pisze:a ta fabryczna wiązka to jest po lewej stronie w kazdym samochodzie-bo tutaj rozchodzi sie Toyote Carine??
Jak jest w Toyocie to sam obadasz. Ja mówiłem o golfie. W każdym razem prądowe od wzmaka razem z prądowymi od samochodu.
MichalMys1 pisze:Pojawiła sie też sprawa alternatora-ale świst słcyhać tylko w tubie w pozostałych 4 głośnikach podłączonych do radia jest wszystko ok.Mam nadzieje ze to tylko źle ułożone kable-bo sie zdenerwuje jak bedzie zpsuty wzmacniacz(chocciaż przy wyłączonym silniku jest wszystko ok).Pzdr
Żeby to wyeliminować ciągniesz i masę i kabel plusowy prosto z akumulatora. Bezpiecznik na kablu plusowym jak najbliżej akumulatora. Koniecznie kabel plusowy i masa mają mieć ten sam przekrój. Dodatkowo wzmacniacz nie może mieć żadnego styku z karoserią samochodu(nawetprzez śruby).
Jeżeli to nie pomoże to będziesz musiał kupić porządne kable sygnałowe, najlepiej podwójnie ekranowane.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » sob cze 03, 2006 12:12

sprawdź jeszcze czy chinche nie mają przebicia, sam tak w Skodzie miałem, jak niechcący przytrzasnąłem je :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości