Separator antenowy - czy potrzebny?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Separator antenowy - czy potrzebny?

Post autor: szczeniak » wt sie 01, 2006 14:44

Chciałbym polepszyc troche sygnal stacji radiowych, nie jest az tak tragicznie, ale czasem troche szumi nawet na Rmfie i Zetce no i nie lapie slabszych stacji.
POdobno w grupie samochodow VW, Seat, Audi, Skoda, gdy posiadamy nieoryginalne radio trzeba zastosowac separator antenowy np. taki jak tu http://www.allegro.pl/item116597745_sep ... skoda.html
bo nie jest zasilany wzmacniacz antenowy, w przeciwienstwie do oryginalnych radyjek VW gdzie tego problemu nie ma.

Czy ktos z was stosowal ten wynalazek albo ma problemy z odbiorem sygnalu radiowego na nieoryginalnych radyjkach???

moje radio to pioneek 4800



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » wt sie 01, 2006 17:27

Zgadza się w niektórych samochodach są wzmacniacze antenowe wbudowane w antenę i zasilane z radia, wtedy stosuje się właśnie takie urządzenie, gdzieś miałem nawet schemat jak to samemu zrobić, szukałem go właśnie ale gdzieś mi się zapodział.
Ten separator z aukcji powinien być dobry, najlepiej napisz do jednego z klientów czy dużo im to pomogło jak podłączyli i będziesz miał pewność.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » wt sie 01, 2006 21:47

mag2k3 pisze:Zgadza się w niektórych samochodach są wzmacniacze antenowe wbudowane w antenę i zasilane z radia, wtedy stosuje się właśnie takie urządzenie, gdzieś miałem nawet schemat jak to samemu zrobić, szukałem go właśnie ale gdzieś mi się zapodział.
Ten separator z aukcji powinien być dobry, najlepiej napisz do jednego z klientów czy dużo im to pomogło jak podłączyli i będziesz miał pewność.
Z tego co wiem takie wzmacniacze ma wiekszosc sam. z grupy VW, a nie tylko niektore.
Zeby sa do niego dostac trzeba zdjac podsufitke, znajduje sie pod antena.
Takie schemaciki sa na elektrodzie, ja juz zamowilem ten z allegro. Jak zainstaluje dam znac czy pomogl.



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » wt sie 01, 2006 23:02

szczeniak pisze:
mag2k3 pisze:Zgadza się w niektórych samochodach są wzmacniacze antenowe wbudowane w antenę i zasilane z radia, wtedy stosuje się właśnie takie urządzenie, gdzieś miałem nawet schemat jak to samemu zrobić, szukałem go właśnie ale gdzieś mi się zapodział.
Ten separator z aukcji powinien być dobry, najlepiej napisz do jednego z klientów czy dużo im to pomogło jak podłączyli i będziesz miał pewność.
Z tego co wiem takie wzmacniacze ma wiekszosc sam. z grupy VW, a nie tylko niektore.
Zeby sa do niego dostac trzeba zdjac podsufitke, znajduje sie pod antena.
Takie schemaciki sa na elektrodzie, ja juz zamowilem ten z allegro. Jak zainstaluje dam znac czy pomogl.
Co prawda jesteśmy na forum VW, ale to nie znaczy że inne marki nie istnieją, ja napisałem w niektórych samochodach a nie niektórych VW :bigok:
Pozdrawiam.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Paweł Mirosław
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob maja 13, 2006 09:23
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Paweł Mirosław » śr sie 02, 2006 17:17

Problem słabego sygnału FM trapi też mojego ventyla. Radioodtwarzacz to narazie wiekowy Grundig Challenger 200, separatora brak. No właśnie!
Sprzedawca w sklepie RTV powiedział, że separator musi gdzieś być fabryczny, na kablu antenowym. Tylko gdzie jest, skoro na końcu kabla antenowego, przy wtyczce nie występuje?
Pozdrawiam


MOOKY

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » śr sie 02, 2006 17:41

Słuchaj się sprzedawców RTV to w zimę w sandałach będziesz chodził :bigok:
Nie ma fabrycznych rozdzielaczy (na pewno w VW nie ma ale w innych samochodach też tego nie widziałem) tylko są fabryczne radia w których jest taki układ wbudowany w radio który zasila ten wzmacniacz.
Ale jeśli masz radio oryginalne to powinno Ci to bezproblemowo działać, chyba że stało się coś z anteną bądź właśnie ze wzmacniaczem.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
blachy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 398
Rejestracja: pn sty 02, 2006 10:37
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: blachy » czw sie 03, 2006 08:53

Może ja pomogę. Zamontowałem do swojego golfika radyjko clarion. Jakież było moje zdziwnie, jak w garaży wyłapał mi tylko dwie stacje. Pomyślałem, że może w garażu sygnał jest tak słaby i rzeczywiście poza garażem wyłapywał tych stacji więcej. Jednak dalej to nie było to. Stacje szybko gubiły zasięg, radio grało wyraźnie ciszej. Zakupiłem więc omawiany w tym wątku separator (na allegro oczywiście). Zamontowałem i od razu zauważyłem poprawe. Stacje są wyszukiwane bezbłednie (dużo więcej niż wcześniej), zasięgi również się poprawiły i co najważniejsze radio gra głośniej (wcześniej w porównaniu z CD musiełem dużo podgłaśniać aby uzyskać ten sam poziom głośności). Moim zdaniem warto wydać te 20zł, chociaż dla wprawionego elektronika koszt byłby pewnie z 4x mniejszy.



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » czw sie 03, 2006 21:39

za co odpiwadaja
funkcje
TP/REG
AS
AF
???



Awatar użytkownika
szczeniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 137
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 16:38
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: szczeniak » pt sie 04, 2006 10:14

daaroo pisze:za co odpiwadaja
funkcje
TP/REG
AS
AF
???
Wylatujesz z jakims pytankiem, nie w swoim watku i ciezko sie domyslec o co chodzi? :bigok:
Sprecyzuj je moze lepiej, o jakie radio ci chodzi, heh



Boogie

Post autor: Boogie » pt sie 04, 2006 10:18

szczeniak pisze:
daaroo pisze:za co odpiwadaja
funkcje
TP/REG
AS
AF
???
Wylatujesz z jakims pytankiem, nie w swoim watku i ciezko sie domyslec o co chodzi? :bigok:
Sprecyzuj je moze lepiej, o jakie radio ci chodzi, heh
pewnikiem chodzi mu o funkcje radyjka

Po kolei, klawisz AS oznacza auto store czyli porgramowanie automatyczne( wcisniecie na 5s spowoduje uruchomienie funkcji automatycznego zapisu 6 kolejnych najsilnijszych stacji z danego regionu), przycisk AF tzw. alternatiw freqwency powoduje przy przemieszczaniu sie odbiornika automatyczne przelaczanie na ta sama stacje radiowa ale na innych czestotliwosciach, (mozesz od gor do morza sluchac radia Z nie dotykajac strojeni) zas klawisz TP sluzy do wyszukania stacji nadajcych komunikaty dla podroznych i automatyczne przelaczenie sie na ta stacje. uff to tyle
:satan: :satan: :satan:



Awatar użytkownika
daaroo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1784
Rejestracja: ndz paź 24, 2004 01:33
Lokalizacja: Skarzysko/Krakow
Kontakt:

Post autor: daaroo » pt sie 04, 2006 15:12

Boogie pisze:pewnikiem chodzi mu o funkcje radyjka

Po kolei, klawisz AS oznacza auto store czyli porgramowanie automatyczne( wcisniecie na 5s spowoduje uruchomienie funkcji automatycznego zapisu 6 kolejnych najsilnijszych stacji z danego regionu), przycisk AF tzw. alternatiw freqwency powoduje przy przemieszczaniu sie odbiornika automatyczne przelaczanie na ta sama stacje radiowa ale na innych czestotliwosciach, (mozesz od gor do morza sluchac radia Z nie dotykajac strojeni) zas klawisz TP sluzy do wyszukania stacji nadajcych komunikaty dla podroznych i automatyczne przelaczenie sie na ta stacje. uff to tyle
:satan: :satan: :satan:
dzieki :pub:



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » sob sie 05, 2006 00:03

szczeniak pisze:Z tego co wiem takie wzmacniacze ma wiekszosc sam. z grupy VW, a nie tylko niektore.
Zeby sa do niego dostac trzeba zdjac podsufitke, znajduje sie pod antena
Hmm, co do tego "pod antena"
Powiem tak: Mam w swoim mk3 97' zamontowany separatorek z wiadomych przyczyn...
Pod antena nic nie ma, bo kiedys zagladalem pod podsufitke. Wzmacniacz musi chyba byc gdzies po drodze po watpie zeby byl w podstawie anteny. No chyba ze sie myle...

Wzmacniacz jest na 100% w moim autku, bo bez separatora odbiera tylko lokalna rozglosnia i radi ojca R. ;)
Separator kupilem kiedys na Allegro, taki jak na w/w aukcji tylko z "fajka"



Awatar użytkownika
sikwitit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 04, 2006 17:39
Lokalizacja: Poznan, Ostrow Wlkp.

Post autor: sikwitit » czw sie 10, 2006 12:25

Witam, a propos tematu separatora antenowego, mam pytanie do forumowiczow, mianowicie - do ktorego kabla w mk4 podlaczyc kabel zasilajacy separatora antenowego?? dla jasnosci powiem, ze chodzi dokladnie o taki sam separator jaki jest w linku podanym na poczatku tego tematu.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » czw sie 10, 2006 12:30

sikwitit pisze:do ktorego kabla w mk4 podlaczyc kabel zasilajacy separatora antenowego??
Nr 5.
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości