Golf Country, skrzynia biegów.

Forum miłośników Golfa Country

Moderatorzy: G0 Karcio, VIP

V.A.G.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 22:06

Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: V.A.G. » czw gru 14, 2017 17:00

Witam, wszystkich użytkowników ;)

Sprawa wygląda następująco, Golf County z silnikiem 1.6 td intercooler, skrzynia oryginał 1,8 benzyna.
Golf jeździ bez większych problemów ale zdecydowanie brakuje mu mocy.
Stąd moje pytanie, czy jest możliwość przerobienia zwykłej skrzynia od diesla (dołożenie reduktora) ? Czy można dopasować inną skrzynie (golf III, Passat) ?
Proszę o rady i informację co będzie najkorzystniejsze w tej sytuacji. Pozdrawiam ;)



Awatar użytkownika
kret077744
Forum Master
Forum Master
Posty: 1157
Rejestracja: śr lis 19, 2008 23:06
Lokalizacja: Bralin (wielkopolskie)

Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: kret077744 » czw gru 14, 2017 23:19

Musisz troche jeszcze poczytacz tematów. W tych autach nie ma typowego reduktora. To jest skrzynia jak każda inna tylko ma wyjście na wał napędzający tylni most. Skoro wsadziłeś diesla zamiast benzyny to raczej przyczyny nie szukaj w skrzyni a w silniku. SKrzynia country jest krótka, moc zabiera sam napęd. jeszcze kwestia jakiego TD masz wsadzonego, 1v jr czy sb ?
Jest masa tematów, tylko siedzieć i czytać. JAk już zawitałes na forum to pochwal sie swoim country (wrzuć kilka fotek) ?


Golf Country 4x4 1.9 TD AAZ
http://www.forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=591164" onclick="window.open(this.href);return false;

V.A.G.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 22:06

Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: V.A.G. » pt gru 15, 2017 11:58

Dzięki za odpowiedz. Wydawało mi się że przyczyna leży w połączeniu diesla ze skrzynią od benzyny. Wydaje mi się że jest to silnik o oznaczeniu SB.
Co do fotek to jak najbardziej ;) Postaram się coś wrzucić.



mihau34
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 213
Rejestracja: ndz paź 26, 2014 19:46

Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: mihau34 » wt gru 19, 2017 14:46

Co rozumiesz pod pojęciem brakuje mu mocy? Sam robiłeś przekładke silnika? Jeździłeś country z oryginalnym silnikiem?



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: darwaz » sob gru 23, 2017 17:28

Nie obraź się ale gorszego silnika do country wybrać nie mogłeś. Country to ciężki kloc i ma duże straty na napędzie. Oryginalny silnik w nim jest mułowaty a co dopiero taki słaby diesel. Nic żadną skrzynią nie zmienisz, masz za słaby silnik i tyle.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: jhosef » pt gru 29, 2017 12:53

darwaz pisze:Nie obraź się ale gorszego silnika do country wybrać nie mogłeś. Country to ciężki kloc i ma duże straty na napędzie. Oryginalny silnik w nim jest mułowaty a co dopiero taki słaby diesel. Nic żadną skrzynią nie zmienisz, masz za słaby silnik i tyle.
Dokładnie. To bydle waży prawie 1300 kg.
80 konny TD z 155 Nm to nie jest dobry wybór do Countrego.
Oryginał też szały nie robi ale chociaż można go pognębić obrotami.

Oryginał miał 98 KM i 145 Nm. Więc obniżyłeś moc nie dodając zbytnio upragnionego momentu.

Moim zdaniem są dwie opcje - oryginał traktowany jako klasyk lub jak jesteś mocno uparty to przynajmniej 1,9 TDI jak ktoś jest uparty na jeżdżenie tym na co dzień.



V.A.G.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 03, 2017 22:06

Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: V.A.G. » śr sty 03, 2018 20:56

Witam, dawno nic nie pisałem z braku czasu. Golfa kupiłem już z tym motorem. Myślę nad zmianą na 1,9 gdyż ostatnio spotkałem w mojej okolicy kolejnego posiadacza County :grin: z właśnie takim silnikiem. Sprawdzę w praktyce jak się ten silnik sprawuję i zdecyduję co robić dalej. Mam też oryginalną benzynę z tego auta, ale nie wiem czy jest sens przekładać ją z powrotem. Mam zamiar golfem jeździć na co dzień, więc pewnie w grę wchodziło by także LPG.



Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Re: Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: darwaz » śr sty 03, 2018 22:04

V.A.G. pisze:Witam, dawno nic nie pisałem z braku czasu. Golfa kupiłem już z tym motorem. Myślę nad zmianą na 1,9 gdyż ostatnio spotkałem w mojej okolicy kolejnego posiadacza County :grin: z właśnie takim silnikiem. Sprawdzę w praktyce jak się ten silnik sprawuję i zdecyduję co robić dalej. Mam też oryginalną benzynę z tego auta, ale nie wiem czy jest sens przekładać ją z powrotem. Mam zamiar golfem jeździć na co dzień, więc pewnie w grę wchodziło by także LPG.
Mam jedno country oryginalne, z gazem (takie kupiłem niedawno :( ), drugie z dieslem 1.9tdi 110. Gazu spala 11-13 litrów, ropy 6-8. Wiem że gaz wychodzi trochę taniej ale ja jednak wolę jeździć tym który mam w dieslu. Moc, moment bez porównania. Jest niestety jeden ogromy minus, country w dieslu na oryginalnej skrzyni nie nadaje się do jazdy w trasy, jest za krótka do ropniaka, jest nawet za krótka do oryginalnej benzyny :).



Awatar użytkownika
lortprodisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: śr gru 19, 2007 16:49
Lokalizacja: legnica
Kontakt:

Re: Golf Country, skrzynia biegów.

Post autor: lortprodisz » czw mar 29, 2018 21:58

dawno temu miałem countrego do którego wsadziłem podkręconego SB ... jechał o niebo lepiej nic org 1P na digifancie :D ..spalanie było 6-8 na 100km . jeżeli prawe nadkole w bagażniku ma wspawaną łatę a samochód koloru niebieskiego to mój :D


GDZIE KUCHAREK SZEŚĆ TAM CIOSÓW DWANAŚCIE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Golf Country”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości