mk3-3drzwi-gdzie i jakie glosniki z tylu?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

mk3-3drzwi-gdzie i jakie glosniki z tylu?

Post autor: czerepacha » czw mar 17, 2005 14:34

witam
mam zagadke audio zbudowane jest tak:

1.przod: seryjne glosniki w dzrwiach i seryjne glosniki w kokpicie - pod szyba.
2.w bagazniku tuba ze wzmacniaczem.
3.jednostka to JVC - S676r 4*40 W

Chce dolozyc dwa glosniki na tyl, ale nie w polke, tylko gdzies w boczki, celem tego jest uzyskanie jakiego kolwiek dzwieku srednio i wysoko tonowego z za plecow.(bass juz mam z bagaznika).

pytanie:

jak pozadnie przyinstalowac glosniki w boczkach mysle ze jakies w miare dobre 10 cm glosniki wystarcza?? Nie zdejmowalem boczkow, czy jest wogole miejsce na glosniki w nich?? interesejue mnie dorobienie dystansow i dokladne- pozadne przykrecenie ich do konstrukcji blachy. te tylne boczki sa chyba za miekkie??
macie jakies rady co i jak?? jakie glosniki??



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 17, 2005 14:58

Gdybyśpocztał trochę starszych ostów to wiedział byś że montaż głośników z tyłu to bezsens i to zupełny. Załóż dobry przód. Tubę zamień na skrzynkę. Jak to zrobisz będziesz miał przyzwoity dźwięk.



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 17, 2005 15:36

To prawda z tyłu sie nie montuje ale jesli sie upierasz i chcesz stracić troche czasu i kasy to załuż zestaw trójdroży współosiowy 16-17 cm jest za boczkami mnustwo miejsca więc spokojnie dasz sobie rade.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 17, 2005 15:41

"nie nie nie popełniaj samobójstwa.. ale w razie czego w piwnicy jest sznur, a za domem odpowiednie drzewo żeby siępowiesić"

Twoja instrukcja zabrzmiała w tym stylu :) :) :)



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » czw mar 17, 2005 15:42

kacjen pisze:Gdybyśpocztał trochę starszych ostów to wiedział byś że montaż głośników z tyłu to bezsens i to zupełny. Załóż dobry przód. Tubę zamień na skrzynkę. Jak to zrobisz będziesz miał przyzwoity dźwięk.
czy moglbys pokrotce wyjasnic mi dlaczego montaz glosnikow z tylu to bezsens???? byc moze to zbedne, ale daleki jestem od tego.

z przodu mam dobry dzwiek, sam sie dziwie ze 13 letnie-seryjne glosniki tak graja.a z tylu slysze sam bass!!brak mi srednich tonow za plecami!!
pozdr,



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » czw mar 17, 2005 15:45

kacjen pisze:"nie nie nie popełniaj samobójstwa.. ale w razie czego w piwnicy jest sznur, a za domem odpowiednie drzewo żeby siępowiesić"

Twoja instrukcja zabrzmiała w tym stylu :) :) :)

nie wiem o co ci chodzi!!

jak chesz mi pomoc to wal smialo-czekam na porady. Jak nie rozumiesz co napisalem to zapytaj.



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » czw mar 17, 2005 15:48

TUTENHAMON pisze:To prawda z tyłu sie nie montuje ale jesli sie upierasz i chcesz stracić troche czasu i kasy to załuż zestaw trójdroży współosiowy 16-17 cm jest za boczkami mnustwo miejsca więc spokojnie dasz sobie rade.


co to jes zestaw wpółosiowy??


ma do kupienia nowe nlaupunkty 16 cm jakies model GT?? za 100 zl. od kumpla bo mu do opla astry nie pasuja.co sadzisz o tym??



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 17, 2005 16:32

To są głosniki współosiowe http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=44511963 A oseparowane to każdy głośnik osobno cena przystępna ale jakie to trój czy dwudrożne.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 17, 2005 16:35

Średnich tonów ci brak bo masz kiepskie głosniki z przodu to że graj i wydaje ci sie "że pięknie" to pomyłka musiałbyś posłuchać odpowiednich głosników u innych żeby sobie porównać. Zresztą te głośniki seryjne z golfów można o kant t.... . Dlatego brak ci średnicy.


TUTENHAMON

czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » czw mar 17, 2005 16:54

TUTENHAMON pisze:Średnich tonów ci brak bo masz kiepskie głosniki z przodu to że graj i wydaje ci sie "że pięknie" to pomyłka musiałbyś posłuchać odpowiednich głosników u innych żeby sobie porównać. Zresztą te głośniki seryjne z golfów można o kant t.... . Dlatego brak ci średnicy.
wiem ze najlepiej i najproscie jest wymienic cale car audio w aucie zaczynajac od przewodow - wygluszanie-wytlumienie - przez glosniki konczac na jednostce sterujacej.

ale nie chodzi mi o to w tym temacie.
to jak mi gra muzka w aucie bardzo mi odpowiada, z dzwieku w moim aucie jestem zadowolony!!

a czego mi brak i gdzie w moim aucie to wiem ja sam najlepiej i nie musisz mi udzielac takich rad.

Jezeli sie znacie to napiszcie jakie glosniki mam zakupic do mojego zestawu!!



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » czw mar 17, 2005 17:30

My ci radzimy dobrze ale ty chyba nie wiesz o co nam chodzi muszisz poszukać kogoś innego kto nie zna sie na car audio wtedy bedziesz zadowolony.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 17, 2005 17:56

W moim samochodzie gra tylko przód a pasażerowie z tyłu nie narzekają na brak wysokich isrednich tonówe z tyłu (mimo że za plecami mają subwoofer). Zrozum że brakom w brzmieniu twojego samochodu winne sa seryjne głośniki z przodu. Zainstaluj zestaw odseparowany do przodu.

Głośniki z tyłu są złe bo:
- grają niedokładnie
- wysokie tony idą w sufit
- jesli nie idą w sufit to huczą 10cm od głowy pasażera najzwyczajnniej psują mu słuch.
- Głośniki z tyłu burzą scenę dzwiękową
- "PSUJĄ" graie subwoofera, wprowadzając straszny bałagan w dźwięku.


To tylko kilka ich wad. Chcesz tak mieć to droga wolna.. ja ci nie zabronię wyrzucać kasy w błoto ale też nie doradzę co masz założyć z tyłu bo to złe wyjście i nie ma dobrej rady w tej kwestii.



czerepacha
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 103
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 23:52
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: czerepacha » czw mar 17, 2005 22:56

po czesci oczywiscie sie z wami zgodze,ale:

przy instalacji audio jaka posiadam u siebie w aucie, jezeli podlacze dwa dodatkowe glosniki w tylnych boczkach napewno osiagne zalozony efekt!!
czy sie ze mna zgodzicie??

jezeli mialbym pozadne glosnik z przodu pewnie byloby tak jak wy mowicie, ale niestety posiadam nieco gorsze!!

wy radzicie mi zmienic przednie glosniki, a ja nie mam na to kasy, wiec skoro sie znacie poradzcie mi jakie glosniki mam kupic i jak je fachowo umiescic w tylnych boczkach!!



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » czw mar 17, 2005 23:10

to pogorszy a nie polepszy dźwięk w twoim aucie. Sprzedaj to co masz z przodu - kasę za to dołoż do tego co masz na tył.. dalej chyba wiesz co robić. Na siłe chcesz usłyszć że masz kupić do tyłu "to i to..." Nie usłyszysz tego bo to jest zły pomysł.

Jesli założony przez ciebie efekt to zrobienie kaszany dźwiękowej w samochodzie to ja się do tego nie przykładam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości