Silnik nie dostaje paliwa

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PatrykVR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 19, 2012 21:55

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: PatrykVR6 » śr gru 19, 2012 23:06

Witam, w ostatnie mroźne dni brakło mi benzyny gdy wjechałem na parking pod swoim blokiem i następnego dnia poszedłem na stacje wlałem paliwo do samochodu i okazało się ze paliwo wgl nie dociera do filtra paliwa , następnego dnia była odwilż i myślałem że to coś zmieni ale niestety nic , gdy pociągłem paliwo to leciało normalnie ale gdy kręciłem silnik to nie poleciała ani kropla , sprawdzałem już bezpiecznik z pompy paliwa i jest ok , nie wiem co mogło się stać , mam nadzieje że to nie jest pompa paliwa , jeżeli macie jakieś pomysły to bardzo bym prosił o pomoc , samochód z jakim mam problem to VW GOLF 2 , 1,3 b+g na gaźniku , 1988r . Z góry dzięki :)



Awatar użytkownika
Dam
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt lip 01, 2011 12:38

Re: Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: Dam » śr gru 19, 2012 23:22

Skoro bezpiecznik ok to sprawdź napięcie we wtyczce od pompy gdy kręcisz rozrusznikiem.
Ewentualnie podepnij pompę na krótko i zobacz czy zagada...



Sart Aart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: sob paź 16, 2010 21:43
Lokalizacja: Żory

Re: Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: Sart Aart » śr gru 19, 2012 23:35

Mówisz, że wytargał z baku wszystko do dna ? Może jakiś syf zaciągnął i filtr się zapchał?



genLODOWAmk2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: czw lis 13, 2008 22:59
Lokalizacja: poznań
Kontakt:

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: genLODOWAmk2 » śr gru 19, 2012 23:43

sprawdzałem już bezpiecznik z pompy paliwa i jest oksprawdzałem już bezpiecznik z pompy paliwa i jest ok
1,3 b+g na gaźniku
Skoro bezpiecznik ok to sprawdź napięcie we wtyczce od pompy gdy kręcisz rozrusznikiem.
no to powodzenia :D, napewno gaźnik ??


był golf 2 1.3.....

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: Paweł Marek » czw gru 20, 2012 00:32

PatrykVR6, jeśli gaźnik to masz mechaniczną pompkę więc ie mogłeś jej zmienić bezpiecznika. Bez urazy ale jeśli chcesz pomocy to musisz nas upewnić co masz pod maską, najlepiej jakieś fotki zrób albo porównaj z dostępnymi w necie, silnika na wtrysku ma oznaczenie NZ, na gaźniku MH, wklep to w google i porównuj wygląd . Przy gaźniku pompkę mechaniczną masz z tyłu za silnikiem, przy wtrysku są dwie elektryczne jedna w baku druga pod podłogą.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ŁukaszMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 06, 2012 22:58

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: ŁukaszMK2 » czw gru 20, 2012 00:55

chłopaki ma ktoś zdjęcie w którym miejscu jest ta pompka dokłądnie? mam 1.3 na gaźniku odpaliłem auto normalnie chodziło przejechałem około 5 metrów nagle zgasło. Dolałem paliwa nie chciał zagadać, gdy aku zdechł to próbowałem go z popychu też nic było tylko widać mały siwy dymek z wydechu. Co to może być za problem?



Awatar użytkownika
vwslawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: czw sie 23, 2007 23:32
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: vwslawek » czw gru 20, 2012 01:27

ŁukaszMK2 pisze:chłopaki ma ktoś zdjęcie w którym miejscu jest ta pompka dokłądnie?
3 sekundy w google i znalezione, wysil sie troszke http://obrazki.elektroda.pl/3665529100_1331661496.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Może jak skonczyło Ci sie paliwo to poprostu pompa sie zdymała, spróbuj wlać mu troche paliwa prosto
do gaźnika powinien chwile zagadać i sprawdz czy pompa cos zaciagnie do filterka.


Mój nygus:
http://www.youtube.com/watch?v=3UyvHYt8 ... ure=colike
My Black Bitch ----->>: viewtopic.php?f=87&t=471613" onclick="window.open(this.href);return false;

mariusz_k90
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: pt paź 26, 2012 09:23
Lokalizacja: Gdynia

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: mariusz_k90 » czw gru 20, 2012 01:29

jak masz pompę mechaniczną > czyli gaźnik to może jakaś nieszczelność w układzie, albo wysiadła ci pompka. mechaniczna pompka to nie jest duży wydatek a i wymiana nie powinna nikomu sprawić problemu.
ja miałem ciekawy przypadek ale to w PN. Kupiłem nową pompe i tak samo jak stara ledwo co chlapała pare kropel paliwa do filtra, obróciłem filtr paliwa (strzałką na odwrót) i nagle się zapełnił i pompa zaczęła normalnie podawać paliwko.
w którym miejscu masz filtr zamontowany? Może jest za elektrozaworem od benzyny i może to on jest winien zamieszaniu?



ŁukaszMK2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt lis 06, 2012 22:58

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: ŁukaszMK2 » czw gru 20, 2012 02:04

nie mam wogóle tego małego filterka jeśli o niego chodzi, to może być przyczyną?



PatrykVR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 19, 2012 21:55

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: PatrykVR6 » czw gru 20, 2012 16:04

Kolego Paweł Marek nie rozumiem o co ci chodzi , sprawdziłem bezpiecznik z pompy paliwa pod kierownica tam gdzie są bezpieczniki i ten bezpiecznik to ( 5 fuel pomp ) czy coś takiego



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: Paweł Marek » czw gru 20, 2012 21:26

No to uproszczę, może będzie łatwiej zrozumieć. Jeśli masz gaźnik to masz mechaniczną pompkę paliwa która nie jest zasilana elektrycznie więc niema bezpiecznika. Czy teraz jasne? Wówczas bezpiecznik który wymieniłeś nie może być od pompy, pewnie jest od podgrzewacza kolektora ssącego, nieistotne. Kolego problem jest się porozumieć w najprostszych kwestiach, nie twoja wina że jesteś laikiem ale żeby jakiś postęp był to przynajmniej wklej fotki swojego silnika bo będę musiał usunąć temat. Przecież napisałem ci wyżej ogólnie jakie są różnice z pompami w silniku na wtrysku i na gaźniku weź się trochę wczytaj.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

PatrykVR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 19, 2012 21:55

Re: Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: PatrykVR6 » pt gru 21, 2012 19:10

Dzisiaj wyjąłem pompę paliwa , nie jest zabrudzona jedynie blaszka od pływaka dotykająca takiej płytki jest tak jak by przepalona ( czarna ) , po podpięciu pompy bezpośrednio do akumulatora nawet nie ruszyła , gdy ręcznie naciskam na nią nie zasysa wgl powietrza wiec wydaje mi się że to jest problem , postaram się jutro gdzieś taką dostać , zamontuje i zobaczymy :)



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

Re: Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: 21tehace21 » pt gru 21, 2012 19:19

hehe, mając na gazniku nie masz pompy paliwa w baku tylko mechaniczna przy silniku, a ty piszesz ze masz pompe w baku to musisz miec na wtrysku, innej mozliwosci nie ma raczej.



PatrykVR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr gru 19, 2012 21:55

Silnik nie dostaje paliwa

Post autor: PatrykVR6 » pn gru 24, 2012 15:11

Rozwaliłeś mi uczucia , wiem jak wygląda gaźnik i wiem jak wygląda elektryczna pompa silnika która znajduje się w baku tzn już się nie znajduje bo ją zdemontowałem :)



Zablokowany

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości