1.3 MH/HZ gaznik Pierburg

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bocianov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 23, 2013 14:09
Lokalizacja: NDG

1.3 MH/HZ gaznik Pierburg

Post autor: bocianov » sob wrz 26, 2015 04:08

Siemanko, mam Golfa mk2 1.3 MH/HK z 85 roku. Silnik jest wyposażony w gaźnik Pierburga 2E3.

Mam z nim mały problem. Samochód jeździ jak mu się chce.
Czasem odpala od strzała, lecz czasem musze nim długo pokręcić. Podczas ruszania z jedynki jest mu ciężko ruszyć, tak jakbym ruszał z dwójki, po prostu musze podtrzymywac go na sprzegle. Biegi muszę zmieniać szybciej niż kiedyś, a gdy jadę na czwartym biegu, również szybciej wzrastają obroty.
Jezdze golfem nie szybciej niz 90km/h gdyz przy tej predkosci juz mam bardzo wysokie obroty. Nie mam obrotomierza, ale podejrzewam ze sa to obroty w granicach 3-4k obr.
Pomimo to wszystko mam wrazenie, ze im dluzej jade, tym wieksze sa obroty biegu jalowego. Zdarza sie nawet po dluzszej trasce, ze gdy go zgasze, potrafi jeszcze sobie kichnac, tak jakby gasl sekunde po przekreceniu kluczyka.
Co do temperatury silnika: podczas jazdy nie przekracza pierwszego bialego pola, natomiast w aucie jest ogrzewanie.
Czesto czuc zapach nieprzepalonej benzyny.
Nie jestem pewny, lecz nie wykluczam rowniez benzyny w oleju.
Spalanie: ??? milion l na sto km?

Auto zachowuje się jakby po prostu brakowało mu piątego biegu.
(znam hejty w stylu: załóż skrzynie od piątki, hehe).

Zaczęło to się dziac od momentu gdy pewnego dnia zachciało mi się grzebiać przy gazniku. Rozkręciłem jedną rzecz (wiem, że nie potrzebnie). Próbowałem to skręcić spowrotem ale widocznie nie wyszło mi.
Miejsce na zdjęciu zaznaczone na czerwono - coś czego nie potrafiłem za bardzo złożyć (te łopatki).

Obrazek

Po całym tym zdarzeniu wymieniłem już przewody zapłonowe, przeczyściłem świece, bo były całe czarne (jakby sadza), wymieniłem podstawę gaźnika i z kopułki zapłonowej zdjąłem blaszaną obudowę.

Zdjęcia mojego gaźnika przy zimnym silniku:

Obrazek

Obrazek

PROSZE WAS O POMOC, BEZ HEJTÓW. JUZ NAPRAWDE MAM DOSC TEGO SILNIKA ALE JESZCZE TRZEBA TROSZKE POCZEKAC DO SWAPA.



bocianov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 23, 2013 14:09
Lokalizacja: NDG

1.3 MH/HZ gaznik Pierburg

Post autor: bocianov » sob wrz 26, 2015 08:08

Chciałbym dodać jeszcze, ponieważ to też może mieć jakieś znaczenie - silnik zalany jest olejem 10W40



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

1.3 MH/HZ gaznik Pierburg

Post autor: krys94 » sob wrz 26, 2015 15:46

To sobie zepsułeś ssanie tym:
bocianov pisze:pewnego dnia zachciało mi się grzebiać przy gaznik
Odkręć obudowe filtra powietrza i zrób zdjęcie jak to wygląda. Prawdopodobnie będziesz musiał to przestawić ale to ju8ż metodą prób i błędów bo tam są tylko dwie możliwości. Przy naciąganiu sprężynek wystarczy jeden obrót.



bocianov
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 23, 2013 14:09
Lokalizacja: NDG

1.3 MH/HZ gaznik Pierburg

Post autor: bocianov » ndz paź 04, 2015 16:14

temat do zamkniecia.
poddałem się.
jestem w trakcie swapa.



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

1.3 MH/HZ gaznik Pierburg

Post autor: krys94 » ndz paź 04, 2015 18:22

bocianov pisze:poddałem się.
No bez przesady. Da się to poskłądać i wcale nie jest to jakoś mocno trudne. Trzeba tylko mieć cierpliwość i troche pomyśleć. :P Ale jak robisz swap to ok. :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości