[COUNTRY] Podpora wału

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: witman » wt wrz 24, 2013 03:35

Ten wkład z ted-gumu to koszt coś lekko ponad 100 pln,miałem fotkę rachunku ale skasowałem,jak nie zapomnę,to mechanika spytam,pewnie pamięta.Na razie podpory ok.,wcześniej tylko oryginały kupowałem ale co chwila były rozwalone,wreszcie przy okazji regeneracji blachy podwozia,zabrałem cały wał do gościa od regeneracji wałów,półosi[facet dorabia też np.,półosie.Jak w countrym zniszczyłem tą grubszą,napędową bodajże,serwis krzyknął taką cenę,że słowa wykrztusić nie mogłem,a facet z dnia na dzień dorobił ją,tylko frezy ze starej muszą być,wygląd jak fabryczna i koszt 180 pln],no i zagadka z rozwalaniem podpór się rozwiązała,wszystkie sekcje wału były pogięte i to tak,że gościu stwierdził,że jeszcze się nie spotkał z takim zjawiskiem,nawet maszyny nie musiał włączać,tylko ręką zakręcił wałem i faktycznie wsio pogięte :D ,za regenerację wału,wraz z wymianą przegubów i chyba łączników-1.500 pln,drogo ale podpory już nie lecą,łączniki też coś często wymieniałem,teraz już spokój,więc myślę że się opłacał ten wydatek.



witman
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: czw lis 22, 2012 21:30

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: witman » wt wrz 24, 2013 03:41

witman pisze:numer wkładu do podpory-TED 00723928 i zdjęcia starej pod. z nowym wkładem.stary wkład trzeba nożem wyciąć,resztki wyskrobać do gołej blachy i za pomocą prasy wcisnąć nowy wkład-cena za szt.120 złotych.
Przypomniałem sobie,że już o cenie pisałem parę postów wyżej,nr wkładu też jest i "instrukcja montażu" :D .



Awatar użytkownika
Grzech GD
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt gru 09, 2011 02:06

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: Grzech GD » ndz wrz 29, 2013 09:38

witman ty zyjesz :P odezwij sie :P a co do podpory to wczoraj jedna urwałem:P z tylu.. ale kupie w 123 albo transit i mocowanie zrobie i bedzie dobrze:P


Mk2 1.9 TDi syncro 142KM ,320Nm

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: jhosef » śr cze 11, 2014 22:05

W temacie podpór przeprowadzałem właśnie eksperymenta.

Podpora z W123 słabo się nadaje na tylną podporę. Ma za dużą średnicę zewnętrzną przez co nie wejdzie prostopadle w gniazdo. Po przywaleniu młotkiem i nasunięciu może i by weszła:

ObrazekObrazek

Problem jest taki, że między punktami montażowymi czy to w budzie Syncro czy w ramie country jest około 90 mm szerokości. Wiekszość podpór na łożysko 30x55x15 ma zewnętrzną średnicę bum-metal na poziomie 95 min do 105 mm. Owszem w miejscu miedzy śrubami niewiele brakuje ale oznacza to kombinację alpejską z zakładaniem wału.

Można by z niej zrobić przednią przedłużając jedno ucho i wywieracjac otwór z drugiej strony.

Ale za to tylna podpora z BMW E36/E46 wygląda obiecująco na tylną podporę:
ObrazekObrazekObrazek

Płaszczyzna montaży z położeniem łożyska jest zgodna z właściwą dla Syncro. Średnica zewnętrzna poniżej 90 mm pozwala na włożenie bez problemu w miejsce montażowe.
Do tego jakby ktoś sie uparł to można - ze względu na średnicę - rozwiercić 6 zgrzewów w oryginalnej podporze i spróbować przyłapać np dla przedniej.

Wkłady z Tedgumu są w tej chwili niedostępne. W wakacje będzie wznowienie produkcji. Jednak cena - 120 zł sztuka bez łożyska słabo zachęca do zakupu. Do tego opinie o jakości produktów tej firmy są różne.

EDIT I:
Jedna uwaga do podpory z BMW, niestety jest nieco przy szeroka tuleja, trzeba ją nieco przypiłować aby nie obcierała o wał.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: jhosef » śr lut 18, 2015 15:00

Jakby ktoś szukał
http://allegro.pl/podpora-walu-lozysko- ... 86855.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » wt sty 19, 2016 14:19

jhosef pisze:Jakby ktoś szukał
http://allegro.pl/podpora-walu-lozysko- ... 86855.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolejne odkopanie kotleta :)

Wiesz coś więcej na temat tej tylnej podpory? To jest dedykowana do country i pasuje idealnie?

Pojawiły się jakieś nowe wieści na temat przedniej podpory 191521349 ? Vw classic parts nie mają, ASO nie mają, heritage nie ma, nikt kurde nie ma ori.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: jhosef » wt sty 19, 2016 16:06

darwaz pisze:Pojawiły się jakieś nowe wieści na temat przedniej podpory 191521349
Na łebeju widziałem ale cena taka sobie.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » pt sty 22, 2016 16:07

Gdyby ktoś chciał wiedzieć to obie podpory 191521349 przód i 191521350 tył są wycofane z produkcji. Ale podpora 191521350 jest do kupienia w ASO krotowski cichy Warszawa, mają ostatnią sztukę za 400zł z tego co pamiętam. Ja zamówiłem
2 sztuki http://allegro.pl/podpora-walu-lozysko- ... 86855.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Jak dojdą to zobaczę czy pasują. Spróbuję też przerobić jedną na przednią, jak się uda to wkleję zdjęcia.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: [COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » wt sty 26, 2016 13:55

Tak jak obiecałem.


Widać że podpora nawet nie wejdzie w mocowanie. Sprawdzałem też w mocowaniach mk2 syncro a nie country i też nie wejdzie.

Obrazek

Mocowanie są w innej płaszczyźnie i pod kątem a nie równolegle.

ObrazekObrazek

Na dodatek rozstaw śrub jest zupełnie inny.

ObrazekObrazek

Dzwoniłem przed zakupem do sprzedawcy, chciałem się upewnić czy to są na 100% podpory do golfa mk2 syncro, czy przypadkiem nie jakieś od innego auta. Oczywiście sprzedawca twierdził że na 100% pasują, sprzedał 100 sztuk i wszyscy zadowoleni. Pomyślałem że może ma jakieś tajne zagraniczne źródło czy coś i poważnie to mogą być podpory do syncro. No więc kupiłem 2 sztuki po 199zł każda no bo w ASO 400zł więc się opłaca. Jak widać doszły podpory zapewne od mercedesa, do tego firmy MAX-GEAR które kosztują 35zł sztuka. Zadzwoniłem do sprzedawcy, i mówię że chyba mi wysłał złe podpory bo one zupełnie nie pasują. Oczywiście sprzedawca nadal twierdzi że to są do syncro a nie do mercedesa. Poprosiłem w takim razie o numer katalogowy maxgeara, skoro są dedykowane do mk2 syncro i nie pasują to ja to sprawdzę i obsmaruję producenta że złe produkuje. Na razie nie dostałem odpowiedzi z numerem części. Zobaczymy jak się dalej sprawa potoczy.

Tak jak myślałem. Poprosiłem w wiadomości o numer części producenta, wysłałem też wszystkie zdjęcia jak na forum. W odpowiedzi dostałem:

" WITAM
JEŚLI PANU NIE PASUJE PROSZĘ O ZWROT TOWARU
POZDRAWIAM "

Nie mi nie pasuje tylko nie pasuje do syncro a na aukcji jest napisane że jest do syncro. Sprzedawca robi w .... kupujących sprzedając towar niezgodny z opisem 6 razy drożej niż rynkowa cena. Dobrze że prawo pozwala na zwrot. Wk.. mnie to i tak bo stracę teraz koszt przesyłki w stronę sprzedawcy a mógłbym za to zjeść dobrego kebaba :)


Wracając do tematu doboru podpory. Czy sprawdzał ktoś podpory przednie od golfa mk3 syncro/audi a3/auditt ? nr części 1H0521349

wyglądają prawie identycznie jak przednia od mk2 syncro. Średnica wewnętrzna chyba też jest identyczna.

Obrazek

Nikt nie produkuje zamiennika tej podpory ale za to nadal jest dostępna w ASO, jutro zadzwonię i się dowiem ile kosztuje.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: kret077744 » śr sty 27, 2016 21:47

Najlepiej pasuje z bmw, chiałem wywalić z niej mocowania i przespawać do ori mocowań, ale wiecie jak sie skończyło przespawanie tanich podpór :bigok: mimo chłodzenia, podpora sie odparza. Jesli nikt nie podrobi podpór to trzeba rzeźbić z mocowaniami w podporach z bmw.

Napisałem do kilku producentów i otrzymałem odpowiedzi:

1. wyprodukowanie takiej podpory jest bardzo drogie . Koszt samej formy to
kilka tysięcy ( do 5 tys. netto ) .

2.W odpowiedzi na zadane pytanie informuję, że jesteśmy w stanie zregenerować
te podpory. Mogę również dorobić wg. wzoru, w związku z powyższym proszę o
dosłanie wzorów uszkodzonych podpór.

3. jeszcze inni przeslali mi wycinek z katalogu podpory z merca w123 i spytali czy o taką chodzi :rotfl:

Jutro zadzwonie i spytam o koszt i ewentualnie wtedy stare podpory moge wysłac, jezeli zregenerują w normalnych pieniądzach.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: OsteR9019 » śr sty 27, 2016 22:12

Ja jak nie zapomnę to zweryfikuje od omegi b, a jeśli chodzi o spawanie to wystarczy kompresor, cierpliwość i wtedy się nie przegrzeje.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » śr sty 27, 2016 22:35

A ja znalazłem idealną podporę dziś:) Takie same wymiary jak od syncro i nic nie trzeba spawać. Na razie nie powiem nic bo muszę sprawdzić czy będzie pasowała na 100%.



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: kret077744 » śr sty 27, 2016 22:54

i jeszcze powiedz że jest na allegro :bigok:
powiedz jak na to trafiłeś ? mocowania tak samo jak w syncro ?? cena jakaś "czystepna" ?


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

[COUNTRY] Podpora wału

Post autor: darwaz » śr sty 27, 2016 23:05

Mam znajomego ktory ma sklep z czesciami. Powiedzial mi ze kiedys przerabial temat podpory syncro z klientem. Koles mu zostawil wal z podporami a on zamawial rozne podpory, podobno znalazl z 30 zamowionych jedna ktora jest identyczna we wszystkich rozmiarach poza rozstawem srub, jest roznica kilku milimetrow ale to wystarczy pilnik do poprawy. Jest jeszcze jeden problem, seryjnie ta podpora ma srednice lozyska mniejsza niz w syncro, ale da sie ja zamowic bez lozyska i oddzielnie kupic jakies specjalne lozysko od systemow chlodniczych czy cos tam i ono ma srednice syncro i pasuje do tej podpory. Podpore dostalem za darmo bo koles mi wisial przysluge, lozysko dojdzie jutro tez za free. Moge go zapytac ile to kosztuje normalnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości