Swap 2.0 2e do golfa mk2 1.6 PN

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Swap 2.0 2e do golfa mk2 1.6 PN

Post autor: iNitiaL » wt wrz 06, 2016 11:36

@kawowy19 - ale mi zabiłeś klina... czyli w EZ też nie mam pompy w baku? To co tam jest, sam ssak wsadzony a ciągnie paliwo dopiero ta pompa w komorze silnika? Kurcze byłem pewien że gaźnikowce też mają pompy w baku ale rzeczywiście po przekręceniu stacyjki nie słyszę tego furczenia jak było w RP i NZ...

@Brzozkalbn
- to właśnie wiem że są dwie metody, albo pompa i zbiornik z GIII z pompą 3barową w baku albo dwie pompy jak w RP,NZ i innych wtryskowych GII. No tylko nie wiedziałem że nie mam pompy w baku 1.6 EZ :otepienie: Ale to dwa kabelki muszą iść chociaż od wskaźnika poziomu paliwa (potencjometru)?


___

kawowy19
Forum Master
Forum Master
Posty: 1147
Rejestracja: pt sty 20, 2006 20:13
Lokalizacja: Złotów
Kontakt:

Swap 2.0 2e do golfa mk2 1.6 PN

Post autor: kawowy19 » wt wrz 06, 2016 13:25

gażniki mają tylko tą mechaniczną przy silniku.
Jeśli byl gaźnik najprościej założyć cały bak z pompą z mk3 jak jest dawca ze zbiornikiem.
Pisałem, dwa kabelki od czujnika w gaźniku i koniec. W mk3 bedziesz miał 4 przewody



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Swap 2.0 2e do golfa mk2 1.6 PN

Post autor: iNitiaL » wt wrz 06, 2016 17:19

Oookej to teraz rozumiem o co c'mon z tymi kabelkami... Jak mam nową skrzynkę to podchodzi p&p? Rozumiem że trzeba zajumać z dawcy przekaźnik i kabel z wtyczką do skrzynki bezpieczników? Ta, dawcę mam mieć ze zbiornikiem i pompą 3bar.


___

kuba1111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: czw wrz 01, 2016 20:18

Swap 2.0 2e do golfa mk2 1.6 PN

Post autor: kuba1111 » wt wrz 06, 2016 22:58

No na to wygląda :)



Awatar użytkownika
iNitiaL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: czw paź 31, 2013 14:43
Lokalizacja: ___
Auto: mk zwei

Swap 2.0 2e do golfa mk2 1.6 PN

Post autor: iNitiaL » ndz paź 02, 2016 23:07

Jestem na tym samym etapie co byłeś Ty czyli podłączenia pompy paliwa z mk3. U mnie to wygląda tak: z dawcy wziąłem początek i koniec instalki z racji tego że auto było zasypane gratami w środku - założyłem że po kolorach kabli dojdę co jest pięć. No ale problem się pojawił. Bo do pompy mam 4 piny - gruby czerwono żółty, gruby brązowy, cienki brązowo-niebieski i cienki fioletowo czarny. Grube to pompa paliwa, cienkie to potencjometr poziomu paliwa. No ale z przodu wiązki jest zonk. Bo do gniazda M w skrzynce bezpieczników przychodzą też 4 kable ale jeden ma inny kolor. Jest czarno-biały w pinie M5 a brązowo niebieski gdzieś po drodze znika - znika na amen bo w ogóle go nie ma z przodu wiązki mk3.

Na szczęście z pomocą przyszła stara instalacja aktualnie wpięta i rozpiska skrzynki elektrycznej. Otóż jako że miałem gaźnik to w gniazdku M mam wpięty tylko czujnik poziomu paliwa. No i wpięty jest właśnie w pin M3 oraz pin M1. Co znaczy że docelowo i potencjometr poziomu paliwa i pompa paliwa mają wspólne uziemienie w pinie M1. Czyli uzyskujemy:
PIN M1 - uziemienie pompy paliwa i wskaźnika poziomu paliwa (w zasadzie już pociągłem 4 kable ale gruby brązowy lutuję z cienkim brązowo-niebieskim)
PIN M2 - zasilanie pompy paliwa, gruby czerwono-żółty
PIN M3 - przewód sygnałowy wskaźnika poziomu paliwa (fioletowo-czarny)

PIN M5 w gniazdku ma różne inne funkcje, m.in. sterowanie elektrycznym szyberdachem, u mnie do wywalenia. Tadam, niech będzie dla potomnych :D Chyba że ktoś wie gdzie znika przewód brązowo niebieski dla uzupełnienia :)


___

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości