Nie Pali na benzynie 1.3 pełny wtrysk

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Orestes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 06, 2010 21:16
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Nie Pali na benzynie 1.3 pełny wtrysk

Post autor: Orestes » pn wrz 20, 2010 19:12

Witam mam problem z Golfem mk2 1.3 na pełnym wtrysku a mianowicie nie pali na benzynie, tylko na LPG... tak sprawdzić pompę otóż tydzień temu wrócił od mechanika który wyregulował przpływomierz sprawdził cisnienie na pompie... i palił tylko mechanik powiedział że zatankowany jest jakiś syf ... ale samochód go sobie spokojnie przepali... (kupiłem go z pełnym bakiem.... i niby uszkodzoną pompą paliwa).
NO i miałem przejeździć ten "syf z baku"ale gdy zbliżył się wskaźnik do rezerwy samochód zdusiło .... i zgasł na środku drogi to odpaliłem go na gazie przepaliłem to co pociągnął i ruszył, ale dzisiaj tylko kręci .... wiec stwierdziłem ze dotankuje z 10 Litrów żeby tamto troche rozcięczyć... ale samochód zapala się na ułamek sekundy i nie reaguje na to gdy dodam gazu. znaczy się gdy nacisnę pedła gazu nie zwiększa obrotów i gaśnie i tak w kółko czy jest to zimnby silnik czy też ciepły i nie mam zielonego pojęcia co to jest... jest to mój 1. samochód więc moja wiedza jeszcze jako taka na jego temat jest mała ....



p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nie Pali na benzynie 1.3 pełny wtrysk

Post autor: p8pepe » pn wrz 20, 2010 20:28

Temat o pompie masz parę postów niżej. Trochę się z tego dowiesz.

Słychać w ogóle pompy po przekręceniu stacyjki? Jeśli zaczęło dziać się na rezerwie to prawdopodobnie jest to pompka zbiornikowa. Znajduje się ona na prawo od koła zapasowego, pod czarną metalową blachą.

Na początek odłącz wtyczkę od pompy 3 bar, która znajduje się w czarnym zbiorniczku koło prawego tylnego koła. Przekręć stacyjkę, i jeśli nic nie słychać to masz przyczynę. Najpierw sprawdź to a potem będziemy działać dalej.



Orestes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 06, 2010 21:16
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Nie Pali na benzynie 1.3 pełny wtrysk

Post autor: Orestes » pn wrz 20, 2010 21:00

Obie pompki działają... słychać je i dają ciśnienie odpowiednie ... sprawdzone u mechanika... teraz w baku jest połowa... po spuszczenie Paliwa ... ma ono dziwną barwe i zapach jak by tam ropa albo nafta była wlana jak kręce samochód to czuć rozpuszczalnik... ale chodziło na tym... tak żeby to wypalić... i nagle przestało ... dziwne.... a jesli chodzi o tamten post to właśnie nic nie pomogło ...



p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nie Pali na benzynie 1.3 pełny wtrysk

Post autor: p8pepe » wt wrz 21, 2010 01:32

Orestes pisze:Obie pompki działają... słychać je i dają ciśnienie odpowiednie ... sprawdzone u mechanika... teraz w baku jest połowa... po spuszczenie Paliwa ... ma ono dziwną barwe i zapach jak by tam ropa albo nafta była wlana jak kręce samochód to czuć rozpuszczalnik... ale chodziło na tym... tak żeby to wypalić... i nagle przestało ... dziwne.... a jesli chodzi o tamten post to właśnie nic nie pomogło ...
No dobra, ale sprawdzałeś u mechanika gdy działał. Teraz nie działa, więc sytuacja jest diametralnie różna.

Radzę sprawdzić pompkę w zbiorniku w następujący sposób:

Odłącz powrót od pompki w zbiorniku i przedłuż gumowym wężykiem do jakiegoś baniaka. Odłącz wtyczkę od pompy 3 bar (tej w czarnym zbiorniczku). W skrzynce bezpieczników znajdź przekaźnik o numerze 67 (kolor niebieski) i wyjmij go. Tam masz rozkład styków. Spinaczem lub kabelkiem zewrzyj styki 30 i 87. Pompka zacznie pracować. Zmierz stoperem przepływ paliwa w czasie (np. ile czasu zajęło przepompowanie 1 litra paliwa). Po przeliczeniu powinno ci wyjść ok. 120 l/h.



Orestes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 06, 2010 21:16
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Nie Pali na benzynie 1.3 pełny wtrysk

Post autor: Orestes » wt wrz 21, 2010 10:49

163l/h mi wyszły.... do normy troche zawyzone ale raczej to nie problem ???.... chyba ze regulator... cos sie zdupczyl...zaczynam sądzić ze to wina mieszanki...tylko martwi mnie czemu jak odpale a na tej mieszance dodajac gazu zachowuje się on jakby albo pompki przestawały działac albobyło coś przytkane(dzisiaj odpalił zajechałem do sklepu i z powrotem i podczas cofania na parkingu niz z tego ni z owego zgasł.... i nie odpalił)...



p8pepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 19:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Nie Pali na benzynie 1.3 pełny wtrysk

Post autor: p8pepe » wt wrz 21, 2010 18:43

Orestes pisze:163l/h mi wyszły.... do normy troche zawyzone ale raczej to nie problem ???.... chyba ze regulator... cos sie zdupczyl...zaczynam sądzić ze to wina mieszanki...tylko martwi mnie czemu jak odpale a na tej mieszance dodajac gazu zachowuje się on jakby albo pompki przestawały działac albobyło coś przytkane(dzisiaj odpalił zajechałem do sklepu i z powrotem i podczas cofania na parkingu niz z tego ni z owego zgasł.... i nie odpalił)...
Jeśli sprawdzałeś pompkę w zbiorniku to regulator nie gra tu na razie żadnej roli. Ale jeśli wyszło ci tyle to znaczy, że jest ok, o ile nie razem z paliwem nie było bąbelków powietrza.

Sprawdź teraz pompę 3 bar analogicznie jak tą pierwszą. Obie pompy podłączone. Tylko teraz podłączasz wężyk do powrotu z listwy wtryskowej i zwierasz styki jak wtedy. Powinno przepompować co najmniej 0,5 l w ciągu 30 s. Jeśli jest inaczej to wina pompy 3 bar.

Jeśli chcesz sprawdzić czy to wina mieszanki to odłącz wtyczkę przepływomierza i spróbuj odpalić. Powinieneś mieć piękne wolne obroty do czasu dodania gazu :P



Orestes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: wt lip 06, 2010 21:16
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Nie Pali na benzynie 1.3 pełny wtrysk

Post autor: Orestes » śr wrz 22, 2010 16:48

Dobra co sie stało rozpuszczalink dolany do Paliwa przez wczesniejszego własciciele z Gumowego przedmiotu zrobił gąbkę .... wymieniłem przewód (kawałek przy silniku ) i działa :) a tobie dziekuję za pomoc :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości