Antenka na dach

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Antenka na dach

Post autor: azizi » pt mar 18, 2005 09:13

Co sądzicie o takiej antence:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45234736
Kolega miał oryginalną na dachu w golfie 3 gti i postanowił zmienić samą końcówke z długiej na krótka. Teraz radia mu strasznie słabo odbierają, a prawie wcale. Moje pytanie czy ktoś coś takiego kupował no i jak to działa w miejszych miejscowościach, co sądzicie o parametrach tej z w/w lnk?


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt mar 18, 2005 11:59

WIdocznie twój kolega nie miał wpietego wzmacniacza w kabel antenowy takie ustrojstwo pare groszy kosztuje i wszystko wraca do normy. Te są całkiem dobre i za przystępną cenę. Moim zdaniem warto.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pt mar 18, 2005 12:12

hmm mi się wydawało, że wzmacniacze to jak masz słabsze radyjko jakieś, no i nie wierzyłem że coś to daje,
masz może lnk do jakiegoś sprawdzonego?


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pt mar 18, 2005 14:44

co sądzicie o takich antenkach?
http://allegro.pl/show_item.php?item=45234736
czy to ma szanse działać ok?
u mojego ojca w vectra b jest anten zintegrowana z szyba i działa lux


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt mar 18, 2005 16:18

Napewno bedzie działać a jeśli będą zakłucenia to musisz zakupić wzmacniacz antenowy kiedyś był na allegro bodaj po 10 zł wpina to sie w kabel antenowy w samochodzie.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Re: Antenka na dach

Post autor: VWjowiec » pt mar 18, 2005 16:22

azizi pisze:Co sądzicie o takiej antence:
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=45234736
Kolega miał oryginalną na dachu w golfie 3 gti i postanowił zmienić samą końcówke z długiej na krótka. Teraz radia mu strasznie słabo odbierają, a prawie wcale. Moje pytanie czy ktoś coś takiego kupował no i jak to działa w miejszych miejscowościach, co sądzicie o parametrach tej z w/w lnk?
ja bym samą tą końcówke anteny zakupił jesli kolega ma ją jeszcze i chce sprzedać niech da znać :grin:



Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pt mar 18, 2005 19:05

czy chodzi o oryginał vw, tą dłuższą?

ja kupiłem teraz tą naklejaną na szybe, wewnętrzna, nie mam kasy na pełen automat w błotnik, a i w dachu nie chce dziury robić, z czasem zmienie ją na coś innego może, ma wbudowany wzmacniacz więc może będą z niej ludzie :)

ps.
VWjowiec niestety ale kumpel nie chce sprzedać jej, mówi ze jak mu "zapierniczą :) tą małą" to wsadzi oryginał

ps2.
http://www.dakol.com.pl/nowosci.php?r=8 ... &id_stat=5
kilka antenek do wyboru


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
VWjowiec
..::Golf Black Club::..
..::Golf Black Club::..
Posty: 239
Rejestracja: pn wrz 20, 2004 22:04
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: VWjowiec » pt mar 18, 2005 20:03

chodzi o orginał no ale trudno :chytry: bo ja mam w błotniku orginalnie ale podoba mi sie na dachu, nie mam dziury ale mam taki patent gdzie wkręca sie antene a to coś przykleja do dachu i działa to na jakimś układzie wystarczy tylko z dwoch stron przykleić i ma działać :grin: jak zdobede antene i bedzie działać to będzie wielkie :pub: bo mam marne szanse żeby kupić i jeszcze żeby to działało :helm:

a może takie antenki http://www.carsdream.com/rygle.html :grin:



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pt mar 18, 2005 20:36

Wzmacniacz wpina się w kabel antenowy to taki ala przedłużacz ze zgrubieniem. Wzmacnia i redukuje szumy.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » pn mar 21, 2005 18:53

Oto link do takiego wzmacniacza i wszystko bedzie ci dobrze grało http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=45487762


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pn mar 21, 2005 18:58

ok dzięki kupiłem inny już dla kumpla i dla siebie antenę wewnętrzna, może na dniach zobacze jak to się sprawuje, dzięki za lnk


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn mar 21, 2005 19:04

niekoniecznie,

W MK3 i późniejszych wzmacniacz antenowy jest wbudowany w oryginalną antenę. Oryginalne radio z kolei podaje na kabel antenowy napiecie zasilające ten wzmacniacz. W przypadku oryginalnego radia i anteny nie ma problemów, schody zaczynają się w momencie podłączenia niefabrycznego auta do fabrycznej instalacji antenowej VW. Radio samo z siebie nie poda napięcia na kabel antenowy i nie zasili wzmacniacza. Dodawanie kolejnego wzmacniacza tylko pogorszy sytuacje bo wzmacniacz ten co prawda będzie wzmacniał sygnał, jednak w związku z tym że mamy już na kabelku oryginalny wzmacniacz VW antena będzie działała jako tłumik - czyli odwrotnie do zamierzonego efektu. Rozwiązaniem problemu jest separator antenowy, czyli coś takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45734031


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
azizi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 638
Rejestracja: pn sty 24, 2005 22:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: azizi » pn mar 21, 2005 19:26

hmm niezłe nie wiedziałem o tym
ja montuje inną antenę i radio niestandardowe więc nie ma z tym problemu,
podoba mi się natomiast jeszcze inny bajer, antena z ogrzewania tylniej szyby :)
coś nie moge schematu znaleźć teraz ale widziałem już coś takiego


Były w kolorze czarnym: Mk1 Cabrio 81', Mk1 Cabrio Sportline, Mk3 GL 1.8, MK3 GTI 2.0, Mk4 GTI ARL, Lupo SDI 1.7
Jest w kolorze czarnym Audi TT 1.8

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » pn mar 21, 2005 19:52

Bo mało kto o tym wie - w serwisie również - zamontują Ci niefabryczne radio, jeśli sobie zażyczysz, ale separatora już nie włoża. Wszystko będzieładniedziałać, dopuki będziesz w poblizu mocnego nadajniak - np w Warszawie, ale juz kawałek dalej sygnał jest na tyle słaby żeby się przydał wzmacniacz - a ten nie ma zasilania. :crazy:


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości