Offtopic czyli raj dla spamerów

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » sob lut 18, 2017 22:40

Reflektory Country to jego wizytówka. Zauwżyliście zapewne ze mają charakterystyczną kratkę której nie widziałem w żadnym innym aucie (widział ktoś?)
Obrazek
Mozesz mieć inny silnik, hamulce tarczowe z tyłu i wiele innych bajerów ale wydaje mi się że chociaż ori kratka powinna być na halogenach...Dlatego szukam jeśli juz nie całych reflektorów okrągłych Boscha z kratkami to chociaż samych kratek !
Ponoć produkowali te halogeny (górne i dolne) w Szwecji....
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2017 23:29 przez Adalbert1702, łącznie zmieniany 1 raz.



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » sob lut 18, 2017 23:01

W grudniu 2015 roku szukałem tych wkładów ale w końcu kupiłem używki w idealnym stanie i górne i dolne. Więc jakby ktoś szukał takich reflektorów to mam na sprzedaż tylko odbłyśniki są w fatalnym stanie.
Poniżej wklejam treść maila razem z adresem gdzie próbowałem zamówić nówki wkłady. Trzeba by tylko dopytać oficjalnego dystrybutora części Bosch w Polsce czy te osłony o podanym wyżej numerze to takie które pasują do country. Ja znalazłem jeszcze taki numer vw tych osłon VW (VOLKSWAGEN) 193 941 775


A takie wkładki Bosch Pilot 150 wkładka nr cześci 1 305 354 935
lub 1 305 354 933 jaka cena i czy sa dostepnę?
Jakbym się zdecydował to jak byśmy sfinalizowali zakup ?
Ile wysyłka?


Od: kontakt@gekoczesci.pl
Do:
Wysłane: 8:49 Czwartek 2015-12-31
Temat: RE: Wiadomość z formularza 1 305 334 915 SZKLO REFLEKTORA <span
class='descPart'></span> BOSCH



> Witam
>
> Cena jest aktualna, 81 zł.
>
> Grzegorz Durałek
> tel. 533 326 113
> e-mail: kontakt@gekoczesci.pl
> GEKOCZĘŚCI.PL S.C.
> ul. Polonijna 5
> 30-668 Kraków
> +48 795 705 892
> http://www.gekoczesci.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
>
Ostatnio zmieniony sob lut 18, 2017 23:11 przez mihau34, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » sob lut 18, 2017 23:09

Adalbert1702 pisze:Reflektory Country to jego wizytówka. Zauwżyliście zapewne ze mają charakterystyczną kratkę której nie widziałem w żadnym innym aucie (widział ktoś?)
Sory ale to jest zwykły produkt bosch z półki. Nic specjalnego dla country produkowanego. Można kupić było całe zestawy. Nawet niedawno ktoś sprzedawał Pilot 160 w pudle na olx albo alledrogo ale się nie dogadałem. Chciał chyba 350 i na nic sie zdało tłumaczenie, że tyle to w motoryzacyjnym obok mnie kosztuje a nie leżak magazynowy, który przewalał się przez x lat (widać było że pudło i styropian zmęczone). Ale on ma rarytas i koniec.

Obrazek
Z rok temu rozmawiałem z Firmą Bosch Automotiv i dalej były klepane. Do zamówienia w każdym sklepie co dystrybucję ma boscha. Mówię o tych gónych bo te mnie interesowały. Dosłownie sklep obok mógł mi je sprowadzić ale jakoś się nie ogarnąłem.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » sob lut 18, 2017 23:33

No to spróbuj raz jeszcze coś załatwić. Może nadal da sie sprowadzić (w Twoim sklepie obok) właśnie takie okrągłe z kratkami?
Daj znać czy uda się....



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » sob lut 18, 2017 23:49

A wracając do tematu jak sprawdzić czy działa poprawnie tylny napęd to po co katować autko w terenie czy na śniegu jak można to sprawdzić na podnośniku. Dokładnie pokazano to w programie TVN Turbo Samochód marzeń-kup i zrób sezon 9 odcinek 2 na przykładzie VW T4 Syncro.
Wiadomo ze wsteczy bieg załącza blokadę tylnego dyfra i łączy wisko. A czy wiecie ze na pierwszym i drugim biegu blokowane jest tzw wolne koło? Według niemieckiej instrukcji producent skrzyni przewidział ze na jedynce i dwójce samochód będzie ruszał i jechał w ciezkim terenie.W związku z tym powinien mieć wyłaczone wolne koło. Prawdopodobnie odbywa się to przy pomocy jakiegoś elektromagnesu w skrzyni. I właśnie do skrzyni dochodzi wiązka kabli na wtyczce na której pojawia się napięcie dla pierwszego i drugiego biegu a na pozostałych juz nie. Wszteczny załącza mechanizm napędu i blokady przez przekaźnik razem z swiatłąmi cofania....
Właśnie to wszystko można sprawdzić majac autko na podnośniku i wrzucając poszczególne biegi. Pokazuje to ten program....Myślałem nawet o tym aby zrobić sobie na ledach sygnalizację pokazujacą właczone/wyłączone wolne koło i blokadę wisko...Mozna byłoby też zastosować wymuszanie tego wpinajac w obwód dodatkowy włacznik na w zaślepce klawisza....
Fajnie byłoby mieć możliwość ręcznego włączania wisko ale to akurat nie jest możliwe a przynajmniej wymaga wymiany tego elementu na coś bardziej mechanicznego....



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » ndz lut 19, 2017 00:02

Adalbert1702 pisze:A wracając do tematu jak sprawdzić czy działa poprawnie tylny napęd to po co katować autko w terenie czy na śniegu jak można to sprawdzić na podnośniku. Dokładnie pokazano to w programie TVN Turbo Samochód marzeń-kup i zrób sezon 9 odcinek 2 na przykładzie VW T4 Syncro.
Wiadomo ze wsteczy bieg załącza blokadę tylnego dyfra i łączy wisko. A czy wiecie ze na pierwszym i drugim biegu blokowane jest tzw wolne koło? Według niemieckiej instrukcji producent skrzyni przewidział ze na jedynce i dwójce samochód będzie ruszał i jechał w ciezkim terenie.W związku z tym powinien mieć wyłaczone wolne koło. Prawdopodobnie odbywa się to przy pomocy jakiegoś elektromagnesu w skrzyni. I właśnie do skrzyni dochodzi wiązka kabli na wtyczce na której pojawia się napięcie dla pierwszego i drugiego biegu a na pozostałych juz nie. Wszteczny załącza mechanizm napędu i blokady przez przekaźnik razem z swiatłąmi cofania....
Właśnie to wszystko można sprawdzić majac autko na podnośniku i wrzucając poszczególne biegi. Pokazuje to ten program....Myślałem nawet o tym aby zrobić sobie na ledach sygnalizację pokazujacą właczone/wyłączone wolne koło i blokadę wisko...Mozna byłoby też zastosować wymuszanie tego wpinajac w obwód dodatkowy włacznik na w zaślepce klawisza....
Fajnie byłoby mieć możliwość ręcznego włączania wisko ale to akurat nie jest możliwe a przynajmniej wymaga wymiany tego elementu na coś bardziej mechanicznego....
Błąd moim zdaniem w rozumowaniu. Tylny dyfer ma tzw wolne koło aby zapobiegać przeciążeniom przenoszonym na napęd podczas hamowania silnikiem. Blokada wolnego koła jest potrzebna po to aby tylny napęd działał na wstecznym.
W skrzyni nie ma elektromagnesu a czujnik zapięcia biegów.
Ja nie pamiętam tego odcinka ale nie wiem co oni sprawdzają na podnośniku. Ważne jest czy pod obciążeniem tył działa a nie na sucho.



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » ndz lut 19, 2017 08:25

I tu się nie zgodze,bo czytałem ze wolne koło jest nie na tyle lecz z przodu i używane jest podczas normalnej jazdy po szosie na 3,4 i piątym biegu. Blokada wolnego koła załącza się tylko na jedynce i dwójce (przedni napęd) po to aby koła szły równo i w razie poślizgu przekazywały jak największy moment obrotowy na wał do tylnego mostu co spowoduje zadziałanie wisko.W tylnym moście jest natomiast blokada dyfra załączana przez elektomagnes gdy wrzucimy bieg wsteczny.
Mało jest publikacji na temat działania napędów tego typu a jeśli juz są, to bywa ze błednie opisane. Dlatego analizując wszystkie opisy i publikacje postanowiłem to sprawdzić ale na podnośniku i wyszło ze to o czym pisze wyzej jest faktem....
Jasne ze najprościej sprawdzić auto w terenie.Jednak nigdy do końca nie będziemy wiedzieli z jaką siłą działa tył,jeśli się włączy....Mając auto na podnośniku można namacalnie (siłą włąsnych mięśni) sprawdzić jak działa cały ukłąd napędowy na każdym biegu i ile trzeba siły (kręcąc kołami ręcznie) aby rozłączyć/załączyć napęd.
Problem w tym ze sprzęgło wisko ma w swojej obudowie specjalistyczny olej. Dobrze jeśli w ciągu dwudziestukilku lat eksploatacji nie wyciekł. W Polsce ten olej jest trudny do zdobycia ...(tzn wiem ze jest do sprzedaży i to w Toruniu ale w całych 200 litrowych beczkach,bo nikomu nie chce się przelewać tak gęstej i lepkiej cieczy).a warto byłoby go wymienić i sprawdzić płytki mechanizmu czy nie są zyżyte....



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » wt lut 21, 2017 20:01

Ktoś korzystał z oferty strongflexa? potrzebuje zakupić tuleje wahacza tylnego oraz tuleje stabilizatora strongflex ma wszystko czego potrzebuje w swojej ofercie. Jaki wymiar ma stabilizator w country 18,5mm?
Jest jakaś alternatywa dla tuleji stabilizatora oprócz oryginalnych gum które są cięzko dostępne? U kogoś w temacie czytałem że tuleje od mpbs nie bardzo pasują ta firma ma też w swojej ofercie tuleje stabilizatora?



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: kret077744 » wt lut 21, 2017 20:33

Ze stronglflexa na wahacze możesz smiało brać. Jest przecieta w połowie, montaż nie sprawia problemu. Ważne żeby oczysćić gniazdo i nasmarować.
Na stabi to zależy jak masz wytarty. Ja swój napawałem i szlifowałem do pełnego wymiaru.
Mbpsa namówiłem żeby zrobili w ofercie tuleji do syncro. Mimo dokładności z mojej strony, ułomnie podeszli do tematu. Wymiar tulejki zbyt duży nadmiar, trzeba było szlifować i przeciąć na pół żeby to jakoś wcisnąć. To tak jakbyś miał beczke w rure wydechową włożyć. Jeszcze skoro pisałem że długośc jest sztywna i ma byc tyle i tyle to oni nadwymiar zrobili 2mm. Porzeźbilem i zalożyłem bo zwrotu kasy nie było mowy, na maile nawet nie odpisywali. Zbeształem ich i tyle wg mnie. Zamiast poprawić, coś sie postarać to wychodzę z założenia że oni byle sprzedać towar i papa.
zamiast dostać gotowy towar to dzień straciłem i nerwów bo ciągle szlifowanie i pasowanie .
Jedynie co im wyszło to tulejki w belke, choć też delilkatnie musiałem dotrzeć.
Do stabi nie zakładałem jeszcze ale porównywalem z ori i jest ok.


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » wt lut 21, 2017 20:42

Czyli nie ma sensu zaprzątać sobie głowy mpbs. Zamówię u strongflexa całość czyli 4 tuleje wahacza i 4 tuleje stabilizatora to koszt 271,90 zł. Teraz tylko mi powiedz wymiar tego stabilizatora bo z tego co pamiętam to 18,5mm prawda?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: jhosef » wt lut 21, 2017 21:17

mihau34 pisze:Ktoś korzystał z oferty strongflexa? potrzebuje zakupić tuleje wahacza tylnego oraz tuleje stabilizatora strongflex ma wszystko czego potrzebuje w swojej ofercie. Jaki wymiar ma stabilizator w country 18,5mm?
Ja kupiłem od nich na razie na belkę. I są ok. Na wahacze na razie nie mam zdrowia. Gumy wahacza kupiłem oryginały i nie kosztowały wiele.



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » wt lut 21, 2017 21:29

Gdzie kupiłeś oryginały i za ile ? Ktoś potwierdzi grubość tego stabilizatora?



Awatar użytkownika
Adalbert1702
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 478
Rejestracja: sob sty 04, 2014 19:01
Lokalizacja: Toruń

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: Adalbert1702 » wt lut 21, 2017 21:41

Jesli mogę wtracić...W zasadzie gumy oryginały są do zdobycia w każdym większym szanującym się sklepie motoryzacyjnym z grupy VAG-nie mylić z małym prywatnym sklepikiem,obsługiwanym przez jedną osobę i oferującym chińskie zamienniki...
Nie wiem czy można nazwać to zamiennikami ale Torpan też ma dobrej jakości części....



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Offtopic czyli raj dla spamerów

Post autor: mihau34 » wt lut 21, 2017 21:57

Ta torpan w szczególności klamki które szczelaja na mrozie. Ja z tej firmy niczego nie kupuje. Większość rzeczy zamawiam z motostacji w Krakowie mają naprawdę ogromny asortyment i niskie ceny ale akurat gum nie mają. Sklepy które handluja tylko elementami do danej marki biorą też części od oficjalnego dystrybutora czyli ceny unikatowych elementów podobne do cen aso. Tuleje od strongflexa to koszt 170zł. A oryginalne gumy ile?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości