Co nowego na rynku, jaki wzmacniacz?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

xlineage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 96
Rejestracja: czw lut 26, 2009 14:35
Lokalizacja: z domu

Co nowego na rynku, jaki wzmacniacz?

Post autor: xlineage » czw cze 11, 2015 11:46

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy wyszło cos, co mozecie polecic, zestaw przod/sub/wzmacniacz/radio. JA ostatnio bardziej rozgladalem sie w 2008r, jak szukalem moj 1 zestaw, a pozniej drzwii wygluszalem, w 2014 zmienilem glosniki i wzmaka.

Mam obecnie:
alpine 9812rb -> w tym podobaja mi sie filtry HPF (choc moglo byc cos jeszce pomiedzy 80 a 120), LPF i funkcja MX (media expander)
alpine mrv-f450 -> 120rms x2 + 200w rms na sub, slabe filtry na sub'a, gdyby nie filtr LPF w radiu to gralo by to kiepsko...
glosniki: DLS UPi6 (w 2014r kupilem uzywki) , midbassy 120Rms, tweetery na 50rms~ mam wrazenie ze tweety lekko upalilem, mostkujac kanaly w alpine. Pod sony xm 5540 (klasyk) grały bardzo cichutko. Ogolnie w tym zestawie to "ciche" tweetery mi sie nie podoboja. zestaw pod sony xm w ogole nie gral, pod alpine w mostku daje rade. Moje helix'y dark blue 62.1 grały glosniej. nie wiedzialem ze taka roznica jest miedzy juz nie pamietam ale max pare pkt skutecznosci~.
sub:jl audio 12W1V2, 30cm , 150rms

co chcialbym poprawic najbardziej:
1) te ciche tweetery, mam dużo basuuu, a vocal cichy.
2) znalezc jakis filtr miedzy 80-120HPF , te w alpine (wzmaczniaczu) sa slabe, te w radiu ze tak powiem sa takie "bardzie wyraziste i dynamiczne" i za to je lubie.
3)wzmacniacz? cos ala sony xm? taki przyjemny byl i cieply, alpine ciut gorszy
4)sub mi raczej wystarcza, nie wiem czy jest cos ciekawszego(?) -> musi byc podobny wymiarowo
5)radio?? cos ciekawego ostatnio na rynku? ewentualnie klase wyzej?
6) a moze w ogole zestaw na przod inny?

golf 3tdi


Seryjne turbo w golfie 1.5bar :shock: https://www.youtube.com/watch?v=kON0mvrMuVY

Takie tam tornado na plazy :D :D :D
https://www.youtube.com/watch?v=KHuQvYVQTXk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości