JBL GTO 935e

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

JBL GTO 935e

Post autor: Kuntekinte » wt mar 15, 2005 23:07

Witam , mam pytanie do znawców tematu.Czy ktos może mi coś powiedziec na temat głosnikow JBL GTO 935e,sadzac po firmie sa one dobre ale jak bardzo dobre,czy warto w nie inwestowac ok 200 zł(nówki), z jakiego roku to jest model itp.Moze banalne pytanie ale ja nie mam rozległej wiedzy na ten temat.


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » śr mar 16, 2005 19:42

no nic nie doczekałem sie informacji ale i tak zakupiłem :helm:


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » śr mar 16, 2005 22:34

głosnik fajny, tzn dobry, jbl to klasa, nie mam akurat prospektów o nim zadnych jakoś ostatnio powywalałem dużo żeczy które miałem z caraudio


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » śr mar 16, 2005 22:48

Mam nadzieje ze dobre bo juz kupiłem.Teraz zamonotwac,musze sobie połke chyba nowa zrobic.Wiem ze zaraz ktos zacznie pisac ze lepiej jakas skrzynke i wzmacniacz,ale jednak głosniki w połke to tanszy wydatek i mysle ze mi wystarczy.Mały problem mam tylko z przodem ,w moim golfiku nie ma miejsca w drzwiach na głsoniki, musiał bym przerabiac.I tak sie zastanwaim czy kupic i wrzucic na pod szybie dwa głosnikiczki.czy wydac wiecej kasy i kupic wieksze w drzwi i sie jeszcze z tym sie bawic niestety. dłubac w tych drzwiach nie majac pewnosci czy dobrze to zrobie czegos nie zchrzanie i wyjdze ze beda mi pierdziały.


Tak dla pewnosci chciał bym sie zapytac czy w golfie III głosniki na podszybiu sa 10mm czy moze cos innego,nietypowego


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr mar 16, 2005 23:45

no dobra... gdybyś poczytał trochę ostatnie temety to byś głośników na tył nie kupił bo są niepotrzebne i bez sensu.
Ja mam III i u mnie jest piękne miejsce na 16tki w drzwiach.. może różne golfy meją różne tapicerki...



Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » czw mar 17, 2005 01:02

no dobra ,gdybys poczytał troche ostatni moj wpis to bys wiedział ze nie mam pięknego miejca na piekne 16.i dzieki za rade


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » czw mar 17, 2005 07:19

możesz spróbować poszukać tapicerki na przednie drzwi, no ale to tylko propozycja,
aby Ci to grało fajnie wystarczy na przód zestaw 2drozny i skrzynka do tyłu, no ale jak nie boisz się że wybiją Ci szybe dla półki to można i tak, kolega ma w swoim golfie i jest ok,
pierwsze rozwiązanie jest lepsiejsze no ale musisz mieć jakiś wzmacniacz pod tą skrzynkę, a to dodatkowy koszt no i jeszcze te boczki w drzwiach :/
tak czy siak jak zorbisz i tak musi być dobrze to to kasa będzie wyznacznikiem :), więc albo robisz tak jak Cię stać na chwile obecną albo zaczynsza po mału budować cały system

ja zacząłem od systemu 2drożnego na przód i radyjka, z czasem może dojdzie wzmacnicz 4kanałowy z mostkiem dwóch tylnich tak aby można było podpiąć pod niego jakiś głośnik basowy, który chciałbym wsadzić z prawej strony bagażnika, tzn zabudować, no ale to przyszłość :)


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » czw mar 17, 2005 12:15

Tak wiem ze moge szukac tapicerki ale to kolejne koszty.Jednak mam rowniez inne wydatki niz tylko sprzet w aucie.Wiem ze najlepiej było by wrzucic do tyłu jaks skrzynke z wzmacniaczem a przod wyposarzyc w głosniki w drzwi.Ale nie dosc ze miałbym duzo roboty z drzwiami to jeszcze koszta o wiele wieksze.a dobrej kasy taki sprzecik troszke by kosztował.Wiec zamierzam jednak wrzucic Jbl w połke,nie dawo kupiłem Radio Alpine.Wrzuce tez chyba jbl na pod szybie do przodu.Wyjdzie na pewno tajnie za głosniki nowki na przod i tył JBl wyjdzie mnie troche ponad 300 a za ta cena to mogł bym zapomniec o przerabianu drzwi,zakupie skrzyni,wzamcniacza oraz głosników w drzwi.Mysle ze mi to wystarczy ,nie jestem jakism koneserwm ale i tak sadze z nie będzie najgorzej.Miuns to te głosniki w połce i złodzije.ale coz moze przyciemnie chociaz szybki zeby za bardzo sie nie rzucało w oczy choc to nie rozwiazanie.Jeszcze pytanie czy głosniki 10mm wejda na przodu na podszybie?


Squad nocne mary :satan:

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » czw mar 17, 2005 12:20

powinny, ja oryginalne zyjołem i siedzą tam teraz gwizdki


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Kuntekinte
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 340
Rejestracja: ndz gru 12, 2004 02:13
Lokalizacja: Piła,Bialystok,Galway
Kontakt:

Post autor: Kuntekinte » czw mar 17, 2005 12:27

ja tam nie mam orginałow bo poprzedni łasciciel cos innego wcisnoł ale pierdza :helm: tyle ze ich nie mierzyłem


Squad nocne mary :satan:

chrzancio

Post autor: chrzancio » czw mar 17, 2005 12:41

Kuntekinte pisze:ja tam nie mam orginałow bo poprzedni łasciciel cos innego wcisnoł ale pierdza :helm: tyle ze ich nie mierzyłem
10mm wejdą bez problemu bo taki jest orginał!
Proponuje półeczke na tył zrobić z MDFu albo sklejki minimum 10mm.
Gto 935 maja to do siebie ze nie lubia nieszczelności między bagarznikiem a kabiną. Jeżeli dobrze uszczelnisz półke zagra Ci bardzo dobrze i bardzo nisko jak na elipsy! Zaczynałem właśnie od takich!



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 17, 2005 13:30

Elipsy to nie jest zamiennik przedniego systemu - elippsy to błędne podejście do nagłośnienia. Tapicerkę drzwiową z jakiegoś rozbitego golfa podejżewam że kupiłbyś tanio. A to że nie jaesteś jak to nazwałeś "koneserem" nie oznacza że musisz jeździć źle nagłośnionym samochodem.



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » czw mar 17, 2005 16:28

kacjen pisze:Elipsy to nie jest zamiennik przedniego systemu - elippsy to błędne podejście do nagłośnienia. Tapicerkę drzwiową z jakiegoś rozbitego golfa podejżewam że kupiłbyś tanio. A to że nie jaesteś jak to nazwałeś "koneserem" nie oznacza że musisz jeździć źle nagłośnionym samochodem.
drogi kolego:

napisz jak wedlug ciebie powinien byc dobrze naglosniony samochod??
4 glosniki z przodu i skrzynka w bagazniku??????????

uwarzasz, ze glosniki z tylu to bezsens??

chyba udajesz tylko ze sie znasz na instalacji audio w samochodzie



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 17, 2005 18:02

Nie udają że się znam. Cztery głośniki z przodu i subwoofer z tyłu to rozwiązanie stosowane przez wszystkich profesjonalistów budujących zestawy nagłośnienia (nie licząc democarów które mają wyglądać a nie grać)

Inastalacje za 10000zł a nawet więcej mają własnie takie rozwiązanie. To najbardziej optymalna konfiguracja.

Głośniki z tyłu są stosowane i rozpowszechniane głównie przez dresiarzy.. nie mówię że nim jesteś ale twoja wiedza jest zadna, a zarzucasz mi jej brak. (nie mówię że jestem alfa i omegą)

http://vwgolf.pl/forum/viewtopic.php?p=87664#87664

Poczytaj ten post to dowiesz się z grubsza czemu głośniki z tyłu grają źle - na tym forum wsród większości użytkowników panuje absolutna audio-ciemnota. Panowie ocknijcie się, odwiedźcie inne fora Car Audio... bo naprawdę aż wstyd czsami czytać co za rowiązania tu preferują coponiektórzy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości