Głosniki JBL do golfa 4

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: Predator17 » sob gru 14, 2019 12:52

Ma pytanie odnosnie głosnikow JBL tweety i wofery oraz zwrotnice czy sa dobre i opłacalne to jest zestaw o oznaczeniu 604c radio tez bede zmienial 4x50w ale moze wpdanie wzmacniacz z subem później.
Ale glosniki maja 45w rms wiec to radio spokonnie starczy.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: Qto » ndz gru 15, 2019 13:36

Nie piszę złośliwie ale poczytaj jakieś podstawy car audio - np FAQ Nazara. Ani to radio nie ma 50W ani głośniki nie mają 45W - głośniki mogą przyjąć 45W...ale nie jest regułą że muszą tyle dostać ani że nie mogą dostać więcej. Wzmacniacz zawsze mile widziany.



Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: Predator17 » ndz gru 15, 2019 23:00

Nie ok doczytam tylko wiesz nie mam zamiaru robic nie wiadomo co i ja napisalem ze glosnik ze najlepiej gra gdy sygnal przemieny ma moc maks do 45W.Radio na koncach moze dac maks moc na 4 kanalach 50W .
Ja chcialem sie bardziej dowiedziec czy glosniki sa dobrze wykonane nie urwie sie membrana itp bo juz raz kupilem dziadostwo i harczal pobrywaly sie membrany.i tez liczylem na odpowiedz audiofili czy dobrze graja maja fajny dzwiek.



Awatar użytkownika
pilkozak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 05, 2006 00:45
Lokalizacja: Warszawa
Auto: mk4 R32
Silnik: BFH

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: pilkozak » czw gru 26, 2019 19:41

Predator17 pisze:
ndz gru 15, 2019 23:00
Nie ok doczytam tylko wiesz nie mam zamiaru robic nie wiadomo co i ja napisalem ze glosnik ze najlepiej gra gdy sygnal przemieny ma moc maks do 45W.Radio na koncach moze dac maks moc na 4 kanalach 50W .
Ja chcialem sie bardziej dowiedziec czy glosniki sa dobrze wykonane nie urwie sie membrana itp bo juz raz kupilem dziadostwo i harczal pobrywaly sie membrany.i tez liczylem na odpowiedz audiofili czy dobrze graja maja fajny dzwiek.
Chcesz dobre głośniki to szukaj np. Focali ps 165fx a jakim budżetem kolego dysponujesz?


Obrazek

Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: Predator17 » pt gru 27, 2019 00:01

pilkozak pisze:
czw gru 26, 2019 19:41
Predator17 pisze:
ndz gru 15, 2019 23:00
Nie ok doczytam tylko wiesz nie mam zamiaru robic nie wiadomo co i ja napisalem ze glosnik ze najlepiej gra gdy sygnal przemieny ma moc maks do 45W.Radio na koncach moze dac maks moc na 4 kanalach 50W .
Ja chcialem sie bardziej dowiedziec czy glosniki sa dobrze wykonane nie urwie sie membrana itp bo juz raz kupilem dziadostwo i harczal pobrywaly sie membrany.i tez liczylem na odpowiedz audiofili czy dobrze graja maja fajny dzwiek.
Chcesz dobre głośniki to szukaj np. Focali ps 165fx a jakim budżetem kolego dysponujesz?
Max 300zl nie wiecej i dobrze by bylo jak by byl zestaw nisko i srednio tonowe ze zwrotnicami.jeszcze ewentualnie poszukuje na tyl glosnikow
ale dwudroznych czy jak tk sie tam mowi ale podobno kiepski dzwiek z takich glosnikow i niszczy sie akustyke w samchodIe wiec tylko ewentualnie na tyl.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: wesol » pt gru 27, 2019 09:21

Czysto teoretycznie to żaden wzmacniacz nie ma mocy. Poprostu moze przy pewnej impedancji dostarczyć moc przy której zniekształcenia będą na akceptowalnym poziomie dajmy na to 0.01 procenta. Przy zniekształceniach np 1 procent ten sam wzmacniacz już da o 20 watów więcej. Kiedyś bawiłem się w audio domowe i robiliśmy testy odsłuchowe i tak głośniki z impedancja 4 ohmow i mocą 250 Wat (pozadna firma bo kolumienki kosztowały po 20 tys zł) podpisaliśmy pod monoblocki z mocą 1000 watów na block. Pełen regulator i pięknie grają. Te same kolumny podpisaliśmy pod lampowca po 18 Wat na kanał i też grało pięknie. Tylko się nie trzęsło wszystko wkoło. Uprzedzał że mieliśmy na ścianach wytłumienia, kable nawet mieliśmy za kilka tysiakow za sygnałowe same.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: Predator17 » sob gru 28, 2019 13:29

wesol pisze:
pt gru 27, 2019 09:21
Czysto teoretycznie to żaden wzmacniacz nie ma mocy. Poprostu moze przy pewnej impedancji dostarczyć moc przy której zniekształcenia będą na akceptowalnym poziomie dajmy na to 0.01 procenta. Przy zniekształceniach np 1 procent ten sam wzmacniacz już da o 20 watów więcej. Kiedyś bawiłem się w audio domowe i robiliśmy testy odsłuchowe i tak głośniki z impedancja 4 ohmow i mocą 250 Wat (pozadna firma bo kolumienki kosztowały po 20 tys zł) podpisaliśmy pod monoblocki z mocą 1000 watów na block. Pełen regulator i pięknie grają. Te same kolumny podpisaliśmy pod lampowca po 18 Wat na kanał i też grało pięknie. Tylko się nie trzęsło wszystko wkoło. Uprzedzał że mieliśmy na ścianach wytłumienia, kable nawet mieliśmy za kilka tysiakow za sygnałowe same.


O widze ze kolega tez tu no tak impendancjie jest jakby oporem ale tylko dla pradu przemienego np indukcyjnosci i pojemnosci a fla pradu stalego wyroznia sie tylko opór bierny rezystancje np opor drut z jakiego jest wykonana cewka itp dlatego RMS jest jakby wartoscia skuteczna pradu przemienego np dlatego glosnika



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: Qto » sob gru 28, 2019 14:46

Wesol jak zwykle filozofujesz...żarówka też nie ma mocy bo może ja mieć tylko w określonych warunkach? Producent wzmacniacza podaje moc przy danej impedancji i dla przecietnego użytkownika jest to wystarczająca informacja. Bawiłem się z kolegą w instalacje które grały w 0.25ohma...I tam już nie tylko impedancja głośnika z naklejki miała znaczenie aby nic nie spalić...



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9189
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: wesol » sob gru 28, 2019 18:31

Ciekawe jakie harmoniczne były przy tym ćwierć ohma impedancji. Impedancja głośnika czy całej kolumny też nie jest stała to chyba wiesz. Wykres impedancji też jest niezła krzywą. Takie kolumienki jak B&W 802 ci były przez wiele wiele lat mistrzem liniowości charakterystyki niby wg producenta mają 8 ohm a wszyscy zgodnie zawsze mówili że robią obciążenie dla wymagającego wzmacniacza nawet poniżej 4 ohm.
To są sprawy mocno kontrowersyjne i myślę że byśmy tu mogli długo rozmawiać. Nie ma takiej potrzeby. Wiem jedno. Potrafiłem zabić nie jeden głośnik który miał niby ponad sto Wat a przesterowanym sygnałem o mocy poniżej dwudziestu wat.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Predator17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: śr paź 23, 2019 20:13
Auto: GOLF IV 1.9 TDI
Silnik: ATD

Re: Głosniki JBL do golfa 4

Post autor: Predator17 » ndz gru 29, 2019 13:33

Mozna by podyskutowac na te tematy ale to w innym temacie i chyba dziale a moze nawet innym forum ja poprostu chcialem spytac czy jakosciowo sa to dobre glosniki i czy mial ktos np z takim zestawem doczynienia.ale dzieki za zaintereaowanie sie tematem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości