CAR Audio VW MK2

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

twisteros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 29, 2016 12:59

CAR Audio VW MK2

Post autor: twisteros » czw lip 09, 2020 09:16

Witam.

Potrzebuje porady ekspertów.

Moje auto to VW Jetta MK2.

Z przodu w desce mam fabryczne glosniki rozmiaru 3.5" tj. 86mm, które się rozpruły już. W trójkącie drzwi mam 1 tweeter który też jest do wyrzucenia, drugi natomiast gdzies zginął bez śladu. Tweeter gdy podlaczylem z przewodami do głośnika prawego to przestal grac a grał tylko glosnik. Rozumiem ze pasowało by to jakos fachowo rozgałęzić czymś by graly obydwa.

Na tylnej półce mam jakies ori glosniki z BMW E39 165mm choć otwory w półce mam przerobione pod 250-260mm.

W bagażniku posiadam skrzynie basową clariona ze wzmacniaczem prawdopodobnie OVERMAX.

Moje radio to SONY CDX GT300.

Chciałbym założyć coś fajnego na przód ale nie wiem czy 2kanalowe glosniki czy 86mm czy zamiast głośników dac tweetery z JBL na takim przegubie(jajku) by móc ustalić kierunek dźwięku.

No i jeszcze tweeter w trójkącie byle by mogło zagrać z przodem( nie wiem jak podłaczyc)

Fajnie jakby znaleźć jakis zestaw w rozsadnej kwocie i lepszy od tego co mam.

Na tylnej półce myślałem o innych 165mm bądź też 250mm basowych wtedy myślę że mógłbym nawet nie używać skrzyni basowej.

Aktualne ustawienie powoduje to że wysokie tony z przodu trzeszczą tylne głośniki pewnie też bo sa za słabe a skrzynia basowa po prostu ich zagłusza przez co nie słychać na zewnątrz muzyki tylko sam bas zazwyczaj ...

Ostatnio doszło do tego ze cos przerywa granie skrzyni basowej jakby rozlaczalo lecz gdy dotkne chinch RCA przy wzmacniaczu to bas sie pojawia ale tez albo gra albo przerwie po jakims czasie.

Na sciszonej piosence do 0 słychać dzwieki wydobywające się ze skrzyni.. Cos padło tak mysle ale nie wiem co..

A moze oddac auto do speców zajmujacych sie car audio...

Pozdrawiam i mam nadzieje ze znajdzie się chętna osoba ktora to przeczyta i mi w tym pomoze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości