RCD300 i zestaw głośnomówiący w 2020. Moduł bluetooth czy transmiter FM?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Speedy80
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr gru 04, 2019 23:56

RCD300 i zestaw głośnomówiący w 2020. Moduł bluetooth czy transmiter FM?

Post autor: Speedy80 » pn mar 30, 2020 21:32

Witam wszystkich Forumowiczów!
Posiadam Golfa V 1.9 TDI z fabrycznym radiem RCD300 ale bez AUX ani bluetootha, bez MFD ani bez sterowania z kierownicy.
Radio RCD300 chcę zachować. Jednak brakuje mi możliwości na miarę naszych czasów.

Chciałbym do radia podłączyć telefon aby:
  • Słuchac muzyki przez głośniki samochodu
  • Dzwonić i odbierać telefony - jako zestawu głosnomówiącego
Temat co jakiś czas pojawia się na Forum w różnych postach ale od dwóch lat nie było żadnej aktualizacji a technologia idzie do przodu.
Ponieważ mamy rok 2020 zastanawiam się co z obecnie dostępnych sprzętów lepiej podłączyć:

Moduł/adapter bluetooth gdzie zestaw głośnomówiący będzie szedł przez telefon i jego mikrofon np.: LUB

Transmiter FM z bluetooth który ma najlepszy zestaw głośnomówiący (mikrofon) - najlepiej zbierający głos kierowcy.
  • Rock B300 lub B301
  • Baseus CCTM-01 lub CCALL-TM01 lub CCALL-RH01 lub CCTM-B01
  • Xblitz X300 lub X300 professional
Transmiter byłby ulokowany pod centralną, środkową konsolą, przed drążkiem skrzyni zmiany biegów.

Transmiterów FM z obsługą rozmów jest dużo na rynku ale nigdzie nie mogę znaleźć testów i porównań ukierunkowanych właśnie na taką konkretną funkcję.

Dodam, że wszędzie wychwalany Xiaomi Roidmi 3s nie daje takiej możliwości jakiej szukam.


Moglibyście coś doradzić: moduł czy transmiter? Co lepsze i naprawdę zdaje egzamin?

Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości