Stosunkowo dobry midrange w małej średnicy zewnętrznej ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Stosunkowo dobry midrange w małej średnicy zewnętrznej ?

Post autor: Qto » ndz wrz 15, 2013 00:31

Szukam i szukam...w ogóle jest takie coś żeby miało poniżej 10cm średnicy zewnętrznej i jakoś grało?? Najlepiej 7-8cm...chodzi o estetykę montażu w słupku mk4, chyba że macie jakiś inny pomysł ?? Zabudowa na desce odpada...

Zdecydowałem się na zestaw 3-way i mam problem ze znalezieniem środka. Środek i TW dostaną aktywnie 40W. Proszę o jakieś sugestie co do małych gabarytowo głośników midrange lub co do sposobu montażu czegoś o średnicy 10cm (taki głośnik to już sobie znajdę ;))...kwota w jakiej chciałbym się zamknąć za same głośniki midrange to trzy cyfry...
Na dole zagraja 4xR6A...a na górze najprawdopodobniej coś z serii Revelator od Scanspeak'a - ale tu sprawa otwarta bo dopiero za jakiś czas będą odsłuchy, główny problem to środek :crazy:



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Stosunkowo dobry midrange w małej średnicy zewnętrznej ?

Post autor: Duber » ndz wrz 15, 2013 21:06

Ja szukałem 2-3 lata i kupiłem morele coaxy
fakt coaxy ale tweeter jedwabny to miód dla ucha



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Stosunkowo dobry midrange w małej średnicy zewnętrznej ?

Post autor: powalla » ndz wrz 15, 2013 21:51

Tec SQ3 ma 80mm i kilka aplikacji słuchałem bez rozczarowania http://www.automuza.pl/?p=productsMore& ... 3-midrange" onclick="window.open(this.href);return false;

Jednak ja obstaję jak już chcesz koniecznie ten T25 zmieniać , to dołożyć tysiaka i kupić Morela Supremo . Niby tylko 2 way ale za taką kasę nie kupisz tweetera i średniaka który zagra tak jak supremo ;)

Jeśli jednak KONIECZNIE chcesz 3 way , to tak jak napisał Duber można kupić coaxa ale Ovation http://www.audiosklep.pl/morel-integra- ... -2847.html" onclick="window.open(this.href);return false; i zaaplikować w słupek . Też chyba 3 auta słuchałem na takim przetworniku i nie dość , że fajnie i tak "inaczej" to wygląda , to jeszcze świetnie gra. Co do ceny Morela , to zawsze można coś utargować z detalu i kupić to u znajomego handlowca SoniDraga :hmm:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Stosunkowo dobry midrange w małej średnicy zewnętrznej ?

Post autor: Qto » ndz wrz 15, 2013 22:33

powalla pisze:kupić Morela Suprem
tylko znowu 10cm średnicy zewnętrznej :rozpacz: ...chyba że wersja Piccolo ?? To że taki TW ma 200W RMS nie przeszkadza w tym że na piecu jest tylko 40 ??

Ogólnie widzę że nie będzie łatwo...wychodzi na to że jak coś ma grać to wcale nie musi wyglądać :)



Awatar użytkownika
Raadek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 654
Rejestracja: wt wrz 09, 2008 10:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Stosunkowo dobry midrange w małej średnicy zewnętrznej ?

Post autor: Raadek » pn wrz 16, 2013 11:08

Średniaków ok 8centów masz sporo:Rainbow,DEGO,Helix,Brax,U-dimension,DLS,Morel,Eton itd.


Natural Sound

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości