Golf MK2 - Gamma CD - jakie głośniki, sub i wzmak?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

jkidd2003
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 72
Rejestracja: śr mar 19, 2008 12:22
Lokalizacja: Bartoszyce
Kontakt:

Golf MK2 - Gamma CD - jakie głośniki, sub i wzmak?

Post autor: jkidd2003 » ndz sie 14, 2016 15:18

Witam, jestem w trakcie odbudowy swojego Golfa. Przyszedł czas na zrobienie dobrego audio. Jestem szczęśliwym posiadaczem Gammy CD (nowszej) i na niej chciałbym oprzeć system. Ogólnie słucham trance'u a na zestaw z przodu chciałbym przeznaczyć ok. 1000 zł + wzmacniacz + sub. Wygłuszenie oczywiście to priorytet i maty już zamówione :)

Radio: Gamma CD (357 035 192B)

Głośniki:
Swans M1500
u-Dimension ProZ Comp 5
Excursion SX-5.3C+
Focal ISS-130
POLK AUDIO DB5251
Morel TEMPO 5.2

Który zestaw wybrać? A może zupełnie coś innego?

Wzmacniacz:
BOSE 4D0 035 225

Słyszałem, że dobrze współgra z Gammą

Sub: ?

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość, pozdrawiam!



Awatar użytkownika
pabloooo88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz lip 27, 2014 12:50
Lokalizacja: Śląsk-Rybnik
Kontakt:

Golf MK2 - Gamma CD - jakie głośniki, sub i wzmak?

Post autor: pabloooo88 » sob sie 27, 2016 11:27

Ja mam w Mk1 cały sprzęt marki Audio System i powiem Ci że to jest to czego szukałem :) Jeżeli zależy Ci na w miarę dobrej jakości a nie na typowym łubudubu to polecam Ci taki zestaw:
Przód: Audio System X-ION Series X165 90 watt w rms robi swoje :) świetna zwrotnica (możesz sobie nią pociąć pasma jak tylko chcesz producent podaje:
- regulacja poziomu tonów wysokich (3 zworki- 9 ustawień)
- regulacja poziomu tonów średnich-wyszych (3 zworki)
- regulacja poziomu tonów najwyższych (przy zbyt kierunkowym ustawieniu tweetera)
- regulacja nachylenia zbocza podziału (6dB/okt. lub 12dB/Oct.)
- załączalne zabezpieczenie PTC (można je obejść)
- kompensacja impedancji
także jest się czym pobawić :P )
Wzmacniacz: Audio System X80.6 6-kanałowy wzmak 4x 120W RMS przy 2 Ohm + 1x500W RMS przy 2Ohm w mostku
4x80W RMS+2x150W RMS przy 4 Ohm Idealny do podłączenia do fabrycznego radia- wbudowany wysokiej klasy konwerter HI-LOW z AUTO-ON czyli można podpiąć wzmacniacz bezpośrednio pod fabryczne radio.
Moduł Auto-ON sam wykrywa napięcie na wyjściu głośnikowym radia i załączą oraz wyłącza wzmacniacz. Wzmacniacz 6-kanałowy umożliwia nam np.
- skonstruowanie pełnego systemu audio w samochodzie- zasili 2 kpl. głośników (przód+tył) + mocny subwoofer lub podwójny subwoofer!
- Skonstruowanie pełnego systemu aktywnego trójdrożnego- osobny kanał dla tweetera, osobny dla gł. średniotonowego, osobny dla gł. midbasowego!
Dzięki zaawansowanym filtrom ten wzmacniacz umożliwia stworzenie takiego systemu bez dodatkowego procesora DSP.
Sub: Audio System HX12SQ

Mam taki sam zestaw i mogę potwierdzić że na prawde robi robotę :)


VW & DnB !!!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości