kable

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

beeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 15, 2005 03:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

kable

Post autor: beeck » sob sty 15, 2005 03:57

Chcę zamontowac głośniki z tyłu w pułce. Czy idą tam fabrycznie kable i gdzie ich szukac ? W kosce przy radiu mam podłączone wyjscia na 4 głośniki tylko nie wiem gdzie oprocz przodu prowadzą 2 pozostałe .
Prosze o info :) :)



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » czw sty 20, 2005 21:52

Jeśli orginalnie jest ta kostka podłączona to kabelki idą do tyłu,do pułek bocznych w bagażniku.
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

beeck
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob sty 15, 2005 03:06
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

kable

Post autor: beeck » sob sty 22, 2005 02:00

Tylko gdzie ich szukac ? Gdzies chyba powinny sie z tyłu konczyc jakąs kostką , ale ja takiej nigdzie nie znalazłem . Czy fabrycznie powinna byc taka kostaka z tyłu i gdzie ?



Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob sty 22, 2005 07:41

J aniemam,a kable ida prosto do głośnika,razem z lampami o d lamp chyba.
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
mcyplik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 19:42
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: mcyplik » sob sty 22, 2005 16:12

Ja tez niemialem w swoim samochodzie ale sobie pocignalem sam kable do wzmacniacza i głośników. nie jest to trudne jakas mała godzinka i zrobione.:P



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz sty 23, 2005 20:26

Nie szukaj fabrycznych kabli jeśli myslisz o muzyce w samochodzie zakup miedziaki beztlenowe i sam pociagnij je w progach.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » wt sty 25, 2005 01:30

A ile twoim zdaniem kosztują te niby beztlenowe,bo jak słysze że ktos kupuje beztlenowe za 2-5zł/metr to mi się płakać ze śmiechu chce.
:P


No cóż , na sprzedaż
:(

ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt sty 25, 2005 12:59

2-5 PLN za metr dobrego (porządnego) kabla to odpowiednia cena.
Być moze w słabym systemie nie będzie różnicy w brzmieniu w porównaniu z tym co zaproponowała fabryka ale świadomość ze ma sie porzadną instalacje pozwala spać spokojnie i mysleć o przyszłej rozbudowie.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » śr sty 26, 2005 21:46

Tak zgadzam się z ditomkiem cena 2-5 to przyswoita cena a tobie nie potrzeba grubszych ja 2,5 m2.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Re: kable

Post autor: zielu » śr sty 26, 2005 22:14

beeck pisze:Chcę zamontowac głośniki z tyłu w pułce. Czy idą tam fabrycznie kable i gdzie ich szukac ? W kosce przy radiu mam podłączone wyjscia na 4 głośniki tylko nie wiem gdzie oprocz przodu prowadzą 2 pozostałe .
Prosze o info :) :)
ja miałem u siebie tak jak Ty
kostka z tymi kablami znajduje sie z prdzody przy prawym nadkolu :)
tzm musisz odkrecic tą palstykową osłone od strony pasażera i tam jest biała kostka do której podałćzasz kable idacy na tył :)


Obrazek

Awatar użytkownika
zakstar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw sty 20, 2005 23:28
Lokalizacja: częstochowa
Kontakt:

Post autor: zakstar » czw sty 27, 2005 18:22

ja tez bym odpyscił kable oryginalne
na 4 ohmy trzeba troszke grubsze
podzielam zdanie kolegów te za 2-5 pln bd zadowalajace


\:D/ paLSporo \:D/

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » sob sty 29, 2005 04:47

Problem w tym że kable beztlenowe za 5zł/m nie są wcale beztlenowe,więc po co płacić za ładną przeźroczystą koszulke itp.?
Pożądne kable beztlenowe są dużo,dużo droższe,ale na nich faktycznie widać efekt w przewodzeniu różnych pasmi i ich zniekształcaniu,jednak to zbędne do samochodu przy sprzęcie słabej klasy.
Więc najlepiej kupic normalne przewodu w normalnych koszulkach,ale o odpowiedniej grubości.
:D
Sam sprawdzałem różne parametry tych psudo beztlenówek i niczym nie sa lepsze od tych zwykłych,najważniejszy jest dobór odpowiedniej grubości,ale trzeba pamiętac że za grube też nie mogą być,
:)


No cóż , na sprzedaż
:(

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz sty 30, 2005 14:33

Kable beztlenowe lepszej firmy kosztują nawet ponad 30 zł ale przewody za 2 i 5 też są beztlenow tzn. zawierają do 98 % miedzi i o takich tu mówimy jesli nie zauważyłeś różnicy to znaczy że masz słabe ucho jeśli chodzi o wychwutywanie dźwięków. Podłanczam sprzęt od 12 lat i uwierz mi kolego że róznica jest widoczna nawet na głośnikach słabszej firm. Jednak osoby nie zajmujace się tym na codzień nie zauważają różnicy w pierwszych chwilach po podłączeniu. Dopiero po miesiacu jazdy z nowo zainstalowanymi przewodami ludzia zaczynają zauważać różnice. Taka sama sytuacja tyczy się również wzmacniaczy. W pierwszych chwilach nie widac różnicy nalezy odczekać aby sprzęt się rozgrzał. Pozdrawiam.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
marceliii
Forum Master
Forum Master
Posty: 1009
Rejestracja: czw sty 13, 2005 00:41
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: marceliii » ndz sty 30, 2005 14:39

No może bo się sprzętam az tak nie zajmuje,ale jak juz kupować kable to te za 20zł,i wtedy efekt jest od razu słyszalny,a po drugie weź od razu doradź reszcie jakiej firmy warto,bojest wiele które podrabiają tylko i to jest zwykły chwyt marketingowy.
Tak na marginesie to kiedyś sprawdzaliśmy przewodność tych kabli,i faktycznie na tych za 26 toróżnica był fest duża,ale4 na tych za 5 jakoś słaba,może trafiliśmy na podróbki,ale to nie zmienia faktu że jak juz radzisz to poradź producenta,no i sam sprawdze czy jest jakas różnica,a słucham metalu więc powinienem to zauwazyc szybko.
:)
Pozdro


No cóż , na sprzedaż
:(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości