Problem z subem, dziala co jakis czas...

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

McBoss
1.9 SSJ
1.9 SSJ
Posty: 282
Rejestracja: sob wrz 12, 2009 15:31
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Problem z subem, dziala co jakis czas...

Post autor: McBoss » ndz kwie 06, 2014 15:31

Mam problem z subwooferem, gra kiedy chce. Pod domem gra na przyklad caly czas (kilka razy juz podchodzilem do badania tematu) i na zlosc pod domem nie chce przestac grac.

Moja instalacja (idac od radia):
- Ori radio honda 428ta,
- 2 x filtr hi input,
- Wzmacniacz 4 kanałowy,
- Pod pierwszy kanał podpieta jest zwrotnica z lewej strony w drzwiach,
- Pod drugi kanał podpieta jest zwrotnica z prawej strony w drzwiach,
- Trzeci i czwarty kanał jest zmostkowany i podpięty jest pod suba.


Im dluzej auto odpalone, tym bardziej bass zanika, az w koncu wystepuje tylko raz na jakis czas...



Awatar użytkownika
quattrorafal
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt wrz 24, 2013 22:22
Lokalizacja: Kozy

Problem z subem, dziala co jakis czas...

Post autor: quattrorafal » pn kwie 07, 2014 08:32

W pierwszej kolejności proponowałbym posprawdzać wszystkie połączenia między radiem wzmacniaczem a subwooferem, może gdzieś jest poluzowana wtyczka bądź kabel.
Najlepiej sprawdzisz to włączając muzykę i po kolei będziesz ruszał wtyczkami i kablami, gdzieś musi być poluzowane i nie do końca działa poprawnie.
Jeśli to nie będzie przyczyną okresowego bassu :grin: sprawdź jeszcze przełączniki na wzmacniaczu, delikatnie poruszaj tak jakbyś chciał przełączyć ale bez przełączania :kac: . Któryś z przełączników mógł się wyrobić i nie styka do końca a jadąc po wybojach po prostu raz przesyła prąd a raz nie i stąd bass pojawia się znikąd :grin:
PS: w aucie siostry miałem podobny problem z bassem że pojawiał się a za chwilę znikał szczególnie podczas jazdy, problemem okazał się przełącznik na wzmacniaczu był wyrobiony i nie działał poprawnie. Stary przełącznik wybieramy ze wzmacniacza i wlutowujemy nowy i po problemie :bigok:
Mam nadzieję że coś pomogę


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości