falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grzeles1610
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 11:45
Lokalizacja: IRL

falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: grzeles1610 » czw sty 03, 2013 20:20

mam problem z falującymi obrotami zarówmo na zimnym jak i na ciepłym silniku z tym że jak na zimnym silniku włącze światła co powoduje obciązenie dla silnika obroty w miarę się normują objaw też jest taki że auto jak się rozgrzeje samo ciągnie do przodu efekt jest taki jakby sprzęgło ciągnęło, brałem pod uwage krokowca któryś z czujników albo nieszczelny układ, dziwne jest to że sytuacja poprawiła się po tym jak auto stało dwa tygodnie nieużytkowane, gdzie przed samochód na zimnym ja i czasem na rozgrzanym silniku po zdjęciu nogi z pedału gazu gasł, za wszelkie propozycje z gury dziękuje!



Patryk6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lis 06, 2012 18:12

falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: Patryk6 » pt sty 04, 2013 00:07

wiesz co, ja mialem podobne objawy przez ostatnie pol roku, badalem lambde, zmienialem przepustnice, aparat zaplonowy - przepustnica stara i ta nowa byla adaptowana po dwa razy i dzis znow adaptowalem przepustnice dwa razy i pomoglo, falowanie ustalo.. dziwne, prawda?



ozzy1979

Re: falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: ozzy1979 » pt sty 04, 2013 18:30

grzeles1610 pisze:mam problem z falującymi obrotami zarówmo na zimnym jak i na ciepłym silniku z tym że jak na zimnym silniku włącze światła co powoduje obciązenie dla silnika obroty w miarę się normują objaw też jest taki że auto jak się rozgrzeje samo ciągnie do przodu efekt jest taki jakby sprzęgło ciągnęło, brałem pod uwage krokowca któryś z czujników albo nieszczelny układ, dziwne jest to że sytuacja poprawiła się po tym jak auto stało dwa tygodnie nieużytkowane, gdzie przed samochód na zimnym ja i czasem na rozgrzanym silniku po zdjęciu nogi z pedału gazu gasł, za wszelkie propozycje z gury dziękuje!
W KR nie ma żadnego krokowca - zacznijmy od tego. To czysty wtrysk mechaniczny. Do sprawdzenia jest regulator termiczny (nagrzewania silnika) lub czujniki temperatury. Szczelność dolotu pod względem lewego powietrza ma kluczowe znaczenie dla układów wtrysku mechanicznego. łatwo to sprawdzic pryskając po dolocie benzyną ze spryskiwacza. Jak w czasie pryskania obroty nagle sie uspokoja lub wzrosną to masz nieszczelność. podpowiem, że nalezy zacząć od uszczelnień wtryskiwaczy.
Patryk6 pisze:badalem lambde
W KR lamdę badałeś i przepustnicę adaptowałeś???



Awatar użytkownika
grzeles1610
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 11:45
Lokalizacja: IRL

falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: grzeles1610 » pt sty 04, 2013 19:35

wielkie dzięki za pomoc a tak dla wyjaśnienia żeczywiście w kr niema silniczka krokowegeo tylko regulator biegu jałowego niby to samo jednak różni się nazwą, i tak jak pisałeś zacznę od sprawdzenia szczelności układu



ozzy1979

falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: ozzy1979 » sob sty 05, 2013 11:50

grzeles1610 pisze:wielkie dzięki za pomoc a tak dla wyjaśnienia żeczywiście w kr niema silniczka krokowegeo tylko regulator biegu jałowego niby to samo jednak różni się nazwą, i tak jak pisałeś zacznę od sprawdzenia szczelności układu
Takiego czegoś także tam nie ma. W układzie wtrysku mechanicznego K-Jetronic (a więc silnik o oznaczeniu KR) bieg jałowy ustala się za pomocą śruby (baypass na przepustnicy). W układzie KU/KE także jest podobnie. Są jedynie jeden lub dwa dodaktowe elektrozawory powietrza dodatkowego 9także jako baypass przepustnicy) do utrzymywania biegu jałowego na odpowiednim poziomie (auto z klimą i wspomaganiem). Na zimnym silniku dodatkowo działa zawór powietrza dodatkowego - tym zawiaduje regulator termiczny na silniku oraz czujnik temperatury. podsumowując - nie ma czegos takiego jak silnik krokowy ani nic o podobnej zasadzie działania w układach wtrysku mechanicznego w VW. Ale wtrysk mechaniczny to temat rzeka.



Awatar użytkownika
grzeles1610
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 11:45
Lokalizacja: IRL

falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: grzeles1610 » sob sty 05, 2013 14:32

ok dzięki za informacje, tak więc sprawdziłem dzisiaj układ dolotowy i jest ok, i mam jeszcze takie pytanie czy regulator termiczny może powodować że obroty falują zarówno na zimnym jak i na ciepłym silniku?
Obrazek

oraz czy któryś z tych ma coś wspólnego z obrotami
043 906163A-temperature switch

Obrazek

0280 170 402- cold start valve
Obrazek

oraz to ustrojstwo które się nienazywa krokowcem tylko valve idle control part nr. 035 133 455F sprawdzałe tą część i w momencie gdy przekręce kluczyk to zaczyna brzęczeć to znaczy chyba że działa ale czy poprawnie? niektórzy piszą że warto to przepłukać rozcięczalnikem ekstrakcyjnym?
Obrazek

za wszelkie rady z gór dziękuję!



ozzy1979

Re: falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: ozzy1979 » sob sty 05, 2013 15:21

Ściągnij sobie instrukcję Haynesa "VW Golf & Jetta Service and Repair Manual"
Tam masz szczegółowo rozpisany swój silnik i krok po kroku opisaną diagnostyke każdego elementu.
A jeśli masz dość blisko do Wrocławia, to jest tam firma, która specjalizuje się w tych układach.



Awatar użytkownika
grzeles1610
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz gru 16, 2012 11:45
Lokalizacja: IRL

Re: falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: grzeles1610 » sob sty 05, 2013 15:30

ok dzięki, a masz jakiś namiar na tą firmę z wrocławia?



ozzy1979

Re: falujące obroty 1.8 16v KR mk2

Post autor: ozzy1979 » sob sty 05, 2013 16:19

grzeles1610 pisze:ok dzięki, a masz jakiś namiar na tą firmę z wrocławia?
http://www.jetronik.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

uprzedzam, że są drodzy - koszt diagnostyki i regulacji to 250 zł. Ale warto, gdyż auto wyjedzie nie takie jakie było, a jesli jest usterka, to na 100% zdiagnozują i wyleczą. Choc myśle, że w 75% przypadków to kwestia regulacji. Umawiasz się od razu z p. Krzysztofem Wiatrowskim. Nie pitolisz przez telefon co go boli, tylko rzucasz hasło "golf II 1,8 16V na wtrysku k-jetronic" i gośc umawia Cię na termin i wtedy wylewasz swoje żale :-P.
PS. Możesz dodać, że jesteś z polecenia kolesia z Legnicy co ma Golfa 1,8 GX :-D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości