Pomocy !! Który wzmachol mam wybrać ???

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Kaczorek82

Pomocy !! Który wzmachol mam wybrać ???

Post autor: Kaczorek82 » pt mar 04, 2005 20:45

Witam
Zapewne niektórzy będą się śmiali badź będą wyrażali słowa pogardy za sprzęt który posiadam i który chce zakupić.
Miałem wcześniej elipsy ale były słabiutkie więć kupiłem te http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=43775900 i powiem szczerze, że po podłączeniu do wzmacniacza domowego myślałem, że szlak mnie trafi tak nieźle graja wręcz wymiataja(może pisze tak bo wcześniej mialem kiche i teraz jest bez porównania) ale po podłaczeniu do graja w aucie too no własnie ich moc nie jest w ogóle wykorzystywana. mam w aucie radyjko JVC KD-LH 401 4*50 W (19 W RMS) no i własnie teraz chce kupić wzmachol. Nie mam za dużo kasy na jakieś konkretne ale wziąłem dwa pod uwagę tzn http://www.profet.pl/index.php?action=p ... wzmacniacz i http://www.profet.pl/index.php?action=p ... wzmacniacz . Prosze o opinie który zakupic. Nie znam sie nazbyt na tych parametrach wiec licze na was. Dodam ze nie bedzie zasilal wiecej niz 2 glosniki lub pozniej bedzie sub wiec tylko zasili jeden.
Chyba , że zaproponujecie cosik innego w cenie max 280 zeta bo tyle mogę przeznaczyć. Dla mnie nie liczy sie marka to ma grac a nie wygladac bo w bagażniku nie będe siedzial.:P
Ostatnio zmieniony pt mar 04, 2005 21:49 przez Kaczorek82, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » pt mar 04, 2005 21:48

:panna: zaden z tych, jesli sie chce wykozystac moc glosnika to tsza mu dac troche wiecej mocy niz on ma w rms. Tu niby 450... co i tak jest watpliwe, wiec nalezalo by im dac ok 500rms...
a jesli naprawde bys tym glosnikom dal te 500 to glosniki pooooszly by z dymem raz dwa i co on pisze "ZALECANE WZMOCNIENIE.: 5-100 RMS" ze niby te 450rms zasili sie juz z radia i bedzie mega bas...... :rotfl:

Co do wzmaka to kup lepiej np blaupunkta gta 4100 na poczatek ci styknie.



Kaczorek82

Post autor: Kaczorek82 » pt mar 04, 2005 22:10

k3fir wiem , że to może śmieszne ale naprawdę nie znam się na tym jak niektórzy z was. Wiedziałem , że zasilenie z radia nie da praktycznie żadnego efektu dlatego muszę kupić wzmaka. Znalazłem pare Blaupunktów GTA 4100 ale ceny sa w rejonie 360 zeta a ja az tyle sianka nie mam :( więc może cosik innego



Awatar użytkownika
k3fir
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2058
Rejestracja: pt paź 08, 2004 22:24
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Post autor: k3fir » pt mar 04, 2005 22:20

jak go kupisz to na przyszlosc ci bedzie np do zasilania jakiejs skrzyneczki i napewno lepiej na nim wyjdziesz niz na ty proponowanych przez ciebie. :)



Awatar użytkownika
KATO
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: sob lis 13, 2004 02:46
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: KATO » sob mar 05, 2005 01:29

napewno ten pierwszy wzmacniac jest lepszy bo ma wyjscia na dwa glosniki a tyle chcesz podłaczyc


a tak pozatym to smiesza mnie napisy na tych glosnikach i wzmacniaczach boschmana 450 WATT w RMS-e :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



ku_bi
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2202
Rejestracja: pn wrz 13, 2004 20:51
Lokalizacja: ex4
Kontakt:

Post autor: ku_bi » sob mar 05, 2005 01:49

KATO pisze:napewno ten pierwszy wzmacniac jest lepszy bo ma wyjscia na dwa glosniki a tyle chcesz podłaczyc


a tak pozatym to smiesza mnie napisy na tych glosnikach i wzmacniaczach boschmana 450 WATT w RMS-e :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
nie tylko boschman ściemnia i podaje jakąś śmieszną moc, robi to większość firm :wink:



Kaczorek82

Post autor: Kaczorek82 » sob mar 05, 2005 08:32

No właśnie wiekszosc firm ściemnia. Ostatnio kupilem od kumpla pionierki 17 cm za 80 zeta i powiem ze kicha jakich malo w porownaniu te boschmany co teraz mam to jest mega do tych pionierkow a roznica w kasie mala.



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » sob mar 05, 2005 11:37

ktory z tych wzmacniaczy kupić?? to vchyba oczywiste - zaden. Kup coś firmowego... nawet używanego.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob mar 05, 2005 12:37

Widzisz ja jestem innego zdania głosniki są ok chociaż ja osobiście nie zalecem głośników o innym kształcie niż okrągłe ale jesli już kupiłeś elipsy to trudno sam sie przekonałeś że boschmann nie jest taki zły za te pieniążki. One mają nie więcej jak 200 w rms, więc o tych 900 watach zapomnij to chwyt relkamowy. Widze że dalej szukasz w boschmanie więc szczerze ci doradze, również z tej firmy. Te wzmacnicze które wybrałeś nie są dobre a już napewno nie ten niebieski to stary układ w nowej obudowie ten chromowany jest lepszy, ale moim zdaniem jeśli chcesz to wszystko zgrać i w przyszłości pociągnąć jeszcze suba, a wierze że napewno zechcesz, to poszukaj, który kolwek ze szklaków prucz monobloka lub te same modele (te same parametry ale bez szkła tylko z płytą chromowaną). Osobiście miałem nie dawno możliwość ustawiania i podłanczania zestawu opartego na przetwornikach firmy boschmann i subie pionka które były zasilane tym wzmacniaczem -
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=42900601
Efekt jest piorunujący moc nie wykorzystana nawet przy tak mocnych głosnikach jest bardzo stabilny przy dwóch omach i cena jest imponująca czesto trafiają się używki w cenie za 300 zł. Więc może lepiej sobie poszukaj takiego. Zwrotnica jest płynna i pozwala na swobodą regolację częstotliwości podawanej na głośnik. O brakach mocy nie ma nawet co mówić. Sprzęt przeznaczony dla przeciętnych użytkowników którzy chcę zainwestować oszczednie i trafnie. Jeśli by ci to nie pasowało to tak jak koledzy wyżej piszą pozostaje blaupunkt wersje gta oraz GMS są nie drogie i stabilnie pracują.


TUTENHAMON

Kaczorek82

Post autor: Kaczorek82 » sob mar 05, 2005 12:52

TUTENHAMON najbardziej mi sie podoba jak niektórzy zle wypowiadaja sie na temat glosnikow boschmann i jestem pewien ze wiekszosc z nich nie mialo z nimi nic wspolnego tylko opieraja sie na ogolnej opini. Zainteresowani wiedza ze ta firma jest zlodziejem technologi i buduje glosniki na podstwaie najnowszych wyrobow markowych firm. Na poczatku tez mialem takie zdanie ale szybko je zmienilem. Szkoda ze ten wzmachol ktory zaproponowalles jest taki drogi(jezeli chodzi o nowy) pewnie bedzie mi ciezko znalezc uzywany ale chyba bede szukal.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob mar 05, 2005 12:58

U wierz mi ostatnio widziałem taki za 320 zł używka a obecnie chyba jest nawet gdzies najdroższy model tej firmy"cyfrowy" za kwote 450 a nówka kosztuje w granicach 1000 na allegra a w sklepach głównie w poznaniu około 1800. Myśle że lepiej poczekać a może się trafi. Tak to prawda ludzie nie mają do czynienia z tym sprzetem i opierają sie na przyjetych standardach u kolegi podpiołem mu zestaw dwudrozny odseparowany z zabudową którą pokazuje w innym poście i nabiera ludzi że to są głośniki jbl po czym na koniec oświadcza że słuchli boschmanów za 180 zł.


TUTENHAMON

Kaczorek82

Post autor: Kaczorek82 » sob mar 05, 2005 13:02

TUTENHAMON mam prosbe bo widze ze jestes obeznany moglbys mi wypisac nazwy modeli tych boszkow to wtedy bedzie mi latwo szukac . Z gory dziekuje :)
PS od najnizszego modelu(wartego zakupu) do najwyzszego . Oczywiscie jezeli nie sprawi ci to klopotu.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » sob mar 05, 2005 13:16

Więc mogę ci podać tylko modele z którymi miałem do czynienia i wiem jak pracują. Oto numery:
Z - 8528X
PCH - 888ATX - szklak
Z - 8529X
PCH - 8000Z - Szklak
PSXD1 - Szklak mono tylko do suba
PCH - 990ATX - suby
Pch - 999ATX - 4 kanały - ten też by ci psował ( 2 kanały na przód i mostek jedne na tył tzw. praca tiymodalna).
Acha masz tu jeszcze link odnośnie poszczególnych produktów tej firmy łącznie z opisem

http://www.boschmann.co.za/all.html

Nie ma tam wszystkich modeli ale jest dość sporo.

a ta strona ukazuje prawie wszystko

http://www.boschmann.com/


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » sob mar 05, 2005 16:42

miłośników tajwanu zostaiwam zatem sam na sam ze sobą w intymnej bazarowej atmosferze.

...tak oszukujcie się dalej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości