ZABUDOWA BAGAZNIKA W VENTOO CO NAJLEPIEJ ZEBY UZYSKAC BASSSS

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

6896gruby6896

ZABUDOWA BAGAZNIKA W VENTOO CO NAJLEPIEJ ZEBY UZYSKAC BASSSS

Post autor: 6896gruby6896 » sob mar 19, 2005 22:56

Witam mam takie pytanko do znawców odnośnie zabudowy bagaznika w Vento co tam włozyc tube czy skrzynie, i jaka najlepiej aby uzyskac poteżny bass biorac pod uwage gruba ściane łaczaca bagaznik z przestrzenia osobowa, cos najlepiej gotowego zebym nie musiał kombinowac z docinaniem itp. Naj lepiej zebym sie zmiescił około 1000-1200 ze wzmacniaczem. Czekam na propozycje???



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » ndz mar 20, 2005 00:22

Napewno nie tuba tylko skrzynka..

Z sedanem bywają problemy, ale jest na to kilka sposobów.
Napewno bedziesz potrzebował dosyś mocnego subwoofera. Warto też trochę rozszczelnić komore mi.ędzy bagażnikiem a kabiną. Tu musisz wykazać się inwęcją. Możesz zostawić puste otwory po głośnikach w pólce. Nie wiem jak jest z powiększaniem otworów...

Kolejna sprawa to kanapa - czy masz podłokietnik?? Jesli tak to tam też jest miejce przez które można wpuscic trochę więcej basu do kabiny.

Jeśli chcesz potężnego basu to polecam głośnik 12 calowy i skrzynkę bassreflex. Ale tu bedzie słabo z precyzją. Dobrym kompromisem byłaby 10 calówka z basreflexem (oczywiście skrzynka musi być odpowiednio wyliczona.)

Co do wzmacniacza to potrzeba czegoś budżetowego z odpowiednią mocą - poszukał bym czegoś w ofercie Lanzara, (tanio i wmiarę solidnie, tylko ze moc podana na papierze jest zawyżona zazwyczaj). Możesz tez kupić coś uzywanego.

Głośnik musi być nowy poleciłbym np. to

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44752785

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44752785

Pamiętaj ze zejdzie ci trochę kasy na kabelki, zbudowanie skrzynki, i ew wytłumienie bagaznika, żeby dźwięk nie uuciekał na zewnątrz.

Jeszcze jedna sprawa - co ci gra z przodu?? Mam nadzieje że masz jakiś systemik z przodu, no i ten przód też warto zasilić ze wzmacniacz przy okazji (kupić 4 kanałówkę)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz mar 20, 2005 10:59

Więc pierwsza sprawa to żadna tuba tylko skrzynia basowa oparta na ściankach co najmniej 21 mm grubości i odpowiednio wygłuszona. Piszesz że chciałbyś gotowe kategorycznie odradzam żadna gotowa skrzynia odrazu z głośnikiem od producenta nie jest dopasowana w prawidłowy sposób, chyba że kupujesz sprzęt naprawde wysokiej jakości. Z twojego postu rozumiem że kochasz decybele więc polece ci głosniczek pioneer TS - W121SPL jest to cacko za małą kasę które ciśnie 2000W - 750Rms z pasmem rozpoczynającym się już od 16 Hz. Konstrukcja wysoko obciążalna 2 cewkowa potrzebyjąca mocnego wzmacniacza. Wyprodukowany głównie pod zawody db drag i jest to druga pozycja pioniera po znanym chyba wszyskim głośniku Ts-W5000Spl (5000Watt).Koszt naszego około 700 zł za nowy nie raz i taniej na allegro. Wzmacniacz to już gorsza sprawa dlatego że zostaje ci 500 zł. Ja osobiści ostatnio podpinałem niedrogi itani wzmacniacz firmy Boschman przez nie których uważanej za szajs. Jednak moje odczucią są zupełnie inne. Konstrukcja 5 kanałowa przacująca z obciążeniem zarówno 4 jaki i 2 om. O mocy 1900 W. I około 700 Rms z moich wyliczeń 785W rms.
Możesz więc podpiąc zarówno przód jak i suba (a max aż 7 głośników). Posiada pełne zwrotnice na wszystkie kanały z podbiciami i filtracją. Spokojnie zasili w/w sub. Tak że będziesz miał aż basu za dużo nie wspominając już o głośności. Nawet przepuszczanie basu do kabine nie będzie potrzebne i tak wszystko będzie drżało chociaż jak kacjen napisał dobrze by było komore bagażnika wygłuszyć żeby wiecej zostało dźwięku w nim niż szło na zewnątrz. Jednak nie wygłuszaj ściany nazwijmy to oparciami tylnich siedzeń. Acha wróce do suba wszystkie parametry są w pełni zgodne i umożliwiają zrobienie prawidłowej skrzyni. Polecam do nie go bassreflex. Wzmacniacz który opisywałem masz tutaj http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=45110600 głośnik masz tutaj drugi od góry http://www.dsv.com.pl/pioneer/Sites/car ... start.html to chyba wszystko wrazie pytań wal do mnie albo do kacjena.


TUTENHAMON

Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » ndz mar 20, 2005 11:51

Znaując życie zaraz bedziemy się spierać z moim przedmmówcą o markę, ale ja uważam boschmanna za sprzęt bazarowy. Tak czy inaczej jedno jast pewne. Nie ma gorszego producenta głośników niż pioneer. Ich konstrukje są stosunkowo drogie, a grają tak tragicznie że aż strach. Poza tym zastanów się nan sensem kupowania głosnika który ma żekomo 700RMS skoro nie bedziesz miał pieniędzy żeby go porządnie wysterować. Wzmacniacze o tej mocy są drogie, a boshmann.. szkoda słów. Wiekszość mocy znajduje się na pudełku :)



Awatar użytkownika
TUTENHAMON
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2120
Rejestracja: sob paź 16, 2004 21:20
Lokalizacja: Polska

Post autor: TUTENHAMON » ndz mar 20, 2005 13:39

Ja już nic nie skomentuje bo mi się poprostu nie chce pisać któryś raz z kolei tego samego na allegro znajdziesz towary firmy boschmann kupowane przez ludzi z całej Polski więc ich się popytaj czy są zadowoleni z produktu.


TUTENHAMON

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości